• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bedą piękne dworce

Reakcje
0 0 0
#2
Coś nie chce mi się wierzyć, że te dworce faktycznie zostaną odremontowane. Tyle lat prawie nic nie było robione w tym kierunku a tu nagle taki wielki projekt, coś mi tu nie pasuje :D Oczywiście chciałbym się myli, bo o wiele przyjemniej jest jechać z ładnego, zadbanego dworca niż z jakiejś rudery, ale...

Może jednak coś z tego będzie... u mnie w Szczecinie właśnie odnawiają elewację dworca głównego czego nie robiono od bardzo wielu lat (przynajmniej odkąd żyję :D ) no, ale to raczej nie ma nic wspólnego z tymi planami, bo w sierpniu mamy "Tall Schip Races" i przecież niemiaszki nie mogą zobaczyć obdrapanego klocka :cool:

Pozdrawiam
 

Zoppoter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Piłsudczyk napisał(a):
Może jednak coś z tego będzie... u mnie w Szczecinie właśnie odnawiają elewację dworca głównego czego nie robiono od bardzo wielu lat (przynajmniej odkąd żyję :D )
Zapewniam Cię, że znacznie dłużej...

Piłsudczyk napisał(a):
w sierpniu mamy "Tall Schip Races" i przecież niemiaszki nie mogą zobaczyć obdrapanego klocka :cool:
Nie wiem, kto to są "niemiaszki" :devil: . Jesli masz na mysli Niemców - to oni widują ten klocek na codzien, nawet z niego korzystają. Równiez ci, któzy do Szczecina przybywają drogą wodną bywają w Szczecinie od dosyć dawna i dobrze wiedzą, w jakim stanie jest szczeciński dworzec. I nie tylko szczeciński.
 
Reakcje
0 0 0
#5
Zoppoter napisał(a):
Nie wiem, kto to są "niemiaszki" . Jesli masz na mysli Niemców - to oni widują ten klocek na codzien, nawet z niego korzystają. Równiez ci, któzy do Szczecina przybywają drogą wodną bywają w Szczecinie od dosyć dawna i dobrze wiedzą, w jakim stanie jest szczeciński dworzec. I nie tylko szczeciński.
Ależ monsieur organizatorzy twierdzą, że na całe te regaty ma przybyć ponad 2 miliony ludzi. (ciekawe jak się pomieszczą, skoro w 500 tys Szczecinie w czasie korków ciężko się przebić przez miasto to co dopiero przy takiej liczbie gości :LOL: ).
A fakt teraz też niemiachów sporo przyjeżdża tymi spalinówkami, co to nieco do naszych rodzimych kibelków podobne :D no, ale na "Tall Schip Races" to będzie istna inwazja :grin:

TrinonH0 napisał(a):
Wnętrze też
narazie tylko połowa ale dlatego żeby był możliwy ruch
To wnętrze też remontują, no patrzcież państwo nawet nie wedziałem (daleko mam do dowrca i bliższe mi takie klimaty jak na fotografii :razz: ) ale może dziś specjalnie się wybiorę żeby ten CUD na własne oczy zobaczyć ;) I pomysleć, że jeszcze nie tak dawno mówiłem, że jak wyremontują nasz dworzec to będzie koniec świata :grin:
 

Załączniki

Zoppoter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Piłsudczyk napisał(a):
A fakt teraz też niemiachów
Skoro udajesz, że nie zrozumiałeś bardziej subtelnej aluzji, to powiem wprost: Zechciej z łaski swojej nie używać tego typu epitetów przy określaniu czyjejś narodowości. Jest to - łagodnie mówiąc - nieeleganckie i dowodzi braku szacunku dla ludzi, których - śmiem przypuszczać - nawet nie znasz.

Piłsudczyk napisał(a):
sporo przyjeżdża tymi spalinówkami, co to nieco do naszych rodzimych kibelków podobne :D
Owe spalinówki (BR 624?) miały być podobno przez Deutsche Bahn wycofane z eksploatacji. Część z nich kursuje teraz w polskiej części Pomorza na niezelektryfikowanych liniach. Czy DB nadal ich używają w ruchu przygranicznym?
 

