• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.404 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Zrobimy sobie przerwę od modeli z Hamburga, i pooglądamy coś z naszego podwórka ;)
Rietze samo od siebie oraz w wielu przypadkach we współpracy z naszym forum kolegą Pawłem (pj-pauli) wypuściło już dosyć pokaźną ilość
modeli z naszych miast, kiedyś posiadałem wszystkie, teraz powoli bez pośpiechu skupuję od nowa co niektóre wypusty.
Dzisiaj taki model dosyć ważny,bo jest to pierwszy model wykonany właśnie we współpracy z Pawłem i firmą VK-modelle,
a trzeba przyznać że modele z VK kładą na łopatki te z rietze.
Solaris U 12 MZA Warszawa.

DSC_0264.jpg
DSC_0265.jpg
DSC_0266.jpg
DSC_0267.jpg
DSC_0268.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.404 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
z kronikarskiego obowiązku pokażę dziś model który również większość z Was ma, a jednocześnie jest on kontynuacją wcześniejszej prezentacji.
Solaris Urbino 18, piękny "warszawiak" w wykonaniu VK-modelle, ma on co prawda jakieś tam błędy w oznakowaniu ale mi to nie przeszkadza ;)
DSC_0255.jpg
DSC_0256.jpg
DSC_0258.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.404 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj jedna z kilku nowości z Brekiny która jeszcze na forum nie była ;), ogólnie przez jakiś miesiąc od teraz będę prezentował wyroby tylko Brekiny.
Ikarus 255.72 Sovtransavto, prawie polonik ;)), za PRL-u nasze parkingi w turystycznie atrakcyjnych miejscowościach naszego kraju często gościły
autobusy tego przewoźnika. Jest to drugi model w radzieckich (wtedy) barwach, pierwszym był Ikarus 255.71 Intourist, i został wydany zanim
Brekina w swojej katalogowej ofercie umieściła model z podwójnymi reflektorami. Była to limitowana edycja na zamówienie rosyjskiego sklepu.
Pierwsze zdjęcie tegoż modelu, potem ogólnodostępny obecny wypust.

indeks.jpg
DSC_0047.jpg
DSC_0049.jpg
DSC_0051.jpg
DSC_0052.jpg
DSC_0054.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.404 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejna nowość od Brekiny, Ikarus 280.02 ;), kolekcjonerzy autobusów PRL mogą śmiało mówić o udanym roku, bo dostali do rąk
dwie kultowe maszyny, drugą jest Skoda 706 RTO.
Ikarus w prezentowanej wersji był popularny w NRD, ale mieszkańcy kilku polskich miast ( Bielsko-Biała, Częstochowa, Wrocław,Wałbrzych,
Lublin, Katowice i jeszcze kilka innych) mogą się cieszyć, bo pierwsze partie tych wozów trafiły do nich właśnie w takiej postaci, więc dostali
praktycznie gotowca pod kalkomanie ;)
Dla zainteresowanych; przegub jest łamany pod niewielkim kątem, ale niemożliwe jest zblokowanie go w pozycji skrętu :/

DSC_0072.jpg
DSC_0073.jpg
DSC_0075.jpg
DSC_0076.jpg
DSC_0079.jpg
 
Reakcje
120 0 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejna nowość od Brekiny, Ikarus 280.02 ;), kolekcjonerzy autobusów PRL mogą śmiało mówić o udanym roku, bo dostali do rąk
dwie kultowe maszyny, drugą jest Skoda 706 RTO.
Ikarus w prezentowanej wersji był popularny w NRD, ale mieszkańcy kilku polskich miast ( Bielsko-Biała, Częstochowa, Wrocław,Wałbrzych,
Lublin, Katowice i jeszcze kilka innych) mogą się cieszyć, bo pierwsze partie tych wozów trafiły do nich właśnie w takiej postaci, więc dostali
praktycznie gotowca pod kalkomanie ;)
Dla zainteresowanych; przegub jest łamany pod niewielkim kątem, ale niemożliwe jest zblokowanie go w pozycji skrętu :/

Zobacz załącznik 676401 Zobacz załącznik 676402 Zobacz załącznik 676403 Zobacz załącznik 676404 Zobacz załącznik 676405
Przepiękny model Ikarusa i to jeszcze w klasycznym malowaniu ;) Ja posiadam w swojej kolekcji tylko 260tki wyprodukowane przez MODELLTEC. Trzeba je dopieszczać i to solidnie ;) Zaraz właśnie dodam zdjęcia !
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.404 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj ostatnia z nowości brekiny, Skoda 706 RTO, długo wyczekiwany model kultowego i u nas autobusu.
Jak na razie najlepsza baza pod naszego Jelcza 043, ale niestety nie pozbawiona błędów :/, skąd to się wzięło ? Chciałem Wam w tym wątku
przedstawić swoją teorię, bo nie uważam że Brekina/Starline jest temu winna ;)
Zanim powstał model w H0, Skodami i Jelczami od dawna się cieszyli kolekcjonerzy ( ja też ) skali 1/72, co dziwne modele te posiadały również
te same błędy co nasza Skoda, czyli; kierunkowskazy przednie i boczne umieszczone w niewłaściwych miejscach, otwory wentylacyjne w klapach
pionowe zamiast poziomych i w nieprawidłowej ilości, to są takie dwa szczegóły które trochę zaburzają pozytywny odbiór modelu.
Pamiętacie pierwszą biało-czerwoną Skodę 706 w skali 1/72 od Atlasa? Dokładnie ten autobus jest pierwowzorem modelu;
depositphotos_27634415-stock-photo-bus-skoda-706-rto-karosa.jpg


Grupa niemieckich pasjonatów odrestaurowała sobie taką Skodę nie do końca dbając o oryginalny wygląd, a osoby odpowiedzialne za przekazanie danych do wykonania formy przemierzyły sobie ten właśnie egzemplarz, zamiast na przykład tego(pomimo wersji z drzwiami pneumatycznymi);
Ostrava,_Škoda_706_RTO_a_Jelcz_P-01_(1).jpg

I tak to poszło w świat;)
To jest oczywiście tylko moja teoria spiskowa, ale coś mi się zdaje że tak to było, a zmniejszyć to wszystko do H0 to już dla fachowców nie problem. Naklejenie kalek PKS lub numerów taborowych z przodu będzie wyglądało trochę "kulawo", Ci co mają czas i zdolności sobie poradzą,
reszta płaci i czeka w kolejce:LOL:
Tymczasem cieszmy się tym co jest, bo za te pieniądze to jest piękny model, i mam nadzieję na następne wcielenia; mex, 021.

DSC_0062.jpg
DSC_0064.jpg
DSC_0065.jpg
DSC_0067.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki