• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BAZA LOKOMOTYW "N" - WYMIARY - NAJWAŻNIEJSZE

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#22
Masz już to coś? ;)
Ps. z tych wymiarów
Powoli tak :) wstępnie Br119 na SP46/47.

Czekam na wymiary tych elektryków co wrzuciłem stronę wcześniej.
Br 143 wygląda że się nadaje na EU07 :)

Wózek z jednego amerykańca pasuje pod ET21. Trudniej z ich rozstawem. Czekam na paczkę z podwoziem loka USA SD35 od Miśka. Zobaczymy czy da się wózki przestawić z 66 na 50 mm :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#26
Trzymam kciuki. Na forum e-Nki, co jakiś czas pojawia się wpis, że ktoś przeskaluje, zbuduje modele PKP.
Niestety jak dotąd nic nowego się nie pojawiło.
Su 45/46, Sm42 było by super oglądać w eNce
Alex D to nie jest prosta sprawa. Nie wiem czy się tego kiedyś podejmowałeś ? Widzisz każdy by chciał mieć to i tamto, ale z pomocą to już trudniej. Wrzuciłem wątek aby podawać wymiary lokomotyw-tylko po to aby namierzyć jakaś dobrą bazę pod budowę loka. I co przez parę miesięcy nikt nic nie wrzucił...a szkoda bo to tak niewiele roboty.... zwłaszcza że linijka/metr/suwmiarka jest w każdym domu modelarskim ;) Łatwiej chyba tak trafić dobry model jak kupować każdy pasujący na oko :) Potem zaczyna się dopiero jazda w modelowanie i kombinowanie i pasowanie i znów przerabianie aby spasowało jedno do drugiego. To kosztuje - czasem nie mało. No ale cóż dość biadolenia że to i tamto. Czas chwycić byka za rogi. Proces projektowy trwa i idzie do przodu. Jeszcze chwila cierpliwości i może coś z tego będzie. Okazało się że wagony w Z mogę zrobić to i w Nce powinno się dać - teoretycznie łatwiej bo to większe ;) Lokomotywa to dużo trudniejsza sprawa... ale też do zrobienia.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#29
^^
KamilW zbyt wielkiego odzewu nie miał (N-karzy jest jednak mniej niż TT-kowców), a teraz czasu nie ma, więc temat gdzieś tam leży. Ostbahn również nie bardzo odzew miał. Ostatnio na FB pojawił się temat EU07, ale wersja EP posiadana wyłącznie przez PIC nie wszystkich zadowalała. Powiem więcej, tam był warunek wcześniejszego zamówienia pod bliżej nieokreśloną bazę.

PS. Generalnie wątki sprzed dwóch lat i roku są stare ;)

PS2. Ja osobiście przepraszam za brak większego odzewu, ale na pracę twórczą nie mam za bardzo czasu :( Jedyna moja lokomotywa nadająca się do przebudowy na cokolwiek pojechała w trasę i kiedyś wróci, ale kiedy to jeszcze się okaże ;) MaK-a PIKO Szymon już pomierzył, ale sprzedał, więc chyba nic z tego się zrobić nie dało...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#31
Od dawna wiedzieliśmy, że do Su 46 napęd od brawy Br 119, Sm 48 z gagarina trixa, do Sm 42 Brava Br112. Do tych modeli były Blachy.
Problem w tym jak je poskładać ;-).
Buda z odlewu była by prostsza do montażu.
Ja niewiedziałem że te podwozia tak pasują. Teraz już wiem po paru pomiarach.
dodatkowo BR143 pasuje pod EU07 a wózek od SD35 pasuje pod ET21 :)

Co do budy na model to coś może wyjdzie z tego :)
 
Reakcje
0 0 1
#37
Wrzuciłem wątek aby podawać wymiary lokomotyw-tylko po to aby namierzyć jakaś dobrą bazę pod budowę loka. I co przez parę miesięcy nikt nic nie wrzucił
http://s55.photobucket.com/user/pepsigo2pl/library/SCH?sort=4&page=1 - możliwe, że znasz, ja się tym ostatnio posiłkowałem.

Na wiosnę mam plan zwymiarować dokładnie ET21 w muzeum kolejnictwa w Warszawie. Może ktoś byłby chętny pomóc?
Poza tym odświeżam kontakty by na wiosnę dostać się na stację postojową KM na Olszynce Grochowskiej. Będę chciał pomierzyć dokładnie kibelki.


Ewentualnie mogę wesprzeć wymiarami modeli H0, których parę mam ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#38
Jacku, wymiary polskich maszyn to można łatwo odszukać w sieci, pytając o dany typ wujka. Można się też posiłkować wydawnictwami typu ZETKA lub ANGRAF gdzie powinny być one dobrze zeskalowane. Ale aby coś dopasować pod nasz tabor trzeba znać wymiary maszyn jakie są w ofercie danego producenta.
 
Reakcje
0 0 1
#39
Szymon, jak mi powiesz jaka jest średnica zewnętrzna i wewnętrzna garnka od EN57, to masz u mnie piwo. "Kibel" to klasyk a pytanie wymiary ileś razy widziałem, za ro żadnej odpowiedzi. Mam skany Zetki, niechlubnie ściągnięte z Chomika - nie trzymają nawet głównych wymiarów. Może proporcje poleciały przy skanowaniu? Po imporcie bitmapy do Corela wymiary się rozjeżdżały. Nie dużo ale 1.5 do 2 metrów w wymiarze rzeczywistym robi różnicę ;) Pomijając wymiar garnka, to rozmieszczenie okien robiłem na oko, kilka razy poprawiając by okna dobrze rozkładały się w całej długości składu.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#40
Szymon, jak mi powiesz jaka jest średnica zewnętrzna i wewnętrzna garnka od EN57, to masz u mnie piwo. "Kibel" to klasyk a pytanie wymiary ileś razy widziałem, za ro żadnej odpowiedzi. Mam skany Zetki, niechlubnie ściągnięte z Chomika - nie trzymają nawet głównych wymiarów. Może proporcje poleciały przy skanowaniu? Po imporcie bitmapy do Corela wymiary się rozjeżdżały. Nie dużo ale 1.5 do 2 metrów w wymiarze rzeczywistym robi różnicę ;) Pomijając wymiar garnka, to rozmieszczenie okien robiłem na oko, kilka razy poprawiając by okna dobrze rozkładały się w całej długości składu.
No masz rację. Ciężko to wyłapać ze zdjęć. Ze schematów także lub złej jakości skanów ;) Jeśli chcesz mieć dobrze zeskalowany projekt to proponuje kupić oryginalnie wydany na papierze. Zakładam że tam wymiary są prawidłowo zeskalowane, choć mogę się mylić. W wydruki skanów nigdy nie wierzę :)
BTW. Rzuciłeś się na trudny projekt i trzymam za Ciebie kciuki. Ja walczę ze swoim ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 22
Tabor 6
Tabor 85
A
Tabor 16

Podobne wątki