• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Bartopolis

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Następnie już próby na makiecie.
 

Załączniki

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nie chodzi o odcień koloru, tylko o granicę między kolorami, jak przy linijce. Ponawiam prośbę, nie tylko do kolegi @Pawelvw, o zdjęcie tak zabarwionego prawdziwego toru.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
I znowu czerwono-brązowy pas wzdłuż szyny, jak przy linijce... :(
Pokażcie mi zdjęcie toru z tak zabarwioną szyną i podkładami.
Nie chodzi o odcień koloru, tylko o granicę między kolorami, jak przy linijce. Ponawiam prośbę, nie tylko do kolegi @Pawelvw, o zdjęcie tak zabarwionego prawdziwego toru.
Andrzeju! Może i nie ma w rzeczywistości tak wyglądającego toru, no ale czy widzisz ile lat ma malujący? Czy wiesz ile już makiet zbudował? Może trzeba mu podpowiedzieć jak to zrobić, a nie tylko zwracać uwagę... :niepewny:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Może trzeba mu podpowiedzieć jak to zrobić, a nie tylko zwracać uwagę...
Nie wiem, jak to zrobić, w życiu nie zrobiłem żadnej makiety, ale z grubsza wiem, jak wygląda prawdziwa kolej. Ale myślę, że ten wątek nie jest najlepszym miejscem na wznawianie dyskusji o tym, czy krytykować może tylko ten, kto sam potrafi zrobić lepiej. Ode mnie to wszystko w tej sprawie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Nie wiem, jak to zrobić, w życiu nie zrobiłem żadnej makiety, ale z grubsza wiem, jak wygląda prawdziwa kolej. Ale myślę, że ten wątek nie jest najlepszym miejscem na wznawianie dyskusji o tym, czy krytykować może tylko ten, kto sam potrafi zrobić lepiej. Ode mnie to wszystko w tej sprawie.
Widzisz Andrzeju. Nie chodzi o to kto może, a kto nie może krytykować, tylko trzeba popatrzeć jak tą krytykę przedstawić w słowach w zależności od wiedzy i umiejętności krytykowanego. Tu mamy do czynienia z chłopakiem, który ma 12 lat i robi pierwszą makietę. Tu powinno się pomagać, a nie krytykować.
Z mojej strony też wszystko w tej sprawie.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Tu mamy do czynienia z chłopakiem, który ma 12 lat i robi pierwszą makietę.
Czy chłopak mający 12 lat i robiący pierwsza makietę ma ją robić z założenia źle?Każda krytyka, nawet mało konkretna, powinna skłonić
krytykowanego do zastanowienia o co chodzi, tym bardziej, że Bartek nie jest sam, ma pomocnika i doradcę w osobie Taty, razem łatwiej
dojść do sedna i zrozumieć popełniane błędy.I tyle moich trzech groszy.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
Ale przecie doradzililm... Tytułem uzupełnienia jeśli chodzi o kolor, to ja stosuję do szyn Humbrol 110 z BARDZO_niewielką domieszką czarnego Humbrol 33.
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Witamy.
Dziękujemy wszystkim za konstruktywną krytykę i dobre rady.
Syn przeczytał wszystkie posty i zrozumiał co zrobił źle.
W weekend będziemy robić kolejne próby z zastosowaniem powyższych rad i uwag.
Kolejny raz zostajemy utwierdzeni, że na tym forum można uzyskać dobre uwagi co do swojej pracy przy makiecie.
Na zdjęciach poniżej przedstawiamy efekty dzisiejszych porządków wśród farb.
Projekt i wykonanie przybornika do farb - Bartosz.
20201209_201059_Easy-Resize.com.jpg 20201209_201106_Easy-Resize.com - Kopia.jpg 20201209_201114_Easy-Resize.com.jpg
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Witamy po dłuższej przerwie.
Wszelkie sugestie ze wcześniejszych postów zostały zastosowane. Na zdjęciach widać efekty.
20210111_131130_Easy-Resize.com.jpg 20210111_131156_Easy-Resize.com.jpg 20210111_131203_Easy-Resize.com.jpg
Dodatkowo w międzyczasie syn uczył się klejenia szutru wykonując ładunek tłucznia w węglarce.
20210111_122550_Easy-Resize.com.jpg 20210111_123341_Easy-Resize.com.jpg 20210111_123408_Easy-Resize.com.jpg 20210111_124048_Easy-Resize.com.jpg 20210111_125308_Easy-Resize.com.jpg 20210111_130834_Easy-Resize.com.jpg 20210111_102820_Easy-Resize.com.jpg
Dzisiaj planujemy pierwsze próbne szutrowanie torów.:):):)
P.S.
Syn na to czekał wiele tygodni.