• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BEZ KIT'u - Diorama Muzeum

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
W tym wątku pokażę relację z budowy dioramy, małego, prowincjonalnego muzeum kolei. Diorama ma służyć jako deska do prezentacji taboru. Pierwsze foty po wstępnym budowaniu, zamieszczam poniżej.
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#5
Bez Kit'u? :ROFL:
Makietka bardzo ładna, dla mnie super - fajny pomysł i ekstra wykonanie. :D Figurki mnie urzekły... są genialne. Ślady oleju ekstra i zieleń też fajna... no i hydrant (y)
No ale nie byłbym sobą gdybym czegoś nie skrytykował. ;) Barierki mi jakoś nie pasują (subiektywnie) No i ten tor co się kończy tarczą D1 Jakieś takie marne zabezpieczenie - drugi tor zakończony jest nieco lepiej nasypano trochę ziemi, może jakaś pozostałość po koźle oporowym? A tu wagon się wytoczy na ludzi i katastrofa murowana...
Ale to takie drobnostki z zazdrości, dobra robota :p
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Deska ma wymiary 75 cm x 19 cm. Barierki to pozostałość, relikt, po pierwotnym przeznaczeniu tegoż miejsca. Muzeum przejęło to dopiero 20 lat temu... ;) Wagony mają pod kołami płozy oporowe, więc nic się nie przetoczy :p Poza tym tam nic nie jeździ - stąd kolor szyn. Tam stoją relikty, pomniki i inne eksponaty; ku uciesze zwiedzających. Od czasu do czasu tak jak przed chwilą i od wielkiego dzwonu, postawią tam coś nowego, przetaczając te starocie ;)
A że dopiero co przetoczyli, to teraz trochę fotek z innym taborem, z moją maleńką Jedyneczką, III ep. w PKP'ie, wąskimi, czymś bardziej współczesnym i na ostatnich fotach pozycja obowiązkowa... która zawitała do prowincjonalnego muzeum z pięknym set'em Roco'wskich beczek.
DSCF2641.JPG
 

Załączniki

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#7
Diorama smakowa , dobry pomysł i ładne wykonanie - jak to zwykle u Ciebie(y)



Deska ma wymiary 75 cm x 19 cm.
 
No właśnie , tylko 75 x 19 cm a w tle trzeba oglądać jakieś pudełka , miski , butelki i inne graty :( .
Twoja piękna praca traci na takich zdjęciach 50% ze swojego uroku . Gdybyś w tle ustawił kawałek jakiejś tektury z namalowanym byle “landszaftem” i dopiero wtedy zrobił zdjęcia , zobaczylibyśmy coś zupełnie innego.
Nie miej mi za złe tej uwagi bo dotyczy ona nie tylko Ciebie ale również wielu innych prezentowanych w ten sposób na forum prac , po prostu już nie wytrzymałem i czekam na powtórkę z jakimś tłem . Dla Ciebie to może być z górką godzinka roboty ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Hehe dzięki :) za słowa uznania i podpowiedzi. Godzinka..? Godzinkę to ja to wszystko robiłem :p ;) (żarcik) Fotki rzeczywiście z flaszkami, pudełkami z pierdołami modelarskimi, misą pełną... nieważne, bo robione w miejscu najcięższych prac polowych, czyli w kuchni ;) Spontaniczną reakcją zadowolenia z ukończenia pewnego etapu prac; powodowaną. Fotki z tłem i w takiej porządnej aranżacji będą na finał, bo jeszcze parę smaczków chcę dorobić i pokazać, nim uznam dioramę i relację za skończoną. Nad tłem pracuję, bo to nie może być byle krajobraz łąki i lasy...
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#9

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#12
Łaułć! Genialny i bardzo oryginalny pomysł! Fantastyczne wykonanie! Klimat jak z Sochaczewa (zwłaszcza na wąskim torze - a te barierki ja osobiście uważam za idealnie oddające rzeczywistość). Wielki szacunek!! Co do uwag Tkarkady, to proszę rozważ może coś takiego jak w załączniku. Są to przestrzenne, papierowo-kartonowe budynki Auchagena trywialne w obsłudze, w skali 1:100, moim zdaniem fantastycznie wypełniające tło w sposób klimatyczny. Są różne wersje. Ta, to 42 498. Kupiłem je, bo krytykę za brak tła otrzymałem podobnie jak Ty, choć przyznaję, że jak pisze kilernia, może dobry jest taki brak tła u Ciebie, gdyż dzięki temu można mieć pewność, że to makieta.
Auchagen 42 498.jpg
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
bstok! zajebiste są te budyneczki. Dać między nimi trochę zieleni i różnych pierdoł, taką płaskorzeźbę zrobić. Super opcja. Poszukam tego i chyba zaopatrzę się w coś podobnego.
Dzięki za opinie, podpowiedzi i dobre słowo :) O i ile docenień od zacnych Kolegów... :p :D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#15
Ja zamówiłem je w Modelmanii, która współpracuje z Auchagenem (w ofercie Modelmanii tego nie było ale na moje pytanie mailowe odpowiedziano mi, że sprowadzą bez problemu). Inne wzory ...... kurczę wypadła mi z głowy nazwa tych przestrzennych wycinanek (muszę się leczyć), są dostępne na stronie Auchagena.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Jak dla mnie jeździ ładnie, w analogu, może trochę głośno no ale w takim modelu i biorąc pod uwagę że to Piko, to chyba normalne. Ostatnio pomyślałem, że sobie ją zostawię i nie będę sprzedawał; bo fajna jest a i sam model bazowy trochę kosztował. Ale jeśli przekonasz mnie swoją ofertą to może się dogadamy. Napisz na PW, co proponujesz.
:)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Zbliżając się do końca tej relacji, tak jak obiecałem fotki z białym tłem, bez garów, flaszek, browarów, kleju i innych scenerii kuchennych... ;) Diorama ma takie wymiary, że idealnie pasuje do regału z Ikea'i typu Billy. Fotki zrobiłem właśnie w takim popularnym regale- co będzie widoczne na fotach. Dzięki temu mam ją za szybą i nic się nie kurzy :)
 

Załączniki

Andrzej Witowski

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Ale ładnie.... Jakieś tło bym jeszcze wstawił to nie będzie widać że w skali zrobione :p KAMAPI za jakieś 10 lat też mam nadzieję zatytułować post tak jak Ty "Zbliżając się do końca tej relacji". Gratuluję. Bardzo ładnie zrobione :)
 

Podobne wątki