• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bardziej realistyczne rozjazdy Roco na podsypce

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Czy ktoś posiada już któreś z poniższych nowości torowych Roco i może wypowiedzieć się nt. ich jakości i kompatybilności z serią torów Geoline? Wydają się być idealne do budowy bardziej realistycznych torowisk kolei podłogowej aniżeli popularne krótkie 20-cm rozjazdy Geoline o tramwajowych łukach.

Rozjazdy łukowe:

42568 - Bogenweiche links BWl 9/10
42569 - Bogenweiche rechts BWr 9/10

Rozjazdy proste o dł. 345 mm:

42580 - Weiche links Wl 10, 10˚ – Herzstückwinkel 8,1˚
42581 - Weiche rechts Wr 10, 10˚ – Herzstückwinkel 8,1˚

Angliki:

42549 - Doppelkreuzungsweiche 10˚
42591 - Einfache Kreuzungsweiche 10˚
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#2
To stara sprawdzona konstrukcja która do tej pory nie była dostępna na podsypce zapewne zgodnej z geo-line (bo dlaczego miały by te tory nie być zgodne z systemem już dostępnym od jakiegoś czasu). Co do realizmu to Tillig EW6 ma lepszą geometrię, zaś z systemów ogólnie dostępnych to moim zdaniem pod kątem realizmu najlepsze tory to Weinert.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#3
Stare Roco Line nie łączą się z Geoline, bo mają inne zatrzaski łączące "nasypy", nie całkiem też pasuje ich wysokość (nie mówiąc o szerokości). Nie wiem, czy w nowych coś zmieniono.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.828 386 20
#4
Stare Roco Line nie łączą się z Geoline, bo mają inne zatrzaski łączące "nasypy", nie całkiem też pasuje ich wysokość (nie mówiąc o szerokości). Nie wiem, czy w nowych coś zmieniono.
Ale jest dostępny tor przejściowy pomiędzy Roco GeoLine i Roco Line. Nr kat 61120.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#6
@J1974H0 Moment, pogubiłem się. Czy nowe rozjazdy, które wymieniłem w pierwszym poście są tylko nałożone na plastikową podsypkę, czy są zespolone z nią? Tu dyskutujemy tylko o kolei podłogowej. Weinerta lub nawet tilliga EW6 szkoda do takiego celu stosować. ;)
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#7
Są nałożone. Ale przez przewód od polaryzacji i wyprowadzenie do napędu nie ściągniesz ich tak łatwo. Trzeba się nad tym trochę napocić żeby nie uszkodzić rozjazdu i elementów nasypu.