• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
TMF zrobił idealnie pasująca pocztę z Chojnic. można też z lekkim przymrużeniem oka na daty rewizji doczepić 1 klasowego Robo Ryflaka z Gdyni ( tyle że wówczas skład przesuwa się na drugą połowę lat 80)

L
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Jeśli mówimy ogólnie o pociągu zestawionym z SP42 i zespołu Bipa, to jak najbardziej do takiego składu były doczepiane inne wagony, przede wszystkim właśnie poczta (nie tylko taka 2-osiowa, jak model TMF), ale także wagon 1 klasy. Mógł to być "ryflak", Y, albo wagon starszej budowy, dawniej często przedwojenny. Często też w takim składzie był 2-osiowy wagon towarowy do przewozu przesyłek ekspresowych, w latach osiemdziesiątych XX wieku często była to chłodnia (albo dawna chłodnia, ale używana jako normalny wagon kryty). Swego czasu na linii Kraków - Przemyśl standardem były dwa zespoły Bipa, a między nimi wagon 1 klasy - ale to już było prowadzone elektrowozem, EU06 lub EU07.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Oczywiście, ze mógł i może - na świeżo - wakacje na Helu - BiPa z Chojnic i Bonanza z Chojnic lub Gdyni.... A NAwet takie zestawienia jeździły - 4człony Bipa i Bohun
 

Banish

Nowy użytkownik
Reakcje
9 1 0
Czy czteroczłonowa bipa Toruń- Rivarossi HRS4237 pasuje do SU45-165 Piko czy to zbyt naciągane będzie?:) Już może nie chodzi o rewizje a bardziej o to czy żółte czoło SU45 jeździło z niebiesko-żółtymi bipami 4członowymi z logo pkp w trumnie.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Piętrusy Rivarossi HRS4237 to epoka Vb zaś SU45-165 to epoka Va.
Data rewizji piętrusów: 2005 r., czyli rok w którym fiacik chyba już stacjonował w odstawce w Chojnicach i czekał na lepsze czasy.
Zatem wydaje mi się, że ten konkretny fiat nie mógł prowadzić tych toruńskich piętrusów.
(...) czy żółte czoło SU45 jeździło z niebiesko-żółtymi bipami 4członowymi z logo pkp w trumnie.
Osobiście nie znalazłem żadnego zdjęcia jeśli chodzi o niebiesko-żółto malowanie - prędzej z "jajecznicą", ale być może ktoś takowe posiada ...
 

Banish

Nowy użytkownik
Reakcje
9 1 0
Coś zbliżonego (załącznik) jeżeli chodzi o SU45-165 z takimi wagonami ale to chyba nie czteroczłonowiec i nie wiem jakie to loga. Nie mogę się zdecydować jakie wagony dokupić do 165 - czy 4x120A czy wymienione wyżej piętrusy a one najbardziej mnie kuszą bo to naprawdę najkonkretniejszy-spektakularny zestaw jaki jest prosty do zakupu a pojedyńcze Czeremchy to już nie to samo
[DOUBLEPOST=1500468296,1500467586][/DOUBLEPOST]I jezeli chodzi o temat żółtego czoła SU45 i bip zółto-niebieskich to takie coś (załącznik) więc chyba takie zestawienie ma prawo bytu aczkolwiek znów nie wiem czy to loga pkp trumienki :)
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Coś zbliżonego (załącznik) jeżeli chodzi o SU45-165 z takimi wagonami ale to chyba nie czteroczłonowiec i nie wiem jakie to loga. Nie mogę się zdecydować jakie wagony dokupić do 165 - czy 4x120A czy wymienione wyżej piętrusy a one najbardziej mnie kuszą bo to naprawdę najkonkretniejszy-spektakularny zestaw jaki jest prosty do zakupu a pojedyńcze Czeremchy to już nie to samo
[DOUBLEPOST=1500468296,1500467586][/DOUBLEPOST]I jezeli chodzi o temat żółtego czoła SU45 i bip zółto-niebieskich to takie coś (załącznik) więc chyba takie zestawienie ma prawo bytu aczkolwiek znów nie wiem czy to loga pkp trumienki :)
Jasne ze mozna kupic, w latach 2000 wszystko bylo mozliwe, a jesli zestaw sie podoba to czemu nie. Na pierwszym zalaczniku to nie sa Bhp, tylko "bohuny".
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
takie coś (załącznik) więc chyba takie zestawienie ma prawo bytu aczkolwiek znów nie wiem czy to loga pkp trumienki :)
Chyba tak, tymbardziej że ta druga fotka to SU45-116 ciągnąca skład Bhp żółto niebieski i chyba coś z roku 2004 albo 2005 czy coś takiego (w 2003 roku SU45-116 jeszcze nie miała doklejonego, czy domalowanego tego herbu na czole). Wtedy (2004) trumienka mogła być na tych Bhp. Co prawda logo to pojawiło się (jak gdzieś czytałem) w 1996 r. na tzw. wagonach 'papugach', ale oficjalnie to chyba weszło od 2002-2003r.
Tu jest jeszcze jedno zdjęcie SU45-116 z takim składem (z 17 września 2005 r.), tyle że skład Bhp jest dwu-wagonowy --> http://rail.phototrans.eu/14,19293,0,HCP_301D_SU45_116.html

