• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Big Boy firmy Trix

Ł

Łukasz K

Gość
#1
Hej Chłopaki ;)
Widzę na forum opisy różnych maszyn z różnych epok, ale głównie europejskich.
Jako miłośnik taboru z całego Globu chciałbym zaprezentować wam mój ostatni nabytek jakim jest parowóz UP ( Union Pacific) Big Boy, wykonany przez firmę Trix.
Kupiłem go na zamówienie w sklepie w Krakowie za 3000zł.
Jest to wersja analogowa, NIE posiada dźwięków. Najmniejszy przejezdny promień łuku to 18"
( 450mm ) < niestety przejezdny ale przy większych szybkościach. Przy mniejszych prędkościach parowóz nie jedzie płynnie po 18"- szarpie lub zwalnia.
Na odcinkach prostych nie ma z tym problemu. Ma możliwość puszczania dymu jak ktoś sobie
dokupi dwa generatory, oraz możliwość zabudowy gniazd DCC.
Według instrukcji jest w stanie pociągnąć do 100 wagonów, czego we własnych warunkach
nie jestem w stanie sprawdzić :oops:
Waży prawie 6kg :grin: i ma 47 cm do 50 cm długości - w zależności jak zostanie zabudowany przedni sprzęg ( atrapa )
Obecnie już nie ma go w sprzedaży ( tylko wersja cyfrowa).
Poniżej prezentuję wam kilka ujęć UP#4013
 

Załączniki

OP
OP
Ł

Łukasz K

Gość
#5
Szymku - dam go Leszkowi do przeróbki pod DCC jak już uzbieram kasiorkę. Odda mi go po miesiącu, na którymś ze spotkan to obiecuję, że wtedy go wypróbujemy pod cyfrą.
;)
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#8
Właśnie przed chwilą wróciłem od Łukasza, gdzie razem sporządzaliśmy plan torowiska, pod jego przyszłe moduły szlakowe. Ale, aby wycieczka nie była zmarnowana, to Łukasz pokazał mi troszke swojej kolekcji taboru a w niej piękny model firmy Trix o nazwie Big Boy. jednym słowem extra kolos, bo tak mozna go nazwać. Jedym słowem model mi zaimponował swoimi wymiarami i wyglądem.
 

Lucjanek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Łukasz K napisał(a):
Kupiłem go na zamówienie w sklepie w Krakowie za 3000zł.
Jest to wersja analogowa, NIE posiada dźwięków.
Waży prawie 6kg
za 3k to powinien być z dźwiękiem , 6 kg waży ale może z tą dechą , sam model to : 1200g
nie powinien też zwalniać na łukach ( no chyba że są za ciasne ) , moim zdaniem najadekwatniejszy do ceny model Big Boy'a .
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Lucjanek napisał(a):
Łukasz K napisał(a):
Kupiłem go na zamówienie w sklepie w Krakowie za 3000zł.
Jest to wersja analogowa, NIE posiada dźwięków.
Waży prawie 6kg
za 3k to powinien być z dźwiękiem , 6 kg waży ale może z tą dechą , sam model to : 1200g
nie powinien też zwalniać na łukach ( no chyba że są za ciasne ) , moim zdaniem najadekwatniejszy do ceny model Big Boy'a .
Rany Boże ! W jakim celu taki odkop, po prawie 5 latach ?!

Dodam , że obecnie ten numer katalogowy Trixa można spokojnie dostać za około 300 euro, tylko ciężko jest namierzyć ten "rzadki" okaz . W większości dominują już młodsze wyroby ;)
 

Lucjanek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
i po 100 latach ten model będzie miał powodzenie , 5 lat to pikuś .
poza tym z ciekawości jaki będzie odzew , czy ludzie interesują się takimi modelami ? czy preferują TYLKO tzw PKP ?
 
D

Dariusz

Gość
#12
Lucjanek napisał(a):
za 3k to powinien być z dźwiękiem , 6 kg waży ale może z tą dechą , sam model to : 1200g
nie powinien też zwalniać na łukach ( no chyba że są za ciasne ) , moim zdaniem najadekwatniejszy do ceny model Big Boy'a .
Lucjanek. Przyznaj sie ile ty wypiles dzisiaj? Co cie napadlo z tym modelem po 5 latach.
Pare lat temu za taki sam zaplacilem $450.00. Model moze byc (wiazary slabo zrobione) ale od tego czasu pojawily sie juz lepsze. Za 3000 zlotych to mozna bylo kupic starsze Tenshodo duzo lepszej klasy model w brassie.
 

Lucjanek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Nie ile tylko co , ja nie idę w ilość ... Kurde , napadło mnie to że nikt nie opisuje wartościowych i ciekawych modeli ... na starsze to bym nawet popatrzył...
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#14
Lucjanek napisał(a):
i po 100 latach ten model będzie miał powodzenie , 5 lat to pikuś .
poza tym z ciekawości jaki będzie odzew , czy ludzie interesują się takimi modelami ? czy preferują TYLKO tzw PKP ?
preferuje PKP , ale Bigboy to podstawa w kolekcji, dla porównania chociażby.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 6
K
Tabor 54

Podobne wątki