• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Bartopolis

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
W tym momencie jesteśmy na etapie tworzenia powierzchni terenu makiety. Materiały użyte: siatka (częściowo), gips modelarski. 20200829_190001_Easy-Resize.com.jpg 20200829_190011_Easy-Resize.com.jpg 20200829_190033_Easy-Resize.com.jpg 20200829_190208_Easy-Resize.com.jpg 20200829_190223_Easy-Resize.com.jpg 20200829_190230_Easy-Resize.com.jpg
Ostatnio syn za pomocą dokumentacji projektowej próbuje przenieść do skali H0 nasz dom. Poniżej zdjęcia pierwszych elementów zaprojektowanych i wyciętych przez syna na jego ploterze.
20200829_192442_Easy-Resize.com.jpg 20200829_192437_Easy-Resize.com.jpg 20200829_192454_Easy-Resize.com.jpg 20200829_192448_Easy-Resize.com.jpg
Na dzisiaj to wszystko. Mamy nadzieję, że teraz gdy zbliża się jesień i zima będziemy mieli więcej czasu na bieżące relacje z naszej realizacji makiety.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Można prosić o kilka słów więcej na temat plotera?
Ploter to chińska produkcja o nazwie K40.
Został zakupiony w Polsce przez to był trochę droższy niż na AliExpress. Kupując go w Polsce brałem pod uwagę gwarancję jaką daje polski sprzedawca. Graweruje i wycina bardzo dużo materiałów: karton, balsa, sklejka do 4 - 5 mm, porcelanę, szkło, MDF, beermat i wiele innych, których jeszcze nie próbowaliśmy.
Nauka obsługi plotera zajęła 13-latkowi około 2 dni. Seryjne oprogramowanie dostarczone ze sprzętem naszym zdaniem było kiepskie i dosyć skomplikowane. Zamieniliśmy je na program Inkscape (obróbka graficzna) i K40 Whisperer (program do zarządzania laserem). Sprzęt ogólnie polecamy do użytku domowego.:)
Poniżej realizacja dzisiejszego projektu syna dla siostry (skarbonka).
20200830_162359_Easy-Resize.com.jpg 20200830_162406_Easy-Resize.com.jpg 20200830_162413_Easy-Resize.com.jpg 20200830_162425_Easy-Resize.com.jpg 20200830_162446_Easy-Resize.com.jpg 20200830_163339_Easy-Resize.com.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
Fajna makieta powstaje. Mój syn nie wyrażał niestety zainteresowania taką tematyką. :cry:

W międzyczasie syn uczył się precyzyjnego lutowania. (wykonanie na plastykę naszyjnika na Dzień Matki)
A ja w zamierzchłych - słusznie minionych - czasach na zajęciach z ZPT dostałem do wyklepania z blachy miedzianej ... popielniczkę :X3:
Miała nawet przynitowane podstawki na których można było położyć papierosy , pewnie aby golnąć sobie sowieckoje igristoje bo druga praca to była lampka, której podstawka była wykonana z butelki po tym trunku. Ale wiercenie w szkle z użyciem nafty do chłodzenia było pouczające i aromatyzujące. :) Nie wyklepałem jednak tej miedzianej blachy zbyt głęboko więc tak na 1/3 paczki sportów jedynie wystarczała.

Ostatnio syn za pomocą dokumentacji projektowej próbuje przenieść do skali H0 nasz dom.
Czy w tym modelu Waszego domu będzie także umieszczony model Waszej makiety ?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Mała rada przyspieszająca kształtowanie terenu, nie jest on w realu taki lustrzanie gładki, ja nakładam przesiany, a w zasadzie klej do płytek, z odsianym piaskiem, z grubsza szpachelką, wygładzam moczonym w wodzie pędzlem o szerokości dopasowanej do potrzeb.
Nie jest idealnie równy, można nadawać różne kształty terenu, od małych pagórków do większych itp.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Mała rada przyspieszająca kształtowanie terenu, nie jest on w realu taki lustrzanie gładki, ja nakładam przesiany, a w zasadzie klej do płytek, z odsianym piaskiem, z grubsza szpachelką, wygładzam moczonym w wodzie pędzlem o szerokości dopasowanej do potrzeb.
Nie jest idealnie równy, można nadawać różne kształty terenu, od małych pagórków do większych itp.
Syn będzie się wzorował na swoim ulubionym mistrzu modelarstwa: Luke Towan.
Obejrzał jego wszystkie tutoriale, na których on stosuje na powierzchnie przesiany piach lub bardzo drobną ziemię.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
Syn będzie się wzorował na swoim ulubionym mistrzu modelarstwa: Luke Towan.
Obejrzał jego wszystkie tutoriale, na których on stosuje na powierzchnie przesiany piach lub bardzo drobną ziemię.
Też oglądam Luke'a, ale pamiętajcie, że barwy trochę inne, no chyba, że robicie australijskie klimaty;)
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
Witamy szanownych kolegów.
Syn ma wielki dylemat jaki szuter wybrać na swoje tory.
Po przeszukaniu całego forum ma wielki mętlik w głowie.(duża ilość szutru do wyboru)
Jednego jest pewien szuter nie może wyglądać mocno staro, max kilka lat użytkowania torów w normalnych warunkach na szlaku (to jego słowa).
Co byście polecili.
Z góry dziękujemy za rozwianie jego wątpliwości.