• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Bielsko-Biała Wapienica

BartekR

Nowy użytkownik
BGM
Reakcje
26 0 1
#1
Serwus !

Jest to mój pierwszy wątek i mam nadzieję że będzie czytelny. Pozwolę sobie przedstawić moje poczynania nad budową stacji "Bielsko-Biała Wapienica" w skali 1:87.
Niewiele tego na razie jest bo udało mi się poskręcać 4 skrzynki ale od czegoś trzeba zacząć.
IMG_0046.jpg

Planowanie może dosyć prymitywne bo metrówka i kreślenie liń w paint na oko to żadna umiejętność, a rysowanie w programach do tego przeznaczonych totalnie mnie przerasta.

IMG_0092.jpg

IMG_0062.jpg


Torowisko będzie oparte o produkty Tilliga. Na chwilę obecną kompletowane są rozjazdy.
Z moich wyliczeń wynika że stacja będzie mieć około 11 metrów.
O dalszych postępach postaram się na bieżąco wrzucać w wątek stosowne informacje.
 

Załączniki

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#2
Coś musiałeś pokręcić bo Tillig nie robi komponentów do budowy torowiska. Cześć drogi kolejowej o tej nazwie modelarze zwykle wykonują we własnym zakresie. ;-)
Ale w zasadzie to chciałem o skrzynkach. Proponuję dołożyć w połowie długości skrzynki poprzeczne żebro usztywniające. Bez niego górna płaszczyzna skrzynki prędzej czy później Ci się zapadnie, czego nie chcemy.
A tak w ogóle to powodzenia.
 
OP
OP
BartekR

BartekR

Nowy użytkownik
BGM
Reakcje
26 0 1
#8
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 12

Podobne wątki