• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BAZA LOKOMOTYW "N" - WYMIARY - NAJWAŻNIEJSZE

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Czasem człowiek szuka modelu nadającego się do przerobienia na coś innego ;) I tu powstaje pytanie jakie to ma wymiary. Jaki rozstaw wózków, jaki rozstaw osi itp. Przydałoby sie pomierzyć to i owo... ale niestety brak modelu na stanie. A kupować każdy aby zdjąć wymiary to bezsens. Może stwórzmy taką bazę danych sprowadzoną do absolutnego MINIMUM. Post za postem (każdy post z kolejnym modelem). Jedna/dwie fotki z naniesionymi wymiarami które mogą być przydatne.

Proponuje przyjąć taki schemat podawania wymiarów...
eu07.jpg

SP 47.jpg


Schemat Opisy
Producent:
Numer seryjny:
Model Lokomotywy:
Losi:
Lwózków:
Lmodelu:

Myślę że taki opis i fotki dość mocno pomogą każdemu z nas.
Tu przykład dla Zki.
http://forum.modelarstwo.info/threads/baza-lokomotyw-wymiary-najwaŻniejsze.35204/
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#2
Myślę, że przydałaby się średnica kół i ew. informacja o ich kształcie (pełne, szprychowe, z imitacjami tarcz hamulcowych czy przeniesienia napędu). Informacja o producencie modelu i numerze katalogowym (nie wiem, czy kolega pado ma to na myśli pisząc o numerze seryjnym)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#3
Producent: PIKO
Numer seryjny: 40407 - 40417 (mój to 40411)
Model Lokomotywy: MaK/Vossloh G1206
Losi: 14,8 mm
Lwózków: 44,7 mm
Lmodelu: 92,0 mm

20170417_221159.jpg
20170417_221209.jpg
20170417_221434.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#8
źle zrozumiałeś, podaj wymiary jakich potrzebujesz, np. na obrazku EU07 zamiast "Lwózków" napisz wartość, cyferkami.
Może być w milimetrach.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#9
Pado, póki co nie ma czym się chwalić - Bipa 4-członowa x1, Bipa 2-członow x2 do tego kilka V180 , kilka wagoników PIKO z lat minionych i kilka sztuk taboru jakie udało mi się nabyć będąc jeszcze w dołku finansowym... Przede mną dopiero budowa zaplecza technicznego do modernizacji/remontu ww taboru i zakupy nowych egzemplaży, więc narazie nie ma co wstawiać...:cry:

Poza tym męczę ten swój "poligon" oraz równolegle wąskotorówkę... Co wyjdzie z Ne się zobaczy, na chwilę obecną budowa mikro modulików trwa...

Pozdrawiam z MMz:)

Ps. może jak znajdę filmik ( w czeluściach dysku) to podlinkuje po wrzuceniu na youtuba - już historyczne początki 0m u mnie
( Roco Alpinline)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
Czy dysponuje ktoś modelem br 232 od Brawy? Czy mogę tego kogoś poprosić o pomiar rozstawu osi w wózku i między wózkami? Będę wdzięczny.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#14
Alex D dzięki za fotki.....ale dla mnie są one kiepskie. Jeszcze rozstaw wózka jestem w stanie odczytać ok 76-77 mm tak rozstaw osi komlletnie nie. Możesz mi podać wymiary które ty odczytasz?
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#19
mam teraz 118 6-osi, a podwozie ma rozstaw jak u Ubota, kiedyś miałem obie i nawet robiłem przekładki.
w wózku standard 11mm, zew. - foto wew.44/45
Ps. jakiej trawy używasz do N/Z
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 22
Tabor 6
Tabor 85
A
Tabor 16

Podobne wątki