• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Baldwin 4-6-0 Bachman

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Mimo że staram się odtwarzać północny zachód USA lat 70-tych, na ostatnim US Convention w Rodgau kupiłem sobie jako ciekawostkę takiego baldwina 4-6-0. To mój pierwszy i jedyny parowóz i niestety przekonałem się że nie są one tak bezproblemowe jak diesle. Problem polega na tym że wymaga idealnie położonych torów i raczej mniejszych spadków niż u mnie. Mam jeden dość stromy podjazd, moje diesle radzą sobie z nim dobrze niestety nowy lok ma zdecydowanie mniejszą moc i wjeżdża na niego tylko pod warunkiem że jedzie solo. Nawet przy jednym podczepionym wagonie już nie daje rady. Czy da się coś z tym zrobić ? Dekoder ustawiłem mu bez ograniczeń jeśli chodzi o prędkość czyli cv5 - 255 uznając że to również zapewni maksymalną moc.
 

Załączniki

Reakcje
2.416 71 3
#3
... po opisie problemu sądząc, brak mi jest jednej informacji zasadniczej...
Czy na podjeździe parowóz zaczyna rolować??
Jeśli tak, to jak Misiek pisze, jeśli nie ja bym jeszcze zastanowił się nad silnikiem... czy wirnik pomału nie leci... (drobne zwarcia międzyzwojowe, a co za tym idzie, mocniej sie grzeje a dekoder to jeszcze znosi)

Pozdrawiam,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.061 140 0
#4
Michał, weź go za tydzień - na makiecie jest kawałek podjazdu - zobaczymy, czy tam daje radę. Może jednak masz za stromo. i musisz dokupić drugi parowóz jako "helper"