• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autosan H9-21(kartonowy) oraz inne

Jak oceniasz od 1 do 5 powyższe modele?

  • 1

    Votes: 1 9,1%
  • 2

    Votes: 2 18,2%
  • 3

    Votes: 4 36,4%
  • 4

    Votes: 2 18,2%
  • 5

    Votes: 2 18,2%

  • Ogółem głosujących
    11

Dawol1415

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Przedstawiam swój własnoręcznie zrobiony model (nie kupny) w skali 1:30 Autosan H9-21
model do zobaczenia również na profilu facebooka https://www.facebook.com/dkmodelmasters/?fref=ts . Kolejne modele będę pokazywał systematycznie a są to 2 ciężarówki Daf XF 105, Scania R420 Topline, Autosan Tramp 2, Autosan Eurolider9, Irisbus Midys, Scania Touring:) Niedługo także udostępnie zdjęcia z prac podczas wykonania modeli. Zapraszam serdecznie do oceniania i komentowania:)
 

Załączniki

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#5
Fajne początki, czy bazujesz na jakichś dokładniejszych planach modelarskich? Bo mam wrażenie jakby troszkę zaburzone były proporcje niektórych wymiarów, ale może to zniekształcenia wynikające ze sposobu fotografowania? Spróbuj w kolejnych modelach lepiej wyprofilować obłości i wyjść poza schemat modelu czysto kartonowego, karton uzupełniony np. klejem epoksydowym lub szpachlówką do wykonania zaokrągleń, odpowiednio zaimpregnowany i pomalowany to świetny materiał, łatwy w obróbce, malowaniu, przetrwa dziesiątki lat, a modelu wykonanego w ten sposób często nie odróżnisz od modelu z tworzywa czy metalu.

Zerknij może też na wątki kolejowe "Precyzyjnego" - zobacz jak on traktuje karton.

Co do skali 1:30 - ja też popełniłem kiedyś (lata 80-te) kilka jeżdżących modeli autobusów w tej skali (m.in. Sanosa S314 i TAMa 170 A11), a wybrałem ją tylko i wyłącznie dlatego, że pasowały do niej ogumione koła z modeli z napędem elektrycznym sterowanych linką produkowanych w PRLu i NRD, skąd czerpałem podzespoły do napędu i sterowania. Karton uzupełniałem sklejką (podwozie i usztywnienia) i Distalem (obłości), malowałem lakierami nitro. Niestety, nie zachowały mi się chyba żadne fotki.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#6
Duży plus za to, że robisz sam od początku całość, karton jest trudnym materiałem, tak więc drugi plus za próby. Jedyne co mi się średnio podoba w tym wszystkim to jakość wykonania - poszperaj po forum, wyciągnij wnioski, przetestuj a na pewno wzbogacisz jakość swoich modeli kilkukrotnie - tym bardziej w takiej "dużej" skali.

Czy korzystasz przy skalowaniu z jakiś gotowych planów? Wszystkie te modele wydają się być rozciągnięte w górę, a koła trochę małe w porównaniu do całości. Po odpowiednim przygotowaniu bryły kartonowej, szpachli, szlifowaniu, podkładzie można zdecydowanie te modele malować akrylami - pomyśl o tym bo masz potencjał. Powodzenia
 
OP
OP
D

Dawol1415

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dzięki za rady postaram się je jak najlepiej wykorzystać:)


Nie korzystam z planów, to pewnie od aparatu tak rozciągnęło:)
 
OP
OP
D

Dawol1415

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Witam wstawiam kolejne zdjęcia modelu kartonowego Irisbus Midys 9.7m zrobionego od podstaw, bez użycia szablonów w skali 1:30,model znajduję sie również na naszym kanale yt
oraz na profilu fb https://www.facebook.com/dkmodelmasters/?fref=ts :)
 

Załączniki

OP
OP
D

Dawol1415

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Przesyłam zdjęcia kolejnego modelu Autosan Eurolider 9 :) skala 1:30
 

Załączniki