• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autosan H9

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#1
Koledzy, dziś wyciągnąłem z formy takie oto żywiczne coś. Jeszcze trochę pracy i będę mógł pochwalić się kompletnym Autosanem.
DSCN5625.JPG
DSCN5626.JPG
DSCN5627.JPG
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#3
Walczę z "chorobami wieku dziecięcego", nie jest to prosty model, niestety. Chciałbym mieć gotowego do produkcji pod koniec lipca, ale chcieć nie zawsze znaczy móc. Będę relacjonował postępy. Wersji do składania w oficjalnej sprzedaży nie przewiduję (piraci! wszędzie piraci!), ale znajomych z forum zapraszam na PW, coś się wymyśli.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#5
Na początku był otrzymany od kolegi wydruk 3D i kilogram szpachlówki. Nie ma to nic wspólnego z żadnym wcześniejszym modelem Autosana, zakładając że takowe były.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#6
Brawo(y) Widzę, że po nysce jest to kolejny strzał w 10:) bo zapotrzebowanie na ten model autobusu jest. Przynajmniej dla dla kolekcjonujących epokę PRL-u.
Jak na początek wygląda obiecująco, a jaki będzie finalnie to już tu jest Twoje pole do popisu.Mam nadzieję, że jakościowo będzie lepiej dopracowany niż Nysa. Jeśli tak będzie to już ustawiam się w kolejce;)
Co do poprzednich wypustów to pojawiło się ich bardzo niewiele w ostatnich latach i zniknęły niemal natychmiast.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#8
Nysa to był debiut. Teraz już wiele rzeczy robię zupełnie inaczej.
Rozumiem, że to był poligon doświadczalny i pewnych błędów nie dało się uniknąć. Dlatego teraz oczekiwania będą siłą rzeczy większe ale myślę,że możliwości też.
Już się cieszę,:):) że będzie bo u mnie jeszcze żaden nie garażuje.:( A poluję już na niego od kilku lat.;)
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#10
Mnie interesują koła, czy to jakiś wyrób gotowy czy własny? Może byłaby oferta kupna wykonanych przez Ciebie Kolego Terebesz samych kół, by powymieniać w Starach innego producenta? Wygladają na pewno lepiej, niż te o których myślę.

Sam projekt Autosana H9 w dechę !!!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#11
Autosan na zdjęciach jest postawiony na jakichś prowizorycznych kołach, nie pamiętam już skąd je wziąłem. Myślę, że wzorem czeskich producentów małoseryjnych dopracuję się porządnych kół do Autosana i Stara i będę sprzedawał je osobno.
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
Projekt świetny. Popieram przedmówców, że brak tego modelu w naszych zbiorach. Trzymam kciuki za postęp prac i również zapisuję się na produkt końcowy. (y)
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#13
Autosan na zdjęciach jest postawiony na jakichś prowizorycznych kołach, nie pamiętam już skąd je wziąłem. Myślę, że wzorem czeskich producentów małoseryjnych dopracuję się porządnych kół do Autosana i Stara i będę sprzedawał je osobno.
Tylko trzeba pamiętać że Star miał opony 8.25x20 a Autosan 9.00x20. Wobec tego jedne muszą być niższe i węższe a drugie wyższe i szersze. Były też 10.00x20 ale to zależy już od wersji Autosana.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#14
Wygląda nieźle, proporcje pasują. Podziwiam cię że na taki model się zabrałeś, ale rzeczywiście brakuje tego busa w naszej skali.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#15
Dawno nic nie wrzucałem, bo zmagałem się z oszkleniem i nie było to łatwe. Szyby boczne mam opanowane, czołowe jeszcze do przeróbki, ale już wiem jak to rozwiązać żeby było elegancko. Czy ktoś może mi podpowiedzieć RAL ciemnożółtego koloru w klasycznym malowaniu PKS? Nie ma już autobusów w tych barwach i nie mam się do czego odnieść. Zmieszałem Pactrę żółtą i pomarańczową (środkowy egzemplarz na drugim zdjęciu) ale to jeszcze nie do końca jest ten kolor.

DSCN5654.JPG
DSCN5660.JPG
DSCN5662.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#17
Nie wiem czy to wina zdjęć, czy też rzeczywiście proporcje tego Autosana Ci się rozjechały. Jak dla mnie to jest za szeroki w stosunku do wysokości. No a szyby w takim matowym stanie... :( Trochę nie do zaakceptowania.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#18
Nad szybami jeszcze pracujemy, jak wspomniałem. To bardzo ważny element w odbiorze autobusu i nie mogą zostać byle jakie. Wymiary sprawdzę. Oglądam ten model codziennie i przez to mogę pewnych rzeczy nie dostrzegać.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#19
A nie chcesz zrobić tych szyb z folii? Ja zamawiam w niemieckiej firmie modelarskiej, wychodzi ok 1 euro za szybkę.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#20
@Mafo - pozwól na osobiste pytanie: czy w wojsku miałeś na stanie SWD? ;) Mój Autosan jest o 2 mm za szeroki, musiało się coś rozjechać przy formowaniu. Nie mam pojęcia, jak to dostrzegłeś, ale cieszę się zrobiłeś to teraz. Koryguję formę.

@piotr66 - czy ci, u których zamawiasz, są w stanie wygiąć szyby czołowe?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 67

Podobne wątki