Wagony w takim malowaniu jakie wypuściło Rivarossi mają datę rewizji na rok 2005 i trumienkę w logo PKP--> http://www.sk-model.pl/?p=611
 
Ostatnio edytowane:

kalli5

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Mam pytanie w sprawie świateł końcowych do modelu Bhp Rivarossi (wersja 4-wagonowa). Kilka dni temu zakupiłem taki model, światełka działały bez zarzutu. Dzisiaj jednak przestały działać całkowicie, z obydwu stron. Używam regulatora prędkości z zestawu PIKO i lokomotywy PIKO SM42. Co może być przyczyną tej usterki. Jestem początkującym użytkownikiem, z góry dziękuję za wyrozumiałość.
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
Mam pytanie w sprawie świateł końcowych do modelu Bhp Rivarossi (wersja 4-wagonowa). Kilka dni temu zakupiłem taki model, światełka działały bez zarzutu. Dzisiaj jednak przestały działać całkowicie, z obydwu stron. Używam regulatora prędkości z zestawu PIKO i lokomotywy PIKO SM42. Co może być przyczyną tej usterki. Jestem początkującym użytkownikiem, z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Miałem podobny problem po zamontowaniu oswietlenia wewnątrz. Okazalo się, że odłączył sie przewod od odbieraka w wózku. Przylutowalem i wszystko śmiga
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Kto szuka ten znajdzie, podobno.
Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć malowania ZIELONEGO piętrusa takiego jak BHP z Poznania.
Praktycznie tylko i wyłącznie OLIWKOWY.
Powoli wątpię w to malowanie.
Zastanawiam się czy kupić ten model. Może lepiej poczekać lub kupić oliwkowy zestaw.

Panowie. Z braku laku przymierzam się do zakupu któregoś 3-członowego zestawu. Jednak podobnie jak kolega @czart nie potrafię odnaleźć w sieci wagonów w tym malowaniu. Czy ten odcień zieleni był jakimś oficjalnym stosowanym od któregoś momentu czy po prostu zakład dokonujący napraw tak sobie je malował bo akurat taką farbę posiadał ?
 

X4EC

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Czy do poprawnego dzialania oswietlenia koncowego przy zasilaniu cyfrowym potrzebny jest dekoder? Czy bez dekodera światła nie będą świeciły, czy może będą świeciły z obu stron?
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Kto szuka ten znajdzie, podobno.
Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć malowania ZIELONEGO piętrusa takiego jak BHP z Poznania.
Praktycznie tylko i wyłącznie OLIWKOWY.
Powoli wątpię w to malowanie.
Zastanawiam się czy kupić ten model. Może lepiej poczekać lub kupić oliwkowy zestaw.
Jako że cierpię (czasem na prawdę cierpię) na chorobliwą potrzebę dociekania różnych rzeczy przeglądnąłem w wolnym czasie (w pracy) kilkaset (kilka tysięcy?) zdjęć kolejowych. Większość fotografów skupia się na uchwyceniu lokomotywy stąd odcień malowania Bipy jest trudny do ustalenia z całą pewnością, ale jest kilka takich, które wg mnie takich wątpliwości nie budzą. Nie ulega jednak wątpliwości, że zielone malowanie raczej nie było zbyt powszechne. Co ciekawe praktycznie nie znalazłem 3 członowych. Chyba były bardzo rzadkie.
Co do pierwszych 4 zdjęć chyba nie ma wątpliwości. Dwa ostatnie sam nie wiem.

https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=23406&mode=search
http://rail.phototrans.eu/14,6288,0,HCP_303E_EU07_507.html
http://rail.phototrans.eu/14,18832,0,HCP_301D_SU45_180.html
http://rail.phototrans.eu/14,9919,0,HCP_303E_EU07_469.html
http://rail.phototrans.eu/14,11429,0,HCP_301D_SU45_074.html
http://rail.phototrans.eu/14,11474,0,HCP_301Db_SU45_141.html
 

Podobne wątki