• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
@walter_r to ja trochę z innej beczki... widzę, że jesteś w temacie.
SP42-049 i 2 członowy bhp stacja Opole może śmiało odtwarzać skład Opole-Nysa. Czy w związku z tym doczepienie do tego składu 2 sztuk 120a z Nysy nie będzie już według Ciebie przegięciem?
Pytam jak mogło być na serio, a nie pod kontem "przymykania oka".
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
:oops: Mój plan jest taki że ta SP42-049 będzie właśnie jeździć z dwoma 120A (oba mają się ukazać 30 października). NIe wiem jak było dokładnie z pociągami Opole-Nysa :( Powtarzam tylko to co przeczytałem na innych stronach. Wydaje mi się że te składy są trochę zamienne tzn. SP42-049 + Bipa z Opola lub SP42-049 + 2 x 120A z Nysy.

Nie mam pojęcia jak było naprawdę. To już się ktoś mądry musi wypowiedzieć.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Z drugiej strony, skład złożony z oliwkowej bonanzy i Bipy w malowaniu Jajecznica drażniłby moje oko :) Sama SP42-111 i Bipa z Legnicy je cieszy niezmiernie :)
Tak, możliwe że by drażniło, ale jest to jak najbardziej możliwe zestawienie na tamten okres. Wiem, że najlepiej było by zestawić SP42-049 z Bhp z Opola i 120A z Nysy, ale ja mam Bhp z Legnicy i do niej chcę dołączyć 120A z Nysy. Dlatego pytałem o występujące wówczas obiegi bo może akurat....W końcu odległości pomiędzy Legnicą, Wrocławiem, Opolem i Nysą powodują, że takie obiegi mogły występować a co za tym idzie wagony z Legnicy mogły być w jednym składzie z wagonami z Nysy.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
@walter_r No właśnie. Przewaliłem trochę zdjęć w internecie tego połączenia i z tego co zauważyłem to przewalały się albo kociołek +2 człony bipa (nie koniecznie jajecznica) albo kociołek +2x 120a. Nie spotkałem nigdzie fotki z połączeniem obu typów wagonów w jednym składzie na tej trasie.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi ale ostatnio zauważyłem, że moja Bhp z Legnicy prowadzona SP42-111 jakoś tak się trzęsie na boki. Dotyczy to członu bezpośrednio za lokomotywą. Wie ktoś jak zniwelować ten efekt?
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi ale ostatnio zauważyłem, że moja Bhp z Legnicy prowadzona SP42-111 jakoś tak się trzęsie na boki. Dotyczy to członu bezpośrednio za lokomotywą. Wie ktoś jak zniwelować ten efekt?
"Bezpośrednio za lokomotywą" to trochę... mało precyzyjnie. Może lepiej napisz nad którym wózkiem: 2 osiowym czy 3 osiowym?
Jeśli 2 osiowym to zerknij pod wózek ze strony zestawów kołowych i sprawdź czy blaszki od zasilania są prawidłowo umieszczone. Powinny dotykać wewnętrznej powierzchni kół, a czasami lubią się zagiąć do góry.
U mnie tak było ze skarżyską. Skład się toczył jakby miał zaciągnięte hamulce a wagonem trzęsło jakby wyleciał z szyn i szorował po podkładach.
Poprawne podgięcie blaszek rozwiązało problem.
Być może u Ciebie jest to samo.
Jeśli natomiast "buja" nad wózkiem 3 osiowym to może rozłącz skład i obróć wózek o 180° i zobacz czy to coś da... a nóż...;)
 
Ostatnio edytowane:

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Prawdę mówiąc to nie patrzyłem jeszcze. Wczoraj już mi się nie chciało, a dzisiaj od rana córcia mocno eksploatuje skład. Jak będę jutro chował do pudełek to zobaczę co tam jest. W każdym razie te drgania, może nie takie duże ale widoczne, są chyba większe przy wózku dwu osiowym ale trzęsie się cały człon.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
O, teraz udało się sprawdzić. Blaszki i osadzenie kół wydają się być prawidłowe. Podłączyłem loka z drugiej strony zestawu i teraz drgania występują w drugim członie więc ewidentnie tam coś nie gra. Ale tak myślę, że może przesadzam z tymi drganiami. W sumie z metra ich nie widać. Może tak ma być. Zobaczę czy tak samo będzie w mojej kolejnej Bhp. Dzięki za pomoc Panowie.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Geoline Roco. Ale teraz znowu jak tak patrzę to stwierdzam, że te drgania nie wystepują cały czas. Kilka kółek są kilka nie ma. Jak chwile skład postoi w miejscu to kilka pierwszych kółek drgań nie ma . Potem jeszcze popatrzę na wagony od spodu.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Stonki Piko niestety mają to do siebie, że przy jeździe, sczególnie wolnej, powodują takie drgania. Podłącz inną lokomotywę i zobacz, czy efekt będzie występował również.
 

Podobne wątki