• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Blok Fallera

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#63
Wszystko o blokach z płyty jest w tych dwóch książkach.
Rozumiem, że słowo "wszystko" jest figurą retoryczną. System szczeciński stanowił istotny, ale jednak niewielki fragment, tego czym była wielka płyta w Polsce. Poza polskimi systemami mieliśmy też sporo zagranicznych - np. "Leningradów", zwłaszcza na zamkniętych osiedlach bratniej armii sowieckiej.

Dla zainteresowanych polecam ciekawą stronę. Sporo zdjęć i opisów płyt i złączy.
http://debowski.inzynier.rzeszow.pl/pl/wydawnictwa-itb/52/
 
S

slawek77

Gość
#66
Witam jestem w stanie wykonać taki blok, blok budowany w latach 70tych a dokładnie kiedy ruszyła budowa musiałbym spytać ojca.
https://www.google.pl/maps/@50.3103...4!1sl5o0VgnwhrzDqfO1RE5NOA!2e0!7i13312!8i6656
Byłby ktoś zainteresowany ? cena nie powinna przekroczyć 100 zł za model do samodzielnego sklejania.
Oczywiście blok będzie miał pietra pokoje itd..
Wstępną chęć zakupu proszę pisać na PW
Blok wykonany z tektury 1,5 mm okna 0,6mm.
Piętra montowane na takiej samej zasadzie jak tu na zdjęciu.
Prosty montaż itd.. jedynie zabawa zostaje z montowaniem okien, lecz mogę okna zrobić na jednej wielkiej tekturze, tak że okna były by zamontowane w kilka sekund.
Wymiary mogę podać dokładne za kilka godzin tylko muszę podjechać i zmierzyć blok.
Z wysokościom tez nie problem bo akurat znajomy mieszka na ostatnim pietrze i udostepni na chwilkę balkon by zmierzyć wysokość dalmierzem.
[DOUBLEPOST=1513928683,1513927412][/DOUBLEPOST]Można tez wykonać blok niższy i zrobić aranżację w trakcie budowy, dźwig typowy wykorzystywany przy budowach tych bloków był zazwyczaj dźwig ZREMB ŻB 75/100 który mam o ofercie sklepu.
https://www.google.pl/search?client...o#imgdii=vJdgY2J1YiPdoM:&imgrc=BP60HiYtP3GovM:
 

Załączniki

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
#68
Napiszę tutaj, bo w sumie od bloku fallera się zaczęło. Napaliłem się trochę na niego ale kiedy zobaczyłem cenę za blok który bardzo słabo przypomina nasze, jest do sklejenia i spatynowania to kopara mi opadła. Przypomniałem sobie więc o tym jak dawno dawno temu (2003/2004) sam próbowałem stworzyć blok w skali H0 typowo typowo polski a nie jakiegoś niemca udającego nasz. Padło oczywiście na najbardziej powszechny w PRL system OW-T 67, który występuje na terenie całego kraju. Szacuje się że około 40% bloków wielkopłytowych powstało w tym systemie lub jego dalszych ewolucjach, co przy szacunkowej liczbie 4 mln mieszkań w budownictwie wielkopłytowym na 12 mln izb mieszkalnych w polsce ogółem, daje nam że co dziewiąte mieszkanie w Polsce jest mieszkaniem w OW-T. Tamten średnio wyszedł miałem problem choćby ze zrobieniem okiennic czy barierek balkonowych. Obecnie w dobie laserowo ciętej technologii, wyszedł o tak. Blok trzyma skalę, jest po dokładnych pomiarach na gruncie, więc jest to model-model a nie luźna wariacja na temat. Więcej szczegółów wkrótce w odpowiednim temacie który założę
blok1.jpg blok3.JPG blok4.JPG blok6.jpg blok2.jpg blok7.jpg blok5.JPG
 

jpl

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#69
Zupełnie znakomita sprawa, miło widzieć, że wracasz do modelarstwa, ja, przyznam się szczerze, do dzisiaj mam głęboko w sercu twoje wirtualne Podlasie-PRL do Trainza, a ten blok tylko potwierdza, że masz świetny zmysł szczegółu i zmysł obserwatora. Tylko okna strasznie brudne, jakby tam nikt ich nigdy nie mył. :D

Powodzenia dalej, świetnie Ci idzie! ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 16

Podobne wątki