• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#41
Adam, podeślij mi foto i wymiary foteli, zrobię ci, to drukniesz ile potrzeba gdzieś tam za oceanem, albo poodlewasz sobie i bedziesz miał matrycę do innych modeli. U mnie to pestka, a na dawcę możesz czekać do dnia sądu..
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#42
Adam, podeślij mi foto i wymiary foteli, zrobię ci, to drukniesz ile potrzeba gdzieś tam za oceanem, albo poodlewasz sobie i bedziesz miał matrycę do innych modeli. U mnie to pestka, a na dawcę możesz czekać do dnia sądu..
Dzięki Grzesiu za propozycję ale nie chciałbym Ci głowy zawracać. Przyznam się, że pierwotnie też miałem zamiar narysować samemu i wydrukować te siedzenia. Odłożyłem to na "kiedyś" bo u mnie jest zawsze krucho z czasem a rysowanie w 3D idzie mi dosyć powoli
Ostatnio zmieniłem nieco pomysł na to wyposażenie. Zaplanowałem kupić ten najnowszy autobus Brekiny i skopiować fotele lotnicze. To chyba będzie najprostsze rozwiązanie. Myślę że na własny użytek do autobusu z ich firmy to raczej piractwem by nie było?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#43
Heh.. No pewnie, że to nie piractwo. Z zawracaniem głowy to się nie przejmuj. Taki fotel to kilkanaście minut max. Byle wymiary były i jakieś fotki. No ale jak chcesz. Pytanie czy bedzie pasować miedzy autobusami, czy bedziesz odlewał całość, odcinał fotele i wklejał pojedynczo. Mrówcza robota... Jak całe modelarstwo ;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#44
Heh.. No pewnie, że to nie piractwo. Z zawracaniem głowy to się nie przejmuj. Taki fotel to kilkanaście minut max. Byle wymiary były i jakieś fotki. No ale jak chcesz. Pytanie czy bedzie pasować miedzy autobusami, czy bedziesz odlewał całość, odcinał fotele i wklejał pojedynczo. Mrówcza robota... Jak całe modelarstwo ;)
We wszystkich Ikarusach Brekiny jest to bardzo sprytnie rozwiązane. Jak będę miał chwilę czasu, to pstryknę fotki. Cały komplet foteli jest na takim jakby grzebieniu i wsuwa się go z boku. Łatwe do malowania.
Zobaczę, jeszcze i przemyślę Twoją propozycję. W zasadzie to nie jest mi potrzebny kolejny podobny 255. Ten drugi który mi pozostał do przeróbki, miał być Orbisem ale kusi mnie malowanie PKSu i nie wiem dlaczego granatowe? Może to dlatego że pamiętam w takich barwach Ikarusy ale z drzwiami harmonijkowymi z PKS Piaseczno?:niepewny:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#45
Choćbyś pasy ze mnie darł, ogniem przypiekał i kwasem polewał, nie przypomniał bym sobie granatowego ikarusa pks-u...
Ale pamiętam Ikarusa przód i kawałek kabiny, a z tyłu hak do holowania autobusów. Taki holownik kojarzę. Biało-granatowy... Ale gdzie go widziałem, też nie pamiętam..

O taki ci chodzi? W sensie koloru...
ikarus_280_pod_wiaduktem_w_pszowie.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#46
Witam,
trochę mam tremę pisząc w Twoim wątku, bo podziwiałem Twoje prace od lat jako gość, teraz jako świeżo zarejestrowany mogę napisać
tylko jedno, w przypadku Twoich prac i kolegi SD w zupełności wystarcza jedna ikonka-serduszko.
Korzystając z okazji chciałem tylko zabrać głos w sprawie Ikarusa 66, padło tam w komentarzach pod prezentacją stwierdzenie że w Polskich modelach nie było wewnętrznych halogenów po zderzakiem, chciałem wkleić link który niejako zaprzecza temu stwierdzeniu,
i być może w minimalnych ilościach takie wersje również były;

http://phototrans.eu/14,70844,0,Jelcz_043_30_45_SR.html
myślę że dobry fachowiec od zdjęć potrafi to tak przefiltrować aby wykluczyć ewentualne płatki śniegu bądź błąd kliszy.

