• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Baterie już mają zapewnione przeznaczenie, tym bym się nie martwił. Bardziej martwię się możliwościami przesyłu na sieciach przy wielu użytkownikach.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.402 68 0
Taki pierwszy lepszy z brzegu artykuł, na którego podstawie skłoniłem się do refleksji nad tą całą ekologią;
https://www.dw.com/pl/samochody-ele...jazne-dla-środowiska-jak-się-uważa/a-40000331
O ile naprawdę jestem zwolennikiem czystego transportu publicznego, o tyle bardzo sceptycznie podchodzę do świata w którym wszystko
co ma cztery koła popyla na prąd i nie ma problemu problemu z wytworzeniem a potem zutylizowaniem tych ogniw.
Jakkolwiek byśmy się tutaj w Europie nad tym nie "spuszczali", to Chińczycy i jankesi i tak to będą mieli w d...ie, i będą dalej smrodzić,
chociaż Ci pierwsi być może się tym kiedyś szybciej przejmą.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Rozumiem, że aluminiowe karoserie aut spalinowych są OK, zużyte płyny eksploatacyjne są eko i można w sumie wszystko wymienić, mogę tylko dodać jeszcze na korzyść el. brak hałasu. Mam styczność z elektrykami na co dzień i wcale nie jest to takie zło jak przedstawia lobby paliwowe. Korporacje muszą tylko odblokować możliwości baterii. Osobiście odpowiadał mi jeszcze wodór do momentu jak stacja niedaleko mnie wyleciała częściowo w powietrze. Dyskusja na pewno nie na teraz i nie w tym temacie (bo jest fajny). Na dzień dzisiejszy to tak jak byśmy rozmawiali o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.402 68 0
Co racja, to racja, ale jako żem gospodarz tego wątku to pozwolę sobie na ostatnie słowo ;), bez względu na rodzaj napędu, każdy samochód
ma jakąś karoserię, a te z tworzyw sztucznych na pewno nie są bardziej eko od metalowych, wiem bo pracuję miedzy innymi i przy tym, ilość
odpadu często przekracza wagowo produkt i nie jest ponownie przetwarzalna w przeciwieństwie do metali.
Amen
Za 10 minut podziwiamy kolejnego Solariska, bez żadnego napędu, stworzonego z trzech prętów, kawałka gumy i kilku gram plastiku ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.402 68 0
Witajcie, dzięki za oceny , komentarze oraz ciekawą dyskusję ;)
Dzisiaj ostatni jak na razie polonik, chociaż kiedyś miałem tego więcej.
Na deser solaris w ojczystym bo poznańskim malowaniu, przyznam szczerze że w temacie malowań pojazdów komunikacji miejskiej jestem
ortodoksyjnym konserwatystą i uważam że każde malowanie jest piękne pod warunkiem że składa się z kombinacji trzech kolorów;
czerwień, żółć i biel ;), ale malowanie poznańskie jest wyjątkiem i naprawdę mi się podoba, i to do tego stopnia że rozważałem
kiedyś zrobić sobie takie coś, z uwagi na to że dawca jest dostępny w H0;
http://www.mpk.poznan.pl/o-mpk/tabor/128-autobusy-historyczne/95-daf-mb-200
daf-mb200-s.jpg

jako ciekawostkę można traktować ten model;
https://www.naumann-online.de/shop/artikeldet.php?proid=4768&sid=78fa88888e2d9c9296290b21314df96d
wumm10151a.jpg
No a dzięki Pawłowi możemy się cieszyć tym;

DSC_0002.jpg
DSC_0003.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0009.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.402 68 0
Ciekawy model, chyba wszystkie jamniki są ładne. W trosce o budżet, nadal pozostaję tylko podglądaczem.
Szkoda że ten nasz jamniczek musi teraz nosić sombrero:mad:, bo pomimo zarzutów że to zachodni składak uważam że to był nasz produkt.
Biorąc tok myślowy moich przeciwników wychodzi na to że Polska miała trzy konstrukcje; star 52, parę typów sana, i wczesny model
Autosana H-9, bo z chwilą jak zaczęli montować do nich licencyjne leylandy dołączył do rodziny składaków, razem z ogórkiem i peerkami:LOL:
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.402 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Można krytykować Rietze za jakość modeli, rysy na szybach , niewyraźny tampodruk, czy też odstępstwa malowań od zgodności
z oryginałem. Ale jedno im muszę przyznać i bić duże brawa jako miłośnik konstrukcji sprzed lat. W ciągu ostatnich pięciu lat wprowadzili na rynek dużo nowych konstrukcji VoV I oraz II, przez co przybyło nam dawców na konwersje z naszego podwórka, a nawet możemy sobie zrobić
Jelcza M 121/181 MB (y)(y)(y)
Jednym z takich modeli jest trzydrzwiowy Man NL 222, dotychczas trzeba było kombinować ze starym wikingiem aby taką wersję uzyskać.
Model w oryginalnym malowaniu jakiegoś niemieckiego przewoźnika, ale wcześniej link do jego następnego wcielenia ;)
http://phototrans.pl/14,701719,0,MAN_NL222_080.html

DSC_0023.jpg
DSC_0026.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0034.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Oglądam tą Twoją kolekcję autobusów z Hamburga i jestem pod wrażeniem. :eek: I to podwójnym. :eek: Jedno, że tyle różnych autobusów udało Ci się zdobyć do kolekcji, a drugie to, że Herpa wydała tyle modeli z jednego miasta. o_O Gratuluję uzbierania takiej pięknej kolekcji autobusów. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki