• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
A czy któryś z kolegów poratuje mnie informacją o minimalnym promieniu łuku po jakim mogą poruszać się 2, 3 i 4 członowe składy wagonów Bhp?
Czterowagonowy skład bez problemu porusza się po PIKOwskim łuku R2 (30°, r = 421,88 mm ), mankamentem jest to, że ściany wagonów stykają się wtedy z sobą od wewnętrznej strony łuku. Efekt estetyczny także pozostawia trochę do życzenia - niestety nie mam zdjęć w takim położeniu wagonów ;)
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Z tego co widzę (może się mylę) to wkleiłeś Chińską podróbę Preisera. Też mam to w jednym składzie. Wolę jednak posiedzieć i pomalować orginał, jest mniej papuzich kolorów.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
kibiców/kiboli jadących na mecz pociągiem specjalnym...
Albo punków, metali i innych kuców jadących na Woodstock :ROFL: Cóż, w końcowym okresie eksploatacji te wagony były dość chętnie wykorzystywane do przewozu takich pasażerów, z uwagi na pojemność oraz to, że nikt nie będzie płakał jak ktoś zdemoluje. A dewastacje przechodziły ludzkie wyobrażenie - od potłuczonych świetlówek i szyb do... wyrzucania klozetów przez otwarte drzwi wejścioweo_O
 

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Pytanie techniczne. Jako że bardzo czekałem na legnicką bhp ale 4 członową zastanawiam się nad dokupieniem do posiadanej tej z Opola. Czy takie zestawy jajecznic 2 plus 2 są realne?
 

Podobne wątki