• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
I pewnie postoją do następnej wiosny ;)
...jak znikną z produkcji to zejdą, tak myślę. Nawet jako bazy do przemalowania.

Ja ostatnio dałem 600zł, ale za SP42-064 (na allegro), której już w sklepach nie ujrzy. Myślę, że warto w przypadku tego modelu. Chciałem mieć loczkę z rewizją, malowaniem i oznaczeniem przydziału bez białego tła - z końcówki lat 80-tych (1988) kiedy w Polsce jeszcze istniała epoka pary na PKP (ale dobiegała do końca). Do tej pory to jedyna z taką datą rewizji :)
Chciałem mieć tą 064 ale jak ją przegapiłem to ostatnio nawet myślałem o zakupie dostępnej jeszcze w dobrej cenie SP42-043 choć trochę za wczesna rewizja dla mnie (rewizja 1979) bo miałem w tym roku tylko kilka lat. Jak 064 pojawiła się na allegro za 600 to sprzątnąłem ją od ręki. Wcześniej myślałem też o SP42-111 - ale to już lata 90-te jednak i nietypowe malowanie jak na mój region. Myślę, że jak skończą się w sklepach, to ceny zdeczko wzrosną na aukcjach. To samo było z pierwszą ST44. Pamiętam jak poszła ST44-003 za 800 zeta (bez DCC).

Poza tym, pole manewru oczekiwań co do nowych wypustów się zawęża z uwagi na ćwierkanie o zbliżaniu się do końca produkcji stonek i kociołków PIKO, który w końcu nadejdzie.
Jeśli się nie zgarnie zawczasu modelu z okresu, który nas interesuje (w dobrej cenie) to potem można będzie już tylko wydać więcej, gdy się będzie chciało mieć ten model... również na bazę do przeróbki :) Tak było z ST44, tak jest z serią SM/SP42 tak będzie z Bipami... :D
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Było napisane, że SK-Model wypuszcza modele, przez 5 lat, potem forma przechodzi na własność Piko.
Ja akurat już wiem co kupię w tym i przyszłym roku z rodziny SM/SP. Dylematu nie mam. Czekam tylko na jakieś wyższe numery SP42.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
Jak z Jaworzyny, to ja wolę takie obrazki - niestety, Bipa (a właściwie to Bhp) już bez pasków. Pociąg z Legnicy, marzec 1989.

Bipa068a.jpg
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Podpis autora " SM42-063 w Jaworzynie Śląskiej z pociągiem osobowym do Kamieńca Ząbkowickiego (30.08.2004) "pod tym zdjęcie:
http://www.dawidfratczak.pl/galeria/254/254-34.jpg chyba dobrze pasuje klimatycznie do jajecznicy z Opola:)
Co ciekawe, Ta SP ze zdjęcia ma prostą ramę i okrągłe tarcze zderzaków, czy buforów jak kto woli.
Z kolei wagon Bhp ma loga w trumience, w końcu rok 2004. Opolska jajecznica, która ma się ukazać, to połowa lat 90-tych więc z logiem bez tumienki. To tak przy okazji :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
Miło mi poinformować, że ukazał się kolejny numer "Mini repliki", a w nim artykuł Andrzeja Etmanowicza o Bipach i ich modelach. Znalazło się w nim też miejsce na kilka moich fotek.
 

Podobne wątki