• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik BLACHA FALISTA

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#42
Ten sam problem co w przypadku kontenerów. W sumie blachę fałdową (trapezową) czyli tę współczesną trudniej ładnie zrobić niż falistą, natomiast może dałoby się kupić takie coś jak na zdjęciu FALLERA powyżej (zakładam że to byłyby płytki plastikowe) i użyć ich jako szablonu do tłoczenia arkuszy blachy trapezowej ze sreberka.
Tylko że akurat to co jest pod kodem FALLER 180922 to nie jest blacha fałdowa, tylko drabinka z koszem ochronnym i barierki, przynajmniej tak brzmi tytuł. Blachę trapezową robi Auhagen, np. AUHAGEN 52433.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#43
Znalazłem w resztkach po starym zestawie (dworcu kolejowym Reifland) daszek od wychodka stacyjnego z blachy falistej i wypróbowałem tę technikę dla uzyskania płyt azbestocementowych (tzw. eternit) - działa :)
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#47
No dobra, ale to na razie "Work-In-Progress" czyli robota w toku, nie bardzo jest się czym chwalić.
No i komórka tak sobie foci, a nie mam lepszego aparatu, przepraszam za ostrość.
Na zdjęciu blacha, szablon i wytłoczony pasek, pomalowany zwykłą gęstą farbą akrylową do ścian a po kwadransie okopcony zapałkami i rozsmarowany mokrym pędzelkiem.
 

Załączniki

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#49
Pobawiłem się chwilę z grubą folią aluminiową i wyszła mi z tego blacha falista i trapezowa T55.
Zdjęcie podłe, ale profil widać :)

blachy_test_01.jpg
 

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#51
Jeśli pozwolicie, pokażę Wam mój sposób na blachę falistą.
Używam do tego blaszki aluminiowej z foremek do pieczenia. Na przykład takich:
20160907_190348.jpg
Jako forma, służy leciwe już pudełko z zestawu firmy "Skala".
20160907_190456.jpg
Na pudełku są fajne małe ryfle, które ładnie odwzorowują blachę falistą lub eternit.
Bierzemy kawałek blaszki, kładziemy na ryfle i długopisem wytłaczamy blachę.
20160907_190837.jpg
Po całej operacji otrzymujemy arkusz blachy falistej.
20160907_191033.jpg
Wystarczy malowanie na potrzebny kolor.
 

Marcin T

Użytkownik
H0e
Reakcje
4 0 0
#54
Ja imitację blachy robiłem przy pomocy plastikowej płytki Auhagen.
Odcinam z płytki jeden pas.
Blacha miedziana 0,1mm zostaje przyklejona taśmą, aby nie zmieniła położenia podczas wkładania w imadło

20151119_172400.jpg

Przykładam odcięty pasek płytki, zamykam i również zaklejam, aby sie to wszystko nie rozjechało.

20151119_172440.jpg

Ściskam dość mocno w imadle.

20151119_172459.jpg

Gotowe.
20151119_183449.jpg

IMG_0650.jpg

Wada polega na tym, żę z tej płytki wyciśnie się paski max ok. 3cm szerokości, a jedna taka plastikowa "matryca" wytrzymuje ok 20 ściśnięć.
 

Podobne wątki