• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Bartopolis

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#21
Na tym zdjęciu niewiele widać (brak ostrości).
Spróbuj to drewno pociągnąć bejcą a nie farbą, w następnej kolejności jakiś wasch i suche pastele.
Też się bawię w odwzorowanie starego drewna i wiem, że łatwo nie jest :)
Teraz właśnie zauważyłem brak ostrości. Wrzuciłem to prosto z telefonu więc na szybko zmiejszałem rozmiar.
Jak skończę jeden to wrzucę w najlepszej jakości.
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#22
Oto wyniki naszej pracy.
Mimo braków w sprzęcie i materiałach( brak sklepu modelarskiego w pobliżu) to i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co powstało.
Naszym zdaniem jak na pierwszy raz zawsze mogło być gorzej.;)
Materiały użyte:
1) Kawałek tektury - to udało mi się kupić w sklepie dla plastyków
2) Listewka modelarska 1mm na 1,5mm; - brak, zamiana na zapałki
3) Stare zderzaki z uszkodzonego wagonu; - brak, zamiana ma śruby z łbem stożkowym(niestety nie było mniejszych stąd to przeskalowanie buforów, brak jakichkolwiek starych bo to początek naszej przygody modelarskiej)
4) Kawałek hipsu; - brak, jak znajdę sklep modelarski to dorobię blaszki
5) Drucik 0,5 mm. - brak, podobnie jak wyżej.
6) Farba akrylowa biała - to udało mi się kupić w sklepie dla plastyków
7) Farba akrylowa czarna - to udało mi się kupić w sklepie dla plastyków
8) pokruszony grafit z ołówka - jako poszarzenie betonowego cokołu
9) Wernix - to udało mi się kupić w sklepie dla plastyków (jeszcze nie użyłem, Pan w sklepie poradził mi to dać na koniec jako zabezpieczenie całej powierzchni)
Pewnie w przyszłości będziemy musieli zasięgnąć wiedzy na temat wyposażenia warsztatu modelarskiego w podstawowe materiały i narzędzia, no i wreszcie wybrać się do W-wy na zakupy do sklepu z prawdziwego zdarzenia.
Wiem, że można kupić wszystko w necie ale w związku z brakiem klubu modelarskiego w pobliżu i możliwością rozmów związanych z tym tematem wolę, żeby ktoś mi po prostu poradził osobiście.
20190120_201256 (Copy).jpg
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#23
Kozioł wyszedł jak najbardziej(y)(y)(y)..., tylko odległość od toru szlakowego...:eek::eek::eek: Jak będziecie puszczać model wagonu ok 26m ( w składzie) to będzie / może być zonk...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#24
Kozioł wyszedł jak najbardziej(y)(y)(y)..., tylko odległość od toru szlakowego...:eek::eek::eek: Jak będziecie puszczać model wagonu ok 26m ( w składzie) to będzie / może być zonk....

Pozdrawiam,...
Dziękujemy za opinię.
Układ torowy jest tymczasowy. W przyszłym tygodniu zaczynamy remont pomieszczenia w piwnicy i tam będzie już docelowo wszystko inaczej ułożone
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#25
Witam.
Koziołki skończone. Łącznie jest ich pięć. Trzy zamontowane a dwa leżą w pudełku i czekają do czasu kolejnej rozbudowy.
Zdobyłem mniejsze śrubki z łbem stożkowym i docelowo wymieniłem we wszystkich bufory na mniejsze. Zastosowałem również czarną koszulkę termokurczliwą żeby ukryć na śrubkach gwint i wyszło super.
Oto końcowy efekt naszej pracy.
20190122_202803 (Copy).jpg
20190122_202814 (Copy).jpg
20190122_212436 (Copy).jpg
20190122_220513 (Copy).jpg
20190123_192634 (Copy).jpg
20190123_192644 (Copy).jpg
20190123_192725 (Copy).jpg
20190123_192846 (Copy).jpg
20190123_192945 (Copy).jpg
20190123_192952 (Copy).jpg

