• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bipa/Bhp H&W

OP
OP
H

hugwa1

Gość
#2
myślę że uda sie też trysnąć siedzenia na sraczkowato.
no stress, jak z ZNTK B¼dziochy wróci pierwsza, wiygNowa to sobie oblukacie i potwierdzicie.
Może więc nie ma co robić histerii, wyslemy najpierw próbną partię, w Skierkach już powinny być na makiecie. Oblukacie i się zdecydujecie.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
jaki jest harmonogram oklejania wagonów? zdążą dojść dwie moje trixowskie węglarki? może bipa jako pierwsza na tapete?

nadal potrzebuje jeszcze jednej weglarki :-| (chcem mieć trzy, tak jak są kalki)
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#4
Czyja jest podwójna Bipa PIKO którą miałem w pudełku po spotkaNiu w szkole u teściufki? :roll:

Musicie się określić, które oznaczenia mają byc naniesione. Na kalkach sa dwa rodzaje logo PKP, dwie relacje i stacje macierzyste.
I osiem numerów. Marcin - może podpytaj K² czy są poprawne?

Załączam to co będzie wyklejane na wiygNowej.
 

Załączniki

OP
OP
T

twardy1

Gość
#5
Czy przy oznaczeniu Tomaszów nie powinno być dopisku "maz" lub "lub" ?
 
OP
OP
D

DaK

Gość
#6
hugwa napisał(a):
na ostatnich orzeszkach u ciebie dawałem tobie swoją Bipe w pudle.
ma stempel Składnicy Harcerskiej.
o te pytasz?

dla mnie z nowszym logo PKP Bhp a relacja wsio radno
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#7
hugwa napisał(a):
Marcin - może podpytaj K² czy są poprawne?
Numery formalnie wyglądają poprawne. Sprawdziłem dwa. A czy oznaczenia są kompletne? Czy numery odpowiadają relacjom? Trudne pytania. Założę się, że nie wszystko jest OK. Mam gdzieś fotki odstawionych w Poznaniu oliwkowych Bip. Można porównać. Na pierwszy rzut oka, wydaje mi się, że do trumienki brakuje piktogramu "dla niepalących".
 

Załączniki

OP
OP
H

hugwa1

Gość
#16
Co do koloru - moim zdaniem taki powinien być żeby był jakby 'nowy'.
No i nie oceniaj koloru na zdjęciu....
Jeśli chcesz, możesz mieć bardziej brunatny, jak maluje Dracula, wtedy wagony wyglądają jak po 20 latach bez malowania, albo jak tabor z Włoch, albo jak gówno psa który się nażarł szpinaku...
Nad stopniami i białymi/srebrnymi listwami się zastanawialiśmy.
Ale stopnie nie są stopniami, tylko mglistą sugestią, jeśli wymalujesz to na czarno to też nie będziesz miał stopni tylko wielką czarną plamę. Malowanie białych krawędzi stopni, poręczy i nie daj Bóg listew na tak siermiężnym modelu nie ma sensu, bo są potwornie przeskalowane.
Wieś tańczy i śpiewa.
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#18
hugwa napisał(a):
Wieś tańczy i śpiewa.
Dlatego skasowałem swój post .
Po chwili zastanowienia doszedłem do tych samych wniosków.
Poza tym w wielu bipach nie ma listew i poręczy a stopnie trzeba by było zrobić trawione .
 
OP
OP
K

Krzysztof Koj1

Gość
#20
twardy napisał(a):
(...) Poza tym w wielu bipach nie ma listew...
Powiem więcej, w żadnych "Bipach" nigdy nie było listew. "Listwy" są jedynie wykonane na modelach , w miejscach gdzie na tych wagonach pierwotnie malowane były paski rozdzielające. Początkowo paski te były nieco bardziej finezyjne (podwójne,szersze i węższe), po¼niej już tylko pojedyncze, aż wreszcie... zaprzestano malowania jakichkolwiek pasków.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 8

Podobne wątki