Sam posiadam w swoich zbiorach takiego ikarusa, więc niejako "zazdrość" jakby mniejsza.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#47
Witam,
trochę mam tremę pisząc w Twoim wątku, bo podziwiałem Twoje prace od lat jako gość, teraz jako świeżo zarejestrowany mogę napisać
tylko jedno, w przypadku Twoich prac i kolegi SD w zupełności wystarcza jedna ikonka-serduszko.
Korzystając z okazji chciałem tylko zabrać głos w sprawie Ikarusa 66, padło tam w komentarzach pod prezentacją stwierdzenie że w Polskich modelach nie było wewnętrznych halogenów po zderzakiem, chciałem wkleić link który niejako zaprzecza temu stwierdzeniu,
i być może w minimalnych ilościach takie wersje również były;

http://phototrans.eu/14,70844,0,Jelcz_043_30_45_SR.html
myślę że dobry fachowiec od zdjęć potrafi to tak przefiltrować aby wykluczyć ewentualne płatki śniegu bądź błąd kliszy.

Sam posiadam w swoich zbiorach takiego ikarusa, więc niejako "zazdrość" jakby mniejsza.
Dzięki za dobre słowo i za informację. Śmiało pisz i komentuj bo po to jest to forum. Jeżeli masz też jakieś uwagi i sugestie, to również się nie krępuj. :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#49
Choćbyś pasy ze mnie darł, ogniem przypiekał i kwasem polewał, nie przypomniał bym sobie granatowego ikarusa pks-u...
Ale pamiętam Ikarusa przód i kawałek kabiny, a z tyłu hak do holowania autobusów. Taki holownik kojarzę. Biało-granatowy... Ale gdzie go widziałem, też nie pamiętam..

O taki ci chodzi? W sensie koloru...
Zobacz załącznik 628012
Po latach mam wrażenie, że te PKSy z Piaseczna były jeszcze sporo ciemniejsze i tak jak wspominałem, jeszcze bardziej wchodziły w granat. Głowy jednak za to nie dałbym sobie obciąć.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#50
Jelcz 080 w skali 1:87

Zrobiony z modelu Michała (@Michal88). Przyznam się, że jak na początku tego roku zamawiałem go od kolegi, to nie spodziewałem się że to może być aż taki rarytas.

Malowanie Elektrowni Stalowa Wola gdzie w 1979 lub 1980r pojazd ten zastąpił wysłużonego Sana H-100 w funkcji dyżurnego autobusu socjalnego. Tak jak w większości innych lokalizacji, nazywany był "Koziołkiem".
Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia w oryginalnym malowaniu i to co prezentuję to jest raczej obraz jaki ja zapamiętałem z czasów przedszkolnych. Na zdjęciach w towarzystwie Jelcza PR110 zrobionego również z zestawu od Michała. W rzeczywistości autobusy te spotkały się na pewno nie raz ale raczej w nieco innej malaturze. Jelcz PR w takim malowaniu jeździł w MKS Stalowa Wola pod koniec lat 90tych.
DSC_0150.JPG
DSC_0153.JPG
DSC_0155.JPG
DSC_0162.JPG
DSC_0165.JPG
DSC_0174.JPG
DSC_0176.JPG
DSC_0178.JPG
DSC_0131.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#57
Dziękuję wszystkim za komentarze.
Jelcze od @Michal88 to klasa sama w sobie podobnie jak Syrena 105 z Twojej manufaktury. Twoja praca, modyfikacje sprawiają, że posiadasz jednostkowe, a zarazem unikatowe modele w swojej kolekcji. Wspaniałe miniatury i wspomnienia.
Gratulacje
Przyznam się że wcześniej Jelcz PR a teraz obydwa modele od Michała to są moje ulubione miniaturki. Co do oryginalności, to zawsze staram się odtworzyć modele które osobiście zapamiętałem lub wygrzebałem jakieś ciekawe historie lub informacje odnośnie oryginału.
Rzadko coś tu wrzucasz, ale jak już pokażesz to pozamiatane(y)(y)(y), na szczęście też zdążyłem załapać się u Michała na to cudo.
Kilka autobusów czeka na swoją kolej, ale na wszystko brakuje czasu. Ja też się cieszę z posiadania tego Jelcza, bo nie powstało ich chyba zbyt wiele.
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#60
Model jak zwykle elegancko wyszedł :cool:
Wczoraj odgrzebałem te formy i jak ktoś chce 080 do montażu to proszę pisać cena 150zł za zestaw.
Mogę także jeszcze odlać kilka Pr-110 U 150zł ( tylko, że wersja z wywietrznikami)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki