• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Betonowy słup sześciokątny - test

O

OMKIA

Gość
#1
Prosto jak spod igły, kultowy słup betonowy sześciokątny o wys. 9m w realu. :)
Wysokość modelu słupa 103mm + głowica wraz z wysięgnikiem do zagięcia 111mm.
Celowo nie podaję wysokości wraz z oprawą, ponieważ każdy indywidualnie może
sobie ustawić kont zgięcia części wysięgnika z oprawą.
Prawidłowo zamontowany model w makiecie powinien być zagłębiony około 22mm
to jest 20% wysokości samego słupa, mniej więcej tak jak na fotkach.
Dodatkowo udało się zastosować grubsze dwukolorowe przewody.

Jak w poprzednim teście pytanie brzmi, czy jest zainteresowanie lub będzie
prezentowanym modelem? :rolleyes:

P2280123m.jpg P2280124.jpg P2280129mm.jpg P2280131.jpg
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Prosto jak spod igły, kultowy słup betonowy ośmiokątny o wys. 9m w realu. :)
Wysokość modelu słupa 103mm + głowica wraz z wysięgnikiem do zagięcia 111mm.
Celowo nie podaję wysokości wraz z oprawą, ponieważ każdy indywidualnie może
sobie ustawić kont zgięcia części wysięgnika z oprawą.
Prawidłowo zamontowany model w makiecie powinien być zagłębiony około 22mm
to jest 20% wysokości samego słupa, mniej więcej tak jak na fotkach.
Dodatkowo udało się zastosować grubsze dwukolorowe przewody.

Jak w poprzednim teście pytanie brzmi, czy jest zainteresowanie lub będzie
prezentowanym modelem? :rolleyes:

Zobacz załącznik 274190 Zobacz załącznik 274191 Zobacz załącznik 274192 Zobacz załącznik 274193
Mi się bardzo podoba , ogólnie wszystkie produkty są OK, i cenowo też atrakcyjnie :)
 
OP
OP
O

OMKIA

Gość
#4
[DOUBLEPOST=1425140777][/DOUBLEPOST]
Ty się chłopie nie pytaj tylko produkuj, zaklepuję jakieś 8 sztukasów ;)
Muszę w jakiś sposób wybadać rynek, a najbardziej popularne forum doskonale się nadaje. :)
Inaczej zostanę z ręką w nocniku jak w przypadku SL100 PKP. Ilość maili z pytaniami i chętnych
do zakupu w/w oprawy tuż po Trybunałach, nie przełożyła się na sprzedaż.
Wniosek - oprawa jest zbyt współczesna jak na obecne trendy panujące w budowie modułów.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#5
Wezmę i ja! Przecież to jest właśnie to! Czy jakieś inne oprawy są przewidywane? Takie to raczej na place, tereny ogrodzone. Na ulice lepsze byłyby "te miejskie" - będą?
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#6
OMKIA - zrób jeszcze wersję dla koneserów to znaczy z falistą powierzchnią i koniecznie z dekielekiem otworu kontrolnego
 
OP
OP
O

OMKIA

Gość
#7
Wezmę i ja! Przecież to jest właśnie to! Czy jakieś inne oprawy są przewidywane?
Takie to raczej na place, tereny ogrodzone. Na ulice lepsze byłyby "te miejskie" - będą?
Będą.:) Między innymi przewidziana jest też łezka :rolleyes:

OMKIA - zrób jeszcze wersję dla koneserów to znaczy z falistą
powierzchnią i koniecznie z dekielekiem otworu kontrolnego
Jest już przewidziane na blaszkę trawioną ;) tylko nie wiem czy jest sens się w to bawić.
Potrzebna opinia potencjalnie chętnych do zakupu.

Pmm.jpg P25mm.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#12


- ten egzemplarz wi za wi domu ma 45 lat i ma co drugą płaszczyznę falistą
- OMKIA po co isc w koszty trawienia drzwiczek -naklej wygiety ksztat tak jak na zdjeciu i OKEJ
- pomysl jak zrobic te falki
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#14
Przecież w tej skali nikt nie zobaczy tych falek, chyba że jakiś maniak będzie latał z lupą. :rolleyes:
Poco kombinować jak jest dobrze ;)
-wypowiedzieć lepiej jest się za tylko siebie a nie za innych -skąd wiesz ,ze ktos inny tego akurat właśnie nie zobaczy? sporo sie widzi w relacjach makro fotograficznych chęć własnie zblizenia na detal - przzeciez to jest dopiero smaczek - jak nie jest sie w stanie stwierdzic czy to jest skala 1:1 czy 1;87 - ja kiś maniak jak to ująłeś, dlatego wspomniałem o propozycji wersji koneser, Ty zadowolisz się wersją nie koneserską i dobrze -jak Tobie tak pasuje,- jest dobrze a moze być jeszcze lepiej - wszak to skala H0 a nie Z
czy N - w H0 duzo widac i po to się kombinuje - posłuzę sie swoim przykładem pierwszym z brzegu dla ukazania bajeru
zaznaczam ,że ten motyw jest w ogóle dla nie konesera niewidoczny - po prostu jest jakby co i tak dalej
 
Ostatnio edytowane:

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#15
A ja posłużę się tu przykładem podziału blach na modelach samolotów czy też z naszego podwórka fug na budynkach ceglanych. Są kosmicznie przeskalowane ale gdyby były wykonane skalowo modele te byłyby jednolitymi bryłami. Podobnie jest ze słupem, imho żebrowanie to podstawa, gładki będzie mniej atrakcyjny wizualnie niż z przeskalowanym ożebrowaniem. Mam na Szadku taki słup i robiłem test, najpierw zrobiłem go gładkiego a później drugi z żebrowaniem i gładki przypominał wszystko ale na pewno nie słup betonowy, zupełnie inaczej jest z żebrowanym mimo, że falki są wielkości kanionu Kolorado.
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#16
Bardzo fajny produkt i też chętnie się piszę na kilka sztuk.(y)
Co do falek to były dwie wersje tego słupa,jedna płaska a inna z ryflami zależało to od okresu produkcji - wiem bo dość się nich nachodziłem :)
 

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#20
Co masz na myśli,.......
To co napisałem.
Omkia zadał konkretne pytanie na które nie uzyskał odpowiedzi.
Wypowiedzi zaledwie trzech osób w tym ja ( chętnych do kupna ) raczej nie wróżą
dobrze dalszym losom projektu.
Podejrzewam że metoda produkcji jest kosztowna, stąd pytanie Omki o ilość chętnych.
 

Podobne wątki