• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Big Boy na prezent

Novice

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Proszę pomóżcie mi wybrać lokomotywę Big Boy na prezent. Niestety nie znam się na tym i nie wiem od czego zacząć, a czasu mało. Z tego co szukałam wydaje mi się jedynie, że Marklin jest niezły. Myślę, że kwota do 4000zł powinna starczyć. Szukałam głównie na ebay'u.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#2
Ostatnio edytowane:

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
#5
Przecież Rivarossi to prawdziwy model z napędem natomiast Revell to prawdziwy model tyle, że do sklejania.
Może w takim razie zdefiniuj pojęcie "prawdziwy model".
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#6
Domyslam sie, ze ma to byc prezent.
Przede wszystkim Marklin to system "trzyszynowy". Trzeba sie zorientowac czy obdarowywany faktycznie uzywa takiego systemu czy tez dwuszynowego.

W przypadku systemu trzyszynowego Marklin jest najlepszym wyborem.

Jezeli system dwuszynowy to ten sam model bedzie wystepowal pod marka Trix. Jest to bardzo dobry jakosciowo model.
Nawet amerykanie go chwala mimo, ze maja Big Boy u siebie w wykonaniu kilku producentow.

Jezeli model ma byc tylko jako eksponat do gabloty to mozna poszukac Athearn Genesis - bardzo dobre opinie pod wzgledem wizualnym - duzo szczegolow ale gorsze opinie o napedzie i tym jak jezdzi.

Jest jeszcze:
Broadway Limited - ladnie wygladajacy ale modelarze troche narzekaja na naped.
MTH - porownywalny jakosciowo z Broadway Limited, o wiele lepszy naped ale troszke inny dekoder - nie w 100% kompatybilny z DCC.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
Nawet amerykanie go chwala mimo, ze maja Big Boy u siebie w wykonaniu kilku producentow.

Jezeli model ma byc tylko jako eksponat do gabloty to mozna poszukac Athearn Genesis (...)

Jest jeszcze:
Broadway Limited (...)
MTH (...)
Dla mnie to zupełnie nic niemówiące, egzotyczne marki, aczkolwiek domyślam się, że dobre i na "ich" (amerykańskim) rynku znane jak u nas PIKO czy Roco.
Ciekawe jak z dostępnością tego w EU...
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#8
Ja osobiście mam Challenger-a od MTH (to nic innego jak krótszy Big Boy) praktycznie cały metalowy. Wylot dymu z parowozu zsynchronizowany z jazdą, bardzo mi się to podoba. Tego nie ma Trix (Marklin)(chyba ,że już to wprowadzili, tego nie wiem). A i co ważne profil kół RP25.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#9
... domyślam się, że dobre i na "ich" (amerykańskim) rynku znane jak u nas PIKO czy Roco.
Ciekawe jak z dostępnością tego w EU...
Mysle, ze mozna to tak porownac ;-) Ich lokalni producenci o uznanej renomie.
Jezeli pytasz o zakup w tzw. "sklepie" to w oficjalnymn imporcie w Europie dostepne ale glownie przez sklepy niemieckie.
Zawsze jednak pozostaje zakup indywidualny przez sklep internetowy w Stanach czy ebay.com

Ja osobiście mam Challenger-a od MTH
Ja takze wybralem MTH ze wzgledu, na moim zdaniem, najlepsze wlasciwosci jezdne i doskonale odwzorowanie predkosci. Drobna niekompatybilnosc ich dekodera z DCC nie ma dla mnie zadnego istotnego znaczenia aczkolwiek wiem, ze niektorzy takie zarzuty stawiaja.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#11

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#14
Generalnie wystepuja wersje DCC ready - takie modele dzialaja przy zasilaniu analogowym i nie maja dekoderow DCC ani do jazdy, ani do dzwieku.
Jezeli model opisany jest jako DCC/Sound to ma dekoder DCC do sterowania cyfrowego i dzwiek.
Generator dymu to opcja, nie wszystkie modele je maja.
Athearn nie ma, MTH ma bardzo dobry zsynchronizowany z dzwiekiem, ostatnia wersja BLI ma fajny efekt przy uzyciu whistle (gwizdka)

Tu jest fajne porownanie modeli MTH i BLI

A tutaj whistle w wersji od BLI

Nie wiem jak z Trixem. Ten model chyba nie byl dawno wznawiany i to co jest dostepne na rynku to albo "lezaki" w sklepach z poprzednich edycji albo obieg z drugiej reki.

Dym pojawia sie po podgrzaniu grzalka specjalnego oleju, ktory nalezy w modelu uzupelniac. Uruchomienie tej grzalki bez odpowiedniej ilosci oleju moze spowodowac uszkodzenie sie grzalki. Zwykle efekt dymu wlacza sie jakims klawiszem funkcyjnym. Ogrzewany olej paruje w postaci takiego gestego dymu, a wiatraczek wypycha go przez komin.

Generelnie jest to efekt lol ale tak na pierwsze pol godziny zabawy z modelem albo dla widzow na wystawie. Na co dzien wiecej z tym klopotu niz radosci. Po dluzszym czasie jazdy z dymem w pokoju nie ma czym oddychac, do tego ten dym opada na tory i makiete. Nie wszystko dokladnie paruje wiec tory pokrywaja sie czasteczkami oleju co z kolei prowadzi do klopotow z przewodzeniem pradu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 6
K
Tabor 54
Ł
Tabor 13

Podobne wątki