• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BlueBlinker, czyli rozwiązanie problemu migających diod

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#41
Zamieściłem te dwa filmy, dzieki pomocy szanownego Kolegi Gbbsoft'a, by przedstawić ofertę sygnalizatorów przejazdowych starego oraz nowego typu z prawidłowym MIGOTANIEM świateł (jak to ma miejsce w oryginale), które wyszły z naszego (mojego i Kol. Romana Kozaka) warsztatu.
Zostałem upowazniony do zbierania zamówień na te wyroby, gdyż kolega Roman rzadko korzysta z dobrodziejstw skrzynki pocztowej e-mail, a ja szybciej zawsze odpowiem, czy przyjme zamowienie. Zapraszamy chętnych na jan-kol@aster.pl

Na koniec pare fotek jeszcze, przepraszam za malą wyrazistość, zdjecia byly robione telefonem na szybko, ale dla chetnych doślemy zdjecia w lepszej jakosc.
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#42
Stare, przekaźnikowe ssp zapalały żarówki 24V - 40 W jednym stykiem przełącznym tzw "przekaźnika światła migowego" i tu jak najbardziej miało miejsce stopniowe rozświecanie i gaszenie. Nowsze, na mikroukładach hybrydowych "Logister" - także, choć tu za miganie odpowiadał multiwibrator E100-07 sterujący przekaźnikiem. Do dziś pracują także ssp z jedną komorą która nadaje sygnał migający cały czas a ciągły (+ dzwon) w trakcie działania.
Nowe, mikroprocesorowe "Bombardiery", mają w jednej tarczy dwie komory na LED-ach i tu nie ma przygasania i rozświetlania. I gong elektroniczny w słupku sygnalizatora...
Nie jestem srk-owcem i też mam problemy z czytaniem ichnich schematów. Podobne, hermetyczne sposoby rysowania schematów stosowali też producenci elektromechanicznych central telefonicznych...
 

Podobne wątki