• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
Wybaczcie głupie pytanie ale czy rzeszowska Bipa będzie miała dach oliwkowy czy szary ? :niepewny: Rysunki pokazywały szary, a zdjęcie jakby jednak oliwkowy ( choć na rysunkach pierwszej Bipy też dach był szarawy, a wagon cały był oliwkowy o_O ).
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
OK. To był nieoficjalny rysunek. Oficjalny był w Świecie Kolei, z którego link wkleiłem i takich źródeł bym szukał i na nich się opierał.
Jak widać na forach często pojawiają się rysunki nie do końca zgodne z rzeczywistym wagonem jak i modelem, który ma go odwzorowywać. No chyba, że w jakimś Świecie Kolei czy na stronie dystrybutora pojawi się informacja o tych kolejnych malowaniach, czyli tego typu info: http://www.sk-model.com.pl/index.ph...owoci-na-jesie-2014&catid=44:ulotka&Itemid=60 . Tam informacja na pewno będzie pewniejsza - w ulotce są fotki wagonów z zielonym dachem. A to znaczy, że takie będą modele :) Dla pewności może spytaj na biuro@sk-model.pl .
W każdym innym przypadku pozostaje chyba tylko cierpliwie czekać na ukazanie się modelu :)

Co do 1 strony tematu. Tam był rysunek z szarym dachem, ale i fotka rzeczywistego wagonu. Na fotce jest dach zielony - i taki wyszedł w modelu z epoki IV. Jak widać dla autorów projektu ważniejsze są zdjęcia rzeczywistego taboru. Na nich więc bym się opierał i w tym przypadku.
 
Ostatnio edytowane:

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
A teraz oficjalne ( chyba ) rysunki m.in. w sklepach pokazują szary dach ale zdjęcie z jesiennymi nowosciami już nie za bardzo ( no chyba, że jest trochę brudny i się zlewa z resztą ).
Pewnie trzeba będzie poczekać, aż się jakieś zdjęcia modelu ukażą :niepewny:

edit.

Kurcze - teraz jak się wpatruję w ulotkę to jakby widzę szary dach o_O
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
1B.jpg
http://www.sk-model.pl/images/stories/Rivarossi/ulotka/1B.jpg

Zdjęcie czteroczłonowego zespołu wagonów piętrowych typu Bhp znajdujące się z prawej strony na ulotce, nie przedstawia żadnego z mających się ukazać w grudniu czterosekcyjnych zespołów wagonów piętrowych ze stacji Skarżysko-Kamienna oraz stacji Rzeszów. Fotografia natomiast prezentuje przeznaczony do kasacji, odstawiony za dawnym budynkiem poczty, na torze nr 74 dworca głównego w Toruniu, zespół o numerach 50 51 26-19 365-3, 50 51 26-19 366-1, 50 51 26-19 367-9, 50 51 26-19 368-7 st. mac. Toruń Gł.

Co zaś się tyczy koloru dachów zespołów mających ukazać się w grudniu. Oba zespoły, zarówno z przydziałem do stacji Skarżysko-Kamienna jak i stacji Rzeszów, będą posiadały dachy w kolorze szarym, tak jak zapowiedział to wcześniej dystrybutor modeli, firma SK Model. Do zespołu ze stacji Skarżysko-Kamienna dedykowana jest SP42-037, a w przyszłości również ET22, zaś do zespołu ze stacji Rzeszów, dedykowane są EP07-187 [ZT w Żurawicy], EU07-171 [ZT w Krakowie] oraz EU06-17 [ZT w Krakowie]; /źródło - Świat Modeli Rybnik /.
Aczkolwiek też mnie trochę dziwi brak Bhp w malowaniu niebiesko żółtym.
Nie martw się, będą, ale jeszcze nie teraz. SK Model nie chce wypuszczać dwóch typów modeli wagonów piętrowych w tym samym malowaniu jednocześnie (wagony piętrowe typu Görlitz 88).
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
No mam nadzieję, że "siódemki" Piko będą na wysokim poziomie, bo nie spodziewam się aby któraś od SM pasowała do zespołów Bhp.
Gdy ukażą się modele to wszystko będzie jasne.[DOUBLEPOST=1406893581,1406893257][/DOUBLEPOST]
(...)... a w przyszłości również ET22, zaś do zespołu ze stacji Rzeszów, dedykowane są EP07-187 [ZT w Żurawicy], EU07-171 [ZT w Krakowie] oraz EU06-17 [ZT w Krakowie]; /źródło - Świat Modeli Rybnik /.
Trza będzie jakąś ruchomą dioramkę z siecią trakcyjną zrobić - coby nowe modele nie kurzyły się w gablocie a pantografy nie zaśniedziały :LOL:
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
No a EU07-541 nie będzie pasował epoką do Bhp z Opola lub Legnicy? Przydział w sumie nieodległy i można by przymknąć oko.
Otóż poddałem taką myśl pod dyskusję w innym wątku / Bipa i SP42 od SK Model / ale dyskusja stanełą w martwym punkcie.
O sorki, nie o te żółte tam pytałem, tylko o 4-członową z Rzeszowa lub Skarżyska. Te żółte myślę że jak najbardziej.

Acha przeczytałem , że SP z Grudziądza ma stanowić komplet z Bhp z Chojnic więc chyba żółte do tej EU07 też mogą być.
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
A u mnie ST44-985 z Krzyża (wczesne lata 80-te) jeździ z oliwkowymi igrekami i sypialnym (rewizja 1993 r.) robiąc za nocny Warszawa-Kostrzyn. Czasami dołączam jeszcze igreki DR relacji Gorzów Wlkp-Berlin Lichtenberg i zabawa jest świetna :)
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
A ja się zastanawiam nad 4 członową Bhp z Rzeszowa lub Skarżyska i podłączeniu do EU-541 od SM. Niestety w naszym przypadku kompletowanie składów należy operzeć o zgodność schematów malowania, epok a na końcu rewizji. Za malo modeli po prostu.
Z dużą dozoą prawdopodobieństwa Rzeszowska Bhp będzie wyglądać dokładnie tak samo jak wyglądała w "rewizyjnym"okresie EU07-541 z Wrocławia. Możliwe że nawet ta lub inna z Rzeszowa była wówczas na delegacji we Wrocławiu.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
Ano, sztuka kompromisów. Na PDFach sprzed kilku stron widzę, że jajecznice mają sierpień lub wrzesień 95, a ta Rzeszowska 02, więc gdyby jednak patrzeć na daty, to w 2002 siódemka była już po przemalowaniu.

[no dobra, przed czteroczłonową Bhp bronię się, żeby ograniczyć wydatki ;) ]
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
[QUOTE="mair81, post: 358980, member: 6472" Niestety w naszym przypadku kompletowanie składów należy oprzeć o zgodność schematów malowania, epok a na końcu rewizji. Za malo modeli po prostu.[/QUOTE]
Zgadzam się z kolegą mair81 w tym względzie, z uwagą, że nie tylko w "naszym przypadku". Modele taboru innych krajów też nie są dostępne we wszystkich, pasujących do siebie oznaczeniach. Nie mówię tu o zestawach wagonów jednego pociągu, ale to akurat ma miejsce również w wypadku modeli wagonów PKP.
 

Podobne wątki