• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja BMW GARAGE

Majniusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam na imię Mariusz. Moją pasją jest marka BMW, posiadam i posiadałem parę aut tej marki, gadgety itp więc łatwo się domyśleć od czego zaczyna się moja przygoda z 1:87. Generalnie wciągnął mnie to użytkownik Kelix. Pochwalił się pierwszymi modelami jakie zakupił, a mnie zachwyciła dbałość o szczegóły w tych modelach.

Jako, że aktualnie posiadałem BMW E30 touring oraz BMW E36 Compact odrazu odpaliliśmy internet i zaczęliśmy z Kelixem poszukiwania- No i bach jest zarówno jeden model jak i drugi. No to zamawiamy- tylko 2 żeby po prostu mieć :)

E36 Compact (jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że ten mój prawdziwy był nawet w tym samym kolorze)


Jeszcze nic przy nim nie robiłem ale przyjdzie na niego pora :)
Razem z Compactem przyszła E30 Touring czerwona (ja mam zieloną) wykonanie nie było tak dobre i trzeba było odrazu się nią zająć. Na czarno doszły listwy wokół szyb, klamki, listwy drzwiowe, spoiler na tylnej klapie, blenda rejestracji, wycieraczki. Docelowo planuję ją keszcze obniżyć i zmienić kółka.


Oczywiście na tym się nie skończyło. Wpadła myśl, żeby kupić modele wszystkich BMW które miałem w "REALU" no i kolejne zamówienia wspólnie z Kelixem się posypały. Szukanie, korespondencje zamówienia. Pod takim pretekstem doszło:
E36 Touring


E46 Touring


E30 Sedan- z biegu dostała niższe zawieszenie :)


Dalej poszło już z górki. Preteksty aby kupić kolejne modele, poszukiwania, zamówienia. Kolejnymi były już auta które poprostu mi się podobały w realu:

E36 M3 (zakupiłem ją już "niejezdną". obniżona a koła wklejone na stałe. Poprawiłem delikatnie negatyw na tylnej osi i prezentuje się idealnie na postoju :)



E34 Touring


E30 M3



Oczywiście to nie koniec :) w wolnej chwili opiszę kolejne partie które dochodziły i dochodzą do kolekcji :)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#3
Witaj na forum:) .pokazałeś ciekawe modele tylko nie potrzebnie aż tyle(y) .w ten sposób nie wiadomo który opisać a i kolekcje szybko pokarzesz i będzie zastój w temacie;) ..
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.108 5 0
#5
Witaj na forum ,tak jak mafo napisał , pokazuj po jednej sztuce modelu i może troche wieksze foty a najlepiej zrób sobie jakaś prosta diorame . Z pokazanych przez ciebie modeli podoba mi to e36 compact i touring (y)(y) ,m3 tez swietnie sie prezentuje w takim setupie :cool: ale najbardziej podoba mi sie twoj model w 1:1 (y):) pieknie sie prezentuje to zielone e30 (y)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#6
Serdecznie witam i już na początku miło mi komentować Twoją wspaniałą kolekcję stworzoną z marki o synonimie sportu od pierwszego wejrzenia na model bez względu na wielkość.
Twoja wielkość modeli w żadnym stopniu nie umniejsza wartości kolekcji, wręcz przeciwnie, daje radość z oglądania, podobnie jak slogan tej bawarskiej marki. Tyle modeli na raz, że
trudno się skupić na jakimkolwiek w 100 procentach. Na pierwszy rzut oka wszystkie są ciekawe i zadbane, ale mnie najbardziej podoba się wielkoseryjna 3-ca Compact, później M3-ka.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
#8
Witaj na forum ,tak jak mafo napisał
Jeszcze nie zdążyłem nic napisać, ale masz rację, bo myślę tak samo. :podstepny::)
Witaj na forum. Pokazuj powoli, bo się Twoja kolekcja tych pięknych modeli spod znaku śmigiełka zaraz wyczerpie i będzie zastój w temacie, no chyba że masz ich bardzo dużo. Z chęcią je pooglądam, bo też trochę mnie ta marka interesuje. Tak więc pokazuj powoli i daj się nacieszyć każdym modelem. :)
 
OP
OP
Majniusz

Majniusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
no to następna staruszka. BMW serii 6 E24. Jako stary model dbałość o szczegóły była gorsza. jednolity lakier bez zaznaczonych szczegółów. No to poszła na części i jako klasyk musiał mieć chromy :) na podstawie zdjęć w chrom poszły listwy wokół szyb zderzaki (obowiązkowo z czarnymi listwami) oraz nerki i ramką wokół grila. słupek B poszedł w czerń tak samo jak klamki. Muszę jeszcze wymyśleć coś z tylnymi lampami bo są w kolorze karoserii. (na jednym ze zdjęć zsunęła się opona dopiero teraz zauważyłem :p )
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#10
Bardzo ładny model kultowego już BMW Coupe w ciekawym kolorze. Jeśli chromy nie były fabryczne, to teraz ładnie się prezentuje z tymi dodatkami wokół ramek szyb. Tył rzeczywiście bezbarwny.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
#12
Pięknie zrobiłeś te dodatki. Podmalowania naprawdę dodają mi realizmu. Tylne światła trzeba także podmalować, bo tamte formy niestety były gołe w malowania. Jak już malujesz to podmaluj mu jeszcze na czarno boczną listwę.
 
OP
OP
Majniusz

Majniusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Witam ponownie. Kolejną bawarką z kolekcji jest BMW E36 Police. Kupiłem bo była tania po prostu :p Jakiś tam plan na nią jest ale jeszcze do końca nie zdecydowałem czy zostawić w tym malowaniu i dać tylko glebe i koło czy przemalować i usunąć koguta. Na pewno się pochwalę jak ruszą prace nad tą sztuką, póki co zostaje jak jest :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
#15
Popieram Marcina. To jeden z niewielu pojazdów w naszej skali z Duńskiej policji. Warto go zostawić, a do przeróbki wziąć jakąś inną E36.
 
OP
OP
Majniusz

Majniusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Heh dziś przy okazji niedzielnej wizyty u teściów dokopałem się do kartonu z resorakami z dzieciństwa szwagra i rodzinki :)


W kolekcji znalazłem 2 interesujące mnie modele :) BMW e30 baur i BMW E9 CSL
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 54
Samochody osobowe 272

Podobne wątki