• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Oglądam tą Twoją kolekcję autobusów z Hamburga i jestem pod wrażeniem. :eek: I to podwójnym. :eek: Jedno, że tyle różnych autobusów udało Ci się zdobyć do kolekcji, a drugie to, że Herpa wydała tyle modeli z jednego miasta. o_O Gratuluję uzbierania takiej pięknej kolekcji autobusów. (y)
Oj, ja naprawdę nie wszystko kupuję, mam duże zaległości w temacie wcześniejszych wypustów, każdy z tych modeli ma "bliźniaka" z inną
linią, a powstało też kilka sklepów które wypuszczają swoje edycje. Ja chciałbym mieć każdą wersję/generację modelu danej marki
jaka wyszła w malowaniu z Hamburga, a jeszcze trochę mi brakuje. Najbardziej mi szkoda VK-modelle bo mieli w zapowiedziach
trójczłonowego Van Hoola ale sam wiesz jak skończyli....
Nie wiem czy wiesz, ale Hamburg jest jedynym miastem zachodniej Europy które miało w swojej flocie Ikarusa 190 wykonanego w standardzie
VoV 1, i obiecałem sobie że zrobię Wam takiego w przyszłym roku, jeszcze nie wiem jak:ROFL::ROFL::ROFL:
images.jpg
 
Reakcje
120 0 0
Witajcie, dzięki za oceny , komentarze oraz ciekawą dyskusję ;)
Dzisiaj ostatni jak na razie polonik, chociaż kiedyś miałem tego więcej.
Na deser solaris w ojczystym bo poznańskim malowaniu, przyznam szczerze że w temacie malowań pojazdów komunikacji miejskiej jestem
ortodoksyjnym konserwatystą i uważam że każde malowanie jest piękne pod warunkiem że składa się z kombinacji trzech kolorów;
czerwień, żółć i biel ;), ale malowanie poznańskie jest wyjątkiem i naprawdę mi się podoba, i to do tego stopnia że rozważałem
kiedyś zrobić sobie takie coś, z uwagi na to że dawca jest dostępny w H0;
http://www.mpk.poznan.pl/o-mpk/tabor/128-autobusy-historyczne/95-daf-mb-200
Zobacz załącznik 681727

jako ciekawostkę można traktować ten model;
https://www.naumann-online.de/shop/artikeldet.php?proid=4768&sid=78fa88888e2d9c9296290b21314df96d
Zobacz załącznik 681728
No a dzięki Pawłowi możemy się cieszyć tym;

Zobacz załącznik 681730 Zobacz załącznik 681731 Zobacz załącznik 681732 Zobacz załącznik 681734 Zobacz załącznik 681736
Jaworznicki elektryk robi robotę ! Super ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Jedną z tegorocznych nowości rietze były przegubowe wersje niskopodłogowych Manów i Mercedesów z generacji VoV II.
Autobusy te dosyć licznie występowały w naszych miastach, a w Jelczu na bazie Mercedesów O 405 N2 oraz GN2 powstały nawet modele
modele Jelczy M121MB, oraz powstały tylko w jednym egzemplarzu "rodzynek" czyli Jelcz M182MB, więcej o losach tej konstrukcji
możecie sobie poczytać w tym linku;
http://www.kmk.krakow.pl/jelcz_m182.html
A ja Wam pokazuję doskonałego dawcę na konwersję ;)
DSC_0012.jpg
DSC_0013.jpg
DSC_0014.jpg
DSC_0017.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Z tego co widzę, to Hamburg jest miastem niesamowicie docenionym przez firmy modelarskie produkujące autobusy. Chyba nie ma takiego drugiego miasta, z którego wydanoby tak ogromną ilość modeli autobusów. Jestem pod wrażeniem. :eek:
 
Reakcje
120 0 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejny model z Hamburga, i co mnie mile zaskoczyło, autorska inicjatywa Rietze.
Mercedes Benz O 405 GN2, VHH z zajezdni Neumunster.
Tradycyjny link do oryginału;
http://www.hamburger-fuhrparklisten.de/26.busbilder/5740swn,alt/slides/31) 9906-21,VHH-SWN,JNS.html

i kilka fotek modelu.
Zobacz załącznik 690549 Zobacz załącznik 690550 Zobacz załącznik 690551 Zobacz załącznik 690552 Zobacz załącznik 690553
Kolejny piękny model ;) Czarna góra nawiązująca do obecnych trendów ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Z tego co widzę, to Hamburg jest miastem niesamowicie docenionym przez firmy modelarskie produkujące autobusy. Chyba nie ma takiego drugiego miasta, z którego wydanoby tak ogromną ilość modeli autobusów. Jestem pod wrażeniem. :eek:
Jest tego trochę, fakt niezaprzeczalny, jednak to Berlin jest najliczniej reprezentowany modelarsko.
Bardzo ciekawą, chociaż nie tak liczną kolekcję można też zebrać z Monachium, jest kilka typów autobusów które były eksploatowane tylko
w tym mieście, i o dziwo Rietze czy VK-modelle wykonało te modele, jeden z nich jest na początkowych stronach mojego wątku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki