• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj taka szybka polonikowa wrzutka, coś na zasadzie "mam i ja".
Modeli z Krakowa mamy na razie trzy, z tym że solaris U12'14 jest tak skopany że szybko się go pozbyłem, a rietze nam powinno za niego
zwracać pieniądze:(
Na szczęście mamy u siebie ludzi z inicjatywą takich jak Paweł z toysandmodels, i możemy się cieszyć lepiej wykonanymi modelami.
Mercedes O 530 Citaro E4, moje ulubione wcielenie tych autobusów, tu w krakowskich barwach.

DSC_0037.jpg
DSC_0040.jpg
DSC_0044.jpg
DSC_0047.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejna polonikowa wrzuta, modele również wykonane na zamówienie sklepu toysandmodels, warszawskie Many Lions City G.
Trzeba przyznać że Paweł i ekipa która mu pomagała stanęli na wysokości zadania i odpicowali nam fajną parkę.
Na razie jeszcze resztki tego wypustu można bez problemu dostać, ale za dwa trzy lata już trzeba będzie przepłacać na aukcjach.

DSC_0023.jpg
DSC_0025.jpg
DSC_0026.jpg
DSC_0028.jpg
DSC_0031.jpg
DSC_0003.jpg
DSC_0006.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
No to lecimy dalej z polonikami, Solaris U18'14 elektryczny, PKM Jaworzno, jako człowiek starej daty wolę jak pojazd "śmierdzi" ropą,
ale z postępem i ekologią nie należy walczyć, tyle tylko że przy tych bateriach pojazdy elektryczne podobno zostawiają znacznie większy
"ślad węglowy" niż współczesne diesle, one po prostu nie kopcą.

DSC_0013.jpg
DSC_0014.jpg
DSC_0017.jpg
DSC_0020.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Bardzo ciekawy ten Solaris. Ja na niego się nie zdecydowałem i teraz trochę żałuję.
tyle tylko że przy tych bateriach pojazdy elektryczne podobno zostawiają znacznie większy "ślad węglowy" niż współczesne diesle,
Zostawiają i to szczególnie w Polsce, gdzie energia elektryczna powstaje w zdecydowanej większości z węgla i w tych elektrowniach z kominów idzie w atmosferę dużo więcej zanieczyszczeń niż z rur wydechowych silników spalinowych.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Bardzo ciekawy ten Solaris. Ja na niego się nie zdecydowałem i teraz trochę żałuję.

Zostawiają i to szczególnie w Polsce, gdzie energia elektryczna powstaje w zdecydowanej większości z węgla i w tych elektrowniach z kominów idzie w atmosferę dużo więcej zanieczyszczeń niż z rur wydechowych silników spalinowych.
Tak Maćku, tylko tutaj obrońcy tych napędów odbijają piłeczkę bo energię można pozyskać z alternatywnych źródeł jak elektrownie wiatrowe,
słoneczne czy też wodne, prawdziwym problemem są pisząc w wielkim uproszczeniu baterie.
Trzeba było stworzyć szereg kopalni do wydobywania surowców do ich produkcji, a ich utylizacja też jest bardzo skomplikowana, i tu jest
główny problem z tą ekologią, nie jestem przeciwnikiem ekologii broń boże, ale myślę że to jeszcze nie to i powinniśmy szukać dalej.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Ile baterii na dzień dzisiejszy nadaje się do utylizacji? Poproszę o dane w skali globalnej, bo w PL stawiam na ZERO sztuk. Wyeksploatowane baterie z aut będą wykorzystywane w 100% ale o tym nie czas i miejsce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki