• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Büssing 8000 S13 i nie tylko - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#1
Stało się faktem, ciężarówka odbudowy Niemiec dojechała do mnie. Model Büssinga 8000 z firmy Revell jest już dość wiekowy, ale zawsze mi się ta ciężarówka podobała. Swego czasu udało mi się kupić Minichampsa w 1/43, ale to jednak nie to dlatego wybór padł na 24-kę. Dziś tylko pierwszy rzut okiem, ale w weekend zaprezentuję pierwsze postępy w pracy.

20200128_214515.jpg
20200128_214604.jpg
20200128_214647.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#6
Super pomysł z cynamonem. Sypiesz go na klej, czy na lakier?
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#9
Szykuje się ładna ciężarówka! Lubię je. Przez kilka lat miałem okazję jeździć służbowo w okolice Braunschweig-u, ojczyzny Bussinga. Zawsze starałem się odwiedzić lokalny sklep modelarski. W tym sklepie marka Bussing miała na wystawie coś w rodzaju "ołtarzyka" ozdobionego emblematami z oryginalnych aut. Często była prezentowana miniatura tej marki. Na budynku dworca kolejowego w Braunschweigu do dzisiaj można znaleźć symbol lwa taki sam jaki widnieje od 1971 roku na ciężarówkach MAN, kiedy to marka Bussing przestała formalnie istnieć.

W zeszłym roku miałem okazję odwiedzić muzeum Mercedesa. Jest tam pokazana bogata ekspozycja ciężarówek. Zwróciłem szczególną uwagę na grubość anten/ masztów na krawędziach przedniego zderzaka na starszych pojazdach. Zawsze wydawało mi się, że w modelach te detale są przeskalowane i zbyt grube. Muszę przyznać, że w rzeczywistości naprawdę są takie grube!
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#10
Niewiele w tygodniu udaje się robić, ale usiadłem do plandeki. Składa się z pięciu elementów. Składalność całkiem dobra, ale żeby wyglądało dobrze to szpachli poszło sporo. Na początek Revell potem do wygładzenia Tamiya. Po położeniu podkładu ocenię czy nie trzeba jeszcze gdzieś poprawić. Jako że modelu nie będę robił jako błyszczącej nówki tylko ciężarówkę nieco już używaną to zrobiłem rozdarcie na plandece. Dojechały też farby.
20200205_175205.jpg
20200205_175258.jpg
20200205_175737.jpg


Jako że w tytule wątku jest dopisek "i nie tylko" to mogę pokazać już co to będzie.:cool:
 

Załączniki

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.524 68 0
#13
Z tym cynamonem to pojechałeś(y), nie dość że będzie świetnie wyglądał to jeszcze do tego fajnie pachniał , jako ładunek daj
mu lawendę w imitacji worków jutowych, a zacieki ropy na baku jakimś olejkiem różanym zrób;)
Powinno z tego wyjść "opium" Yves Saint Laurent:LOL: