• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Reakcje
0 0 0
Ja też się wacham pomiędzy jedną a drugą 4-członową. Dlatego ponawiam Panowie prośbę o pomoc w ustaleniu która mogła znajdować się w planowym ruchu do Katowic. Wiem że takie informacje znajdują się w dodatkach do służbowych rozkładów jazdy ale strasznie ciężko je dostać.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
100 2 0
Swoją drogą woj. Śląskie nie ma ani jednej sm lub sp. Dziwne biorąc pod uwagę że sieć kolejowa w tym woj. jest najgęstsza w Polsce.
Rybnik czy Czechowice kiedyś posiadały jakieś kociołki, ale wątpię aby z Bipami jeździły, prędzej jakiś elektrowóz by pasował.

Też bym chciał katowicką... :(
A ja bym chciał czeremchowską :rolleyes: nawet upatrzyłem sobie jeden egzemplarz, który mam szczegółowo obfotografowany (łącznie z datą naprawy i przeglądów okresowych), tylko na chwilę obecną nie ma lokomotywy w dość sensownej cenie, są jedynie SU45 z pasującym przydziałem od EFC.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Z czasów dzieciństwa pamiętam kociolka (sp42-153 albo 135 z lok. Czechowice-Dziedzice ) jeździłem często nawet w kabinie. ;-) jako dzieci staliśmy na peronie wołając Panie Maszenisto weźmie Pan nas do lokomotywy? To były lata 80 - druga połowa jeszcze przed elektryfikacja linii 117 Bielsko-Biała Wadowice. Kociołek wówczas na haku ciągnął BIPy ;-) to był widok. Pociąg po 15 z Bielska. BIPa nabita tak ludźmi ze szpilki nie włożyć. ... ach to były czasy. Kociołek jeździł na zmianę z Ty42. ...
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Rybnik czy Czechowice kiedyś posiadały jakieś kociołki, ale wątpię aby z Bipami jeździły, prędzej jakiś elektrowóz by pasował.
Aczkolwiek województwo śląskie tak trochę po macoszemu wychodzi... myślę że Czechowickie kociołki mogły jeździć z Bipami, pewnie jest tam ktoś kto posiada jakieś zdjęcie takiego składu...
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Rybnik czy Czechowice kiedyś posiadały jakieś kociołki, ale wątpię aby z Bipami jeździły, prędzej jakiś elektrowóz by pasował.
Rybnickie SP42 jeździły z powodzeniem do 2000 czy tam 2001 roku na Racibórz - Racławice. Wcześniej była też linia Kędzierzyn - Strzelce, ale nie pamiętam teraz, z jakiej MD były SP42 (można szybko sprawdzić) - wszystko oczywiście z wagonami Bhp. To tyle z ostatnich lat

Edit, po sprawdzeniu:
1989 wyglądał tak:
Kędzierzyn - Strzelce na SP42 i Bhp z Kluczborka (były też SP42 z MD Racibórz), ale np. Kędzierzyńska bipa robiła Kędzierzyn - Nysa - Kędzierzyn z SP42 z Kędzierzyna, a później jeździła gdzieś tam na KK - Baborów z SP42 MD Racibórz. Najbardziej uniwersalny przydział dla Bhp to byłby chyba właśnie Kędzierzyn - mnogość kierunków i relacji, lokomotywy różnych trakcji z przeróżnych MD. Katowickie Bhp to chyba tylko z EU07, jeśli mówimy o latach 80tych.
 
Ostatnio edytowane:

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Tak jak pisałem:) Czechowickie napewno jeździły z BiPami na linii Bielsko-Biała - Wadowice; Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska; a nawet, gdy jeszcze istniała linia - Bielsko-Biała - Sucha Beskidzka przez Wadowice. Być może 190tką na Bielsko-Cieszyn, ale tego już w 100% nie wiem
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Już nie ma lini do suchej?
Koledze pitersonowi chodzi zapewne o odcinek Wadowice - Skawce - Sucha Beskidzka zapewne, zamknięty na odcinku Wadowice - Skawce w latach 90-ych m. in. z powodu budowy zbiornika w Świnnej Porębie. Choć akurat na tym odcinku BiPy nie jeździły ze względu na trudny profil trasy - tam dwa ryflaki ciągnęły dwie Stonki ;)
 

Podobne wątki