• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja BMW Mercedes i Audi 1:18

OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#23
Ja chętnie bym ten model W221 od Ciebie odkupił
Niestety ten model nie jest już w moim posiadaniu. Mój post miał charakter wyłącznie informacyjny by ostrzec nieświadomych kolekcjonerów. Sam pamiętam jakie było moje rozczarowanie gdy kilka lat temu kupiłem wersję dealerską W221 i nie mogłem otworzyc tylnych drzwi. Jest to bardzo mylące gdyż na ogół wersje dealerskie lub muzealne Mercedesa osiągają wyższe ceny na aukcjach. Mają inne pudełko, styropian (C126 500 SEC), często inne tablice rejestracyjne, czasem rzadki kolor dostępny wyłącznie w wersjach dealerskich (W201 190E wine red metallic całkiem inny niż pudełkowy barolo red). W przypadku W221 jest inaczej. Wersja dealerska Autoart jest gorsza niż wersja Autoart Millenium.
 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#25
Znam ten model doskonale bo gościł u mnie w kolekcji. Jest fantastycznie wykonany według mnie ale do tego zdążył nas już przyzwyczaić ten producent czyli AUTOart. Teraz po twojej prezentacji żałuję, że się go pozbyłem zamieniając na model innej firmy, ale nie mozna mieć wszystkiego a główną "linią" w mojej kolekcji są mercedesy i w nie właśnie "inwestuję" najwięcej ;)
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#26
Znam ten model doskonale bo gościł u mnie w kolekcji. Jest fantastycznie wykonany według mnie ale do tego zdążył nas już przyzwyczaić ten producent czyli AUTOart. Teraz po twojej prezentacji żałuję, że się go pozbyłem zamieniając na model innej firmy, ale nie mozna mieć wszystkiego a główną "linią" w mojej kolekcji są mercedesy i w nie właśnie "inwestuję" najwięcej ;)
U mnie również większość kolekcji to Mercedesy ale moja pierwsza miłość to BMW E21. Pamiętam, gdy mając 4 latka chodziłem razem z matką i siostrą piechotą do centum. Gdzieś w połowie drogi obok jednego z domów na podwórku stał on: czerwony 316i bądź 318i. Serce od razu zaczynało bić szybciej. Identyczny, jaki zrobiła firma KK-Scale z jedną parą reflektorów przednich oraz jednym lusterkiem. Ale jeśli mam do wyboru zapieczętowane KK-Scale lub w pełni otwierany Autoart to wybieram to drugie. Poza tym podoba mi się ta konfiguracja - biały kolor i niebieskie wnętrze. Typowe lata 70 i 80-te.
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#27
BMW E24 635 CSI Autoart. Miałem kiedyś taki sam model z kolorze malachite green ale zamieniłem na bronzit beige metallic. Wprawne oko zapewne zauważy, że brakuje w nim chlapaczy ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie.

635 3.png
635 5.png
635 2.png
635 1.png
635 4.png
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#32
Cieszę się, że beemki Wam się spodobały. Być może na końcu pojawi się jeszcze jedna. Teraz mały off topic. Dwa modele mojego 5 letniego synka. BMW 645 Ci i Mercedes CLS oba z kolekcji Maisto Playerz. Główne zalety to otwierane elementy i brak osi skrętnej z przodu dzięki czemu można nimi bez problemu jeździć łapką po dywanie. Inne modele zamknięte w gablocie już tak nie kuszą;)

645i.png
645i 2.png
cls1.png
cls2.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#35
Mój ostatni zakup. Mercedes W113 280 SL Schuco. Miałem kiedyś srebrny ale gdy zobaczyłem w katalogu, że Schuco wypuszcza ciemnoszary to pozbyłem się tego pierwszego bo szary bardziej pasuje kolorystycznie do mojej kolekcji. Model jest fajny ale nie bez wad. Ciężko spasować nakładany dach bo Schuco zrobiło drzwi z szybami. Poza tym Schuco znane jest z tego, że daje mało kleju więc może odpaść lusterko bądź coś innego. Jeśli pląta się to styropianie to pół biedy. Gorzej jeśli model dostarczony jest bez jakiegoś elementu. Całkiem niedawno widziałem, że ktoś chciał sprzedać na allegro 280 SL bez otwieranego schowka. Brak takiego detalu musi razić w oczy wymagającego kolekcjonera.


schuco 4.png
schuco 5.png
schuco 3.png
schuco 1.png
schuco 2.png
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#39
Mercedes R107 350 SL Norev. Wersja z hardtopem. Bardzo dobry model mimo braku miękkich materiałów w środku i w bagażniku. Poza tym drażnią czarne piny na przednich halogenach i tylnych lampach. W modelu wymieniłem baloniaste opony które wyglądały wręcz komicznie. Obecne pochodzą z W123 280 CE od Norev więc z tej samej parafii.

sl7.png
sl8.png
sl5.png
sl3.png
sl1.png
sl9.png
sl6.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 0
Skala 1:18 9
Skala 1:18 2
Skala 1:18 25
Skala 1:18 78

Podobne wątki