• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Bdhpun/.../Bmnopux - Kuehn

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#1
Firma Kühn już od jakiegoś czasu odgrażała się, że zrobi model Bohuna w eNce, no i są efekty! Na razie to "Muster", ale już przyjmują zamówienia na model (w malowaniu DR). Na PKP raczej nie mamy co liczyć, ale dobrze chociaż, że będzie co przemalowywać!
 

Załączniki

OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#6
wiygN napisał(a):
Na drugim zdjęciu jest wagon sterowniczy. Takie u nas nie były wykorzystywane.
Cóż za odkrywcze stwierdzenie... :roll: 8)

No ale fakt, poniżej dowód, że chyba nie wszyscy o tym wiedzą... :shock: :D
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#11
Cóż za odkrywcze stwierdzenie... :roll: 8)

No ale fakt, poniżej dowód, że chyba nie wszyscy o tym wiedzą... :shock: :D
Trzeba wybaczyć, to niemiecka makieta pogranicznej stacji, więc twórca [Niemiec] chciał dobrze, zresztą czy ktoś pamięta czy jednak Bohuny nie miały szansy być ciągane kopciuchami?
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
#13
a jednak zrobili po sześciu latach ;-)
Po pięciu ;-) Wagony wyszły w grudniu zeszłego roku :)

Czy ktoś już rozbierał te wagony, można założyć oświetlenie?
Można, wózki są już wyposażone w blaszki doprowadzające prąd do wnętrza, gdzie można podpiąć kable do oświetlenia. Blaszki we wnętrzu wychodzą między wejściami do wagonu a schodami. Po obu stronach. Poniżej zdjęcie, gdzie po prawej stronie blaszki widać, a po lewej kiepsko. Miejsca pod dachem na lampy sporo ;-)



Kilka słów o samych wagonach:

Pierwszy: numer Kuehn: 91186

PKP
Nr wagonu: 50 51 26-08 038-9
Oznaczenie: Bdhpumn
Stacja: Poznań
Napr. rew. ZNTK Bydgoszcz
Data: jak będę miał lupę, to dam znać

Drugi: numer Kuehn: 91187

PKP
Nr wagonu: 50 51 28-08 031-4
Oznaczenie: Bdhpumn
Stacja: Poznań
Napr. rew. ZNTK Bydgoszcz
Data: jak będę miał lupę, to dam znać
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
#15
Palcami :) Paznokciami lekko podważyłem nadwozie na wysokości najpierw jednych, a później drugich drzwi. Nie ściągałem tylko pierwszego poziomu siedzeń (choć widoczne są zaczepy), bo miałem wrażenie, że trzyma się jeszcze gdzieś.
 

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
#16
Czy istnieje gdzieś możliwość zakupu trochę dłuższych sprzęgów do Bdhpumn'ów. Moje przy małej prędkości jakoś okrążają całe koło na makiecie ale niestety się haczą. Przy szybszej jeździe niestety wypadają z toru. Przy sprzęgu dłuższym o 1-2 mm problem prawdopodobnie by zniknął całkowicie.

Paweł
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
#18
Na R2 powinny jeździć bez problemów, ale są na tyle długie, że na R1 raczej takie rzeczy się zdarzają.
 

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
#20
Na łuku:
https://www.modellbahnshop-lippe.co...07001-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
A więc R = 228,2 mm. Problem się ujawnia przy wejściu w łuk oraz przy wychodzeniu z niego, gdy jeden z wagonów jest już na prostej a drugi w łuku. Wcześniej dokonałem korekty ułożenia tego toru dzięki czemu moja Pm2 zaczęła po nim bezproblemowo przejeżdżać. Zacząłem więc próbować z piętrusami ale tu problem nadal istnieje. Tak się składa że ST44 + 1Bdhpumn to nie jest problem. Tak samo gdy np. 1Bdhpumn jedzie na końcu składu. Ale dwa Bdhpumn obok siebie już się haczą.

Paweł