Niestety dzisiaj zmuszeni byliśmy pochować nasze zabawki i zrobić miejsce w garażu.
Od jutra zaczynam urlop więc jak to ja będę miał sporo pracy.
Mam do zagospodarowania kawałek piwnicy (3,4 m/7,2 m) pod garażem na cele naszej domowej makiety.
Niestety brak tynków i duże nierówności na ścianach wymusza postawienie ścianek z karton-gipsu.
Od poniedziałku będę miał pomocnika w osobie syna. Stwierdził, że ferie może spędzić z ojcem w piwnicy stawiając ścianki z k-g.:)
Mam nadzieję, że za dwa tygodnie, może i krócej znowu wszystko rozłożymy ale już w docelowym do tego miejscu.
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#26
Dwóch tygodni nie mogliśmy wytrzymać. Na czas remontu w piwnicy pod garażem wszystko było spakowane do pudełek, ale syn stwierdził, że można na kilka dni rozłożyć nasze tory i składy u niego wpokoju. 1548624763947648.jpg 1548624762753536.jpg 1548624763156477.jpg 1548624763552815.jpg 1548624761920541.jpg 1548624762337186.jpg 1548624760600614.jpg
Trochę zdjęć z remontu pomieszczenia na przyszłą makietę i kącik modelarski.
 

Załączniki

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#29
Gratuluje postepow. Z niecierpliwoscia czekam na kolejne relacje i zycze powodzenia.
ps. zazdroszcze tego pomieszczenia. ja mysle o rozbudowie domu zeby tylko zyskac przestrzen na "kacik" pociagowy ;)
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#30
Witam po dłuższej przerwie.
Koniec urlopu i koniec remontu.
Pozostało jeszcze wiele do zrobienia.
Dobrze, że wieczory jeszcze długie i nie ma jeszcze roboty na działce i ogrodzie.
Na sufit mam pomysł. Postanowiłem dać na goły beton klej i wtopić w niego siatkę do elewacji a na tą siatkę zaprawę tynkarską.(Jeszcze się nie nauczyłem tynkować);)
Do tej pory koszty przebudowy to 1800 zł. (płyty, stelaże, wełna mineralna, instalacja elektryczna, instalacja wodna i centralnego ogrzewania)
Całe szczęście nie liczę robocizny bo sami to wykonaliśmy.
Gorzej z podłogą.
Obliczyłem powierzchnie pomieszczenia (7,2m/3,3m) i widzę dwa rozwiązania:
1. Za marketową podłogę i podkład (słabej jakości) będę musiał zapłacić około 500-600 zł.
Trochę dużo jak za taka jakość.
2. Deski. To rozwiązanie tańsze, ale czasochłonne (dostęp do desek nieheblowanych z palet bez ograniczeń)
Minus to brak heblarki i wiele godzin spędzonych przy obróbce. (heblowanie, lakierowanie itp)

Syn dzisiaj powiedział: "Tato jesteśmy wielcy" Ja mu odpowiedziałem: " Nie synu jesteśmy po prostu pracowici jak wielu Polaków"
Poniżej efekt naszej niedokończonej inwestycji.
20190202_171610 (Copy).jpg
20190202_171617 (Copy).jpg
 

Załączniki

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#36
Witam.
Wrzucam kilka zdjęć trochę z opóźnieniem ale brak czasu nam nie pozwala na regularną relację.
 

Załączniki

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#37
Każdą wolną, wieczorną chwilę spędzamy razem z synem w naszym "zakątku". Młody zapomniał nawet gdzie zostawił tablet - tak jest zafascynowany tym hobby.
W oczekiwaniu na zamówione oświetlenie z dekoderem, dzisiaj mieliśmy szkolenie z rozkładania wagonu PIKO na części pierwsze.
Dzięki lekturze forum udało nam się rozebrać je bez uszkodzeń.
 

Załączniki

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#39
Przed chwilą odebrałem przesyłkę. Już wiem co będziemy robić dzisiaj wieczorem.
Po podłączeniu pewnie będziemy mieli wiele pytań jak to wszystko uruchomić. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto nam pomoże przy pierwszym uruchomieniu.
20190405_102720_compress_3.jpg