• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm BGM - posterunek odgałęźny i stacja

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
A ja myślałem że to mieszanka, o to bedziemy próbować, a trocinki sobie przesiejemy przez sitko.
[DOUBLEPOST=1512847059][/DOUBLEPOST]
Widziałem. Zlikwidować te oceny. Wchodzi jakiś plastuś , widzi odpowiedz, wali negatywa jełopa. Nawet nie napisze za co .
Może się pomylił, teraz młodzież taka nieuważna jest, guziczki małe, a paluchy grube.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
a trocinki sobie przesiejemy przez sitko.
Pawle nie trzeba siać, ja tego nie robię bo każdy większy kawałek nie zdoła się przykleić na tyle żeby nie odpadł przy szlifowaniu. Ja to robię tak, zasypuje dużą ilością trocin, uklepuje i po kilku minutach zesypuje trociny, a skrzynkę odstawiam do wyschnięcia. Jest tyle do zrobienia w modelarstwie, że nie ma czasu na przesiewanie trocin. :)
 

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
424 4 0
Prócz prac na zewnątrz czyli przy infrastrukturze kolejowej, trwają prace związane z wykończeniem wnętrz.
Poniżej wyposażenie wnętrza nastawni Ludwikowice Kłodzkie
20171229_233212 (Copy).jpg 20171229_232508 (Copy).jpg 20171229_232740 (Copy).jpg
Na biurku nastawniczego pojawi się jeszcze lampka i najprawdopodobniej podświetlana .
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Figurka p.nastawniczego jest zaje.....fajna(y)
A to ,że jeszcze rozmawia przez telefon to już rozwaliło mnie totalnie (i sam telefon na biurku) :eek:
Zapytam to gotowiec ,czy jakaś modyfikacja ? Jeżeli to drugie to proszę o kilka wskazówek jak była zrobiona.
Pozdrawiam
 

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
424 4 0
Jeżeli chodzi o figurkę to tam była już słuchawka ale biała. Więc została przemalowana. Natomiast telefon to zrobiony został z odpadu żywicznego. Miało być co innego ale udało się wykorzystać. Kabel telefoniczny to grubsza czarna nić.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Po ogromnej przerwie ruszają dalsze prace przy klubowym projekcie posterunku i stacji Ludwikowice Kłodzkie. Teraz przyszedł czas na zrobienie stacji na pięciu skrzynkach z czego każda będzie innych wymiarów i innego wyglądu. Na zdjęciu z Mapy Google naniosłem ogólny widok skrzynek z widokiem co będzie na makiecie odwzorowane.
Ludwikowice - plan ogólny.,.jpg

Pierwsza skrzynka nr 11 jest już zrobiona i wygląda tak.
IMG_20190705_155900m.jpg


IMG_20190705_155908m.jpg

IMG_20190705_155821m.jpg

IMG_20190705_155833m.jpg

A tu zbliżenie na uchwyt kwadratowych nóg który jest bardzo wygodny w użyciu.
IMG_20190705_155844m.jpg
 

Podobne wątki