1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Betonowy słup sześciokątny - test

Dyskusja w 'Makieta i moduł' rozpoczęta przez użytkownika OMKIA, 28 Lutego 2015.

1. OMKIA

OMKIA Gość

Prosto jak spod igły, kultowy słup betonowy sześciokątny o wys. 9m w realu. :)
    Wysokość modelu słupa 103mm + głowica wraz z wysięgnikiem do zagięcia 111mm.
    Celowo nie podaję wysokości wraz z oprawą, ponieważ każdy indywidualnie może
    sobie ustawić kont zgięcia części wysięgnika z oprawą.
    Prawidłowo zamontowany model w makiecie powinien być zagłębiony około 22mm
    to jest 20% wysokości samego słupa, mniej więcej tak jak na fotkach.
    Dodatkowo udało się zastosować grubsze dwukolorowe przewody.

Jak w poprzednim teście pytanie brzmi, czy jest zainteresowanie lub będzie
    prezentowanym modelem? :rolleyes:

P2280123m.jpg P2280124.jpg P2280129mm.jpg P2280131.jpg

• Super! Super! x 28
    • Doceniam Doceniam x 5
    • Przydatny Przydatny x 1

2. vs125

vs125 Aktywny użytkownik

Mi się bardzo podoba , ogólnie wszystkie produkty są OK, i cenowo też atrakcyjnie :)

• Popieram Popieram x 5
  3. zbych

zbych Aktywny użytkownik

--- Łączenie podwójnego wpisu, 28 Lutego 2015 ---
    Ty się chłopie nie pytaj tylko produkuj, zaklepuję jakieś 8 sztukasów ;)

• Śmieszny Śmieszny x 2
    Ostatnio edytowane: 28 Lutego 2015
  4. OMKIA

OMKIA Gość

Muszę w jakiś sposób wybadać rynek, a najbardziej popularne forum doskonale się nadaje. :)
    Inaczej zostanę z ręką w nocniku jak w przypadku SL100 PKP. Ilość maili z pytaniami i chętnych
    do zakupu w/w oprawy tuż po Trybunałach, nie przełożyła się na sprzedaż.
    Wniosek - oprawa jest zbyt współczesna jak na obecne trendy panujące w budowie modułów.

• Popieram Popieram x 3
  5. bstok70

bstok70 Znany użytkownik MSMK

Wezmę i ja! Przecież to jest właśnie to! Czy jakieś inne oprawy są przewidywane? Takie to raczej na place, tereny ogrodzone. Na ulice lepsze byłyby "te miejskie" - będą?

• Doceniam Doceniam x 1
  6. Hoart

Hoart Znany użytkownik

OMKIA - zrób jeszcze wersję dla koneserów to znaczy z falistą powierzchnią i koniecznie z dekielekiem otworu kontrolnego [​IMG]

7. OMKIA

OMKIA Gość

Będą.:) Między innymi przewidziana jest też łezka :rolleyes:

Jest już przewidziane na blaszkę trawioną ;) tylko nie wiem czy jest sens się w to bawić.
    Potrzebna opinia potencjalnie chętnych do zakupu.

Pmm.jpg P25mm.jpg

• Super! Super! x 9
    • Doceniam Doceniam x 2
    • Popieram Popieram x 1
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 28 Lutego 2015
  8. popowe

popowe Znany użytkownik

Ja che wersję dla koneserów w skali 0

9. OMKIA

OMKIA Gość

W skali 0 też będzie ;) tylko wszystko po kolei.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 6
  10. Ernest

Ernest Nowy użytkownik

Wierzyłem, że się uda z projektem. :)

11. benek

benek Użytkownik

Jestem za, chętni przygarnę kilka sztuk w takim wykonaniu.

12. Hoart

Hoart Znany użytkownik

- ten egzemplarz wi za wi domu ma 45 lat i ma co drugą płaszczyznę falistą
    - OMKIA po co isc w koszty trawienia drzwiczek -naklej wygiety ksztat tak jak na zdjeciu i OKEJ
    - pomysl jak zrobic te falki

13. waldek

waldek Użytkownik

Przecież w tej skali nikt nie zobaczy tych falek, chyba że jakiś maniak będzie latał z lupą. :rolleyes:
    Poco kombinować jak jest dobrze ;)

• Popieram Popieram x 4
  14. Hoart

Hoart Znany użytkownik

-wypowiedzieć lepiej jest się za tylko siebie a nie za innych -skąd wiesz ,ze ktos inny tego akurat właśnie nie zobaczy? sporo sie widzi w relacjach makro fotograficznych chęć własnie zblizenia na detal - przzeciez to jest dopiero smaczek - jak nie jest sie w stanie stwierdzic czy to jest skala 1:1 czy 1;87 - ja kiś maniak jak to ująłeś, dlatego wspomniałem o propozycji wersji koneser, Ty zadowolisz się wersją nie koneserską i dobrze -jak Tobie tak pasuje,- jest dobrze a moze być jeszcze lepiej - wszak to skala H0 a nie Z
    czy N - w H0 duzo widac i po to się kombinuje - posłuzę sie swoim przykładem pierwszym z brzegu dla ukazania bajeru [​IMG] zaznaczam ,że ten motyw jest w ogóle dla nie konesera niewidoczny - po prostu jest jakby co i tak dalej [​IMG]

Ostatnio edytowane: 1 Marca 2015
  15. Acid Rain 1973

Acid Rain 1973 Znany użytkownik ŁKMK

A ja posłużę się tu przykładem podziału blach na modelach samolotów czy też z naszego podwórka fug na budynkach ceglanych. Są kosmicznie przeskalowane ale gdyby były wykonane skalowo modele te byłyby jednolitymi bryłami. Podobnie jest ze słupem, imho żebrowanie to podstawa, gładki będzie mniej atrakcyjny wizualnie niż z przeskalowanym ożebrowaniem. Mam na Szadku taki słup i robiłem test, najpierw zrobiłem go gładkiego a później drugi z żebrowaniem i gładki przypominał wszystko ale na pewno nie słup betonowy, zupełnie inaczej jest z żebrowanym mimo, że falki są wielkości kanionu Kolorado.

• Popieram Popieram x 4
  16. poziomek72

poziomek72 Aktywny użytkownik FREMO Polska KKMK

Bardzo fajny produkt i też chętnie się piszę na kilka sztuk.(y)
    Co do falek to były dwie wersje tego słupa,jedna płaska a inna z ryflami zależało to od okresu produkcji - wiem bo dość się nich nachodziłem :)

• Popieram Popieram x 1
  17. benek

benek Użytkownik

Przy takim zainteresowaniu tematem, mogę sobie pomarzyć, że cokolwiek przygarnę. :(

18. SP9XUR

SP9XUR Znany użytkownik

Jestem za żebrowaną/ falowaną wersją z dekielkiem, kilka szt zakupię.

19. waldek

waldek Użytkownik

Co masz na myśli, za małe, za duże? Martwisz się że dla ciebie zabraknie?

20. benek

benek Użytkownik

To co napisałem.
    Omkia zadał konkretne pytanie na które nie uzyskał odpowiedzi.
    Wypowiedzi zaledwie trzech osób w tym ja ( chętnych do kupna ) raczej nie wróżą
    dobrze dalszym losom projektu.
    Podejrzewam że metoda produkcji jest kosztowna, stąd pytanie Omki o ilość chętnych.

Udostępnij