• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Barwy lokomotywki Ld1-401?

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
42 2 1
#1
Witam,mam pytanie, jak mogła być pomalowana lokomotywka dwuosiowa z grójeckiej, zbudowana przez Romualda Wetcela? Ta z kabiną pośrodku, dociążona ośkami wagonów towarowych, oznaczona poczętkowo L1 a za PKP Ld1-401? Kremowo-granatowa, tak jak Lilpopy? Czy zgarniacze mogły być czarne, tak jak całe podwozie? Niestety dysponuje wyłacznie czarnobiałymi fotami. A jest mi ta wiedza potrzebna.

Pozdrawiam
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#2
Spróbuj wrzucić te zdjęcia w jakiś onlajnowy koloryzator. Kolorów RAL to Co nie wypluje, ale jakiś ogólny pogląd będziesz z tego miał
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#3
Wypluje fantazję na podstawie swoich algorytmów, a szansa na to, że będzie to miało coś wspólnego z rzeczywistością są 50/50. Była już o tym wielokrotnie mowa na forum. Ten "ogólny pogląd" równie dobrze może być stosunkowo bliski prawdzie, jak i zupełnie z prawdą się mijający, a stwierdzić tego się nie da.
 
Reakcje
313 0 0
#4
Witam,mam pytanie, jak mogła być pomalowana lokomotywka dwuosiowa z grójeckiej, zbudowana przez Romualda Wetcela? Ta z kabiną pośrodku, dociążona ośkami wagonów towarowych, oznaczona poczętkowo L1 a za PKP Ld1-401? Kremowo-granatowa, tak jak Lilpopy? Czy zgarniacze mogły być czarne, tak jak całe podwozie? Niestety dysponuje wyłacznie czarnobiałymi fotami. A jest mi ta wiedza potrzebna.

Pozdrawiam
Wówczas ta lokomotywa była traktowana na równi z wagonami motorowymi i tak też była malowana.