• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

czart

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wynika z tego, że RivarossI HRS4230 z Poznania jest teoretycznie możliwy. Tylko ten kolor i tylko 3 wagony.
Moje wspomnienia z podróży na trasie Gubin - Czerwieńsk i dalej do Zielonej Góry "mówią", że zestawy były 4 wagonowe i OLIWKOWE.
 
Reakcje
198 0 0
Twoje wspomnienia Cię nie okłamują. 4 oliwkowe wagony 2.klasy to typowe pociągi w relacji Gubin-Czerwieńsk/Zielona Góra. Stacją macierzystą tych wagonów był Zbąszynek. Stąd też zaczynał obieg na pociągu nr 55135 Zbąszynek-Gubin. Do tego pociągu dołączano też ambulans pocztowy (wracał z Gubina na 55144).
A składy na tej linii prowadziły SP45 ze Zbąszynka lub SP42 z Czerwieńska.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Ale pociągi w tej relacji jechały też równorzędnie trasą P-ń Gł -Luboń -Stęszew -Grodzisk Wlkp.-Wolsztyn -Sulechów i dalej po tej samej trasie do Gubina ,składy były podobne Bipa +A+B . Kiedyś dawno 2X SN61 +A+B+B . Jedyną różnicą było to ,że rano wyjazd z Gubina motorówką na trasę ww , a z Poznania jechał również rano trasą przez Zbąszynek ,wieczorem na odwrót.
 

czart

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
To mała klapa. SP 42 071 z Czerwieńska oczywiście mam.
Na piętrusy ze Zbąszynka raczej się nie doczekam.
Zostaje konwersja innego zestawu o zbliżonej rewizji.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Orientuje się ktoś czy będzie wypuszczony dwuczłonowy oliwkowy Bhp? Zastanawiam się czy w było takie zestawienie: SP42 lub EU07+dwuczłonowy Bhp+Bh,
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Widziałem ta fotkę, myślę czy do Bhp będzie można podczepić 120A Bdh-x który wyjdzie w październiku. Tak samo zastanawiam się czy do Bdhpumn też będzie można podczepić 120A Bh? z listopadowego wypustu.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Widziałem ta fotkę, myślę czy do Bhp będzie można podczepić 120A Bdh-x który wyjdzie w październiku. Tak samo zastanawiam się czy do Bdhpumn też będzie można podczepić 120A Bh? z listopadowego wypustu.
Na makiecie możesz wszystko do wszystkiego podczepić, tak jak na prawdziwej kolei się dzieje. Oczywiście w granicach odpowiednich lat :) Nadal próbujecie dla modelarstwa utworzyć sztywne reguły i zasady, których w rzeczywistości nigdy nie było...
 

pashen

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich,

zakupiłem SP42-071,
interesuje mnie które z dostępnych składów/wagonów ciągnęła ta lokomotywa. W tym wątku znalazłem, że idealnie do niej pasuje RIVAROSSI HRS4230. Czy jest coś jeszcze co pasuje ?

Dziękuję i pozdrawiam.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Czy model SP42-049 jest już oficjalnie do kupienia...??? Bo z tego co widzę Kolega Karol rozpoczął dziś jego sprzedaż na Allegro...

Czy oficjalny dystrybutor mógłby wreszcie podać jakieś konkrety odnośnie sprzedaży/ceny? Czy to aż taki wielki problem??? Szanujmy się... pieniądze, nerwy i czas.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Kto szuka ten znajdzie, podobno.
Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć malowania ZIELONEGO piętrusa takiego jak BHP z Poznania.
Praktycznie tylko i wyłącznie OLIWKOWY.
Powoli wątpię w to malowanie.
Zastanawiam się czy kupić ten model. Może lepiej poczekać lub kupić oliwkowy zestaw.
Wydaje mi się, że zdjęcie EU07-032 jest właśnie z Bhp o takim odcieniu zielonego.
http://www.gigabyt.cal.pl/galeria1/eu07/do 50.html
 

Podobne wątki