Zoppoter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
TrinonH0 napisał(a):
[

PS. Ciekawe za ile lat dnowią perony :roll:
Dawno tam nie byłem (bodaj 4 lata), ale tam chyba perony częściowo są odnowione? Mowa o nawierzchni, bo zabytkowe wiaty to chyba wcześniej runą, niż się doczekają renowacji... Ale nawierzchnia na peronie 1 i 4 chyba jest w miarę nowa, jeśli dobrze pamiętam. Co prawda peron 4 najładniej wyglądałby, gdyby go całkiem zlikwidowano :D Na peronach 2 i 3 podobało mi się, że wciąż istnieje tam oryginalna nawierzchnia z czasów niemieckich, fakt, ze trochę już zmęczona życiem. Ale ja już tak mam, że lubię oryginalny stan budynków i innych obiektów, nawet jeśli nie są odnowione... ;)
 
Reakcje
0 0 0
#9
TrinonH0 napisał(a):
O wiaty mi głównie chodzi
1 jest odnowiona ale chyba tylko z wiechrzu
albo okropnie wygląda tak koło poczty...
1 odnowiona jest tylko część, bo część peronu bezpośrednio przylegająca do budynku dworca jest zostawiona jaka była... (wydaje mi się, że to dlatego, że gdyby peron był wysoki w tym miejscu mogłyby być problemy z wejściem do budynku (przydało by się zdjęcie żeby wytłumaczyć o co mi chodzi :???: )

P.S.
"Niemiaszek" chyba raczej aż tak obraźliwe nie jest a gdybym chciał ich obrażać na każdym kroku napewno użył bym innych słów (każdy wie jakich). A szczerze mówiąc miałem wątpliwą przyjemność poznać kilku Niemców i bardzo chętnie nazywałbym ich inaczej.
 

Zoppoter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Piłsudczyk napisał(a):
1 odnowiona jest tylko część, bo część peronu bezpośrednio przylegająca do budynku dworca jest zostawiona jaka była... (wydaje mi się, że to dlatego, że gdyby peron był wysoki w tym miejscu mogłyby być problemy z wejściem do budynku (przydało by się zdjęcie żeby wytłumaczyć o co mi chodzi :???: )
To prawda, peron w tym miejscu nie jest poziomy, tylko nawierzchnia obniża się od strony toru w stronę budynku. Sprawia to wrażenie, jakby cały budynek dworca się zapadł, ale to chyba niemożliwe...?

Piłsudczyk napisał(a):
"Niemiaszek" chyba raczej aż tak obraźliwe nie jest a gdybym chciał ich obrażać na każdym kroku napewno użył bym innych słów (każdy wie jakich). A szczerze mówiąc miałem wątpliwą przyjemność poznać kilku Niemców i bardzo chętnie nazywałbym ich inaczej.
Z powodu jakichś wad kilku osób jesteś gotów obrazić ich 80 milionów?
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#11
W dzisiejszej "Gazecie Wrocławskiej" jest artykuł, o remoncie generalnym dworca głównego we Wrocławiu. Prace rozpoczną się już w przyszłym roku. Autor artykułu podaje, że wnętrze dworca, zostanie całkowicie przebudowane, natomiast sama elewacja, będzie remontowana pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Remont dworca jest związany z Euro 2012.
 

Zoppoter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Robert napisał(a):
W dzisiejszej "Gazecie Wrocławskiej" jest artykuł, o remoncie generalnym dworca głównego we Wrocławiu. Prace rozpoczną się już w przyszłym roku. Autor artykułu podaje, że wnętrze dworca, zostanie całkowicie przebudowane, natomiast sama elewacja, będzie remontowana pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.
Mhm. To samo było w Gdańsku kilka lat temu. Pod scisłym nadzorem konserwatorskim wewnątrz budynku zbudowano ze szkla i nierdzewnej stali dodatkowe piętro w hallu głównym, po to, zeby tam istniały notorycznie zamknięte sklepy... Fakt, że od zewnątrz odnowiony jest gdański dworzec rewelacyjnie.
 

Podobne wątki