• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za docenienia i komentarze, dzisiaj pokażę wam taki rarytasik kolekcjonerski, który mam dzięki temu że przyłączyłem się do Waszego forum ;)
Dzięki koledze ziellin który zapewne przeglądał ten wątek, stałem się posiadaczem kolejnej unikatowej Scanii, którą mi sprowadził ze szwedzkiego sklepu.
Jacku, jeszcze raz serdeczne dzięki !!!!, jesteś sztandarowym przykładem na to, jak to forum powinno działać, czyli pomoc i wymiana doświadczeń.
No i mam nadzieję się odwdzięczyć tym samym ;)
Tymczasem model; Scania CF 76 producent Jeco, model jest wykonany w standardzie brekiny, i w realu jest znacznie lepszy niż to moje fotki pokazują.

Oryginał;
V (630).jpg


Model;

DSC_1288.jpg
DSC_1290.jpg
DSC_1291.jpg
DSC_1293.jpg
DSC_1294.jpg


Fotki ze starszą siostrą ;)

DSC_1297.jpg
DSC_1298.jpg


zdjęcie porównawcze z modelem w skali 1/72

DSC_0730.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
Dzisiaj znowu Hamburg, Citaro G C2 przewoźnika VHH, w tej chwili rarytas kolekcjonerski potrafiący osiągać niezłe ceny na licytacjach,
ja go kupiłem jak był normalnie dostępny w sklepie stadtimmodell, dzięki operatywności Pawła oczywiście ;)
Wiem że Mateusz_512 na niego choruje, więc tu publicznie mu życzę aby go jak najszybciej i jak najtaniej ustrzelił ;)
Oryginał;
http://www.hamburger-fuhrparklisten.de/26.busbilder/5000vhh1301/slides/1315-21,VHH,CB.html


DSC_0121.JPG
DSC_0122.JPG
DSC_0124.JPG
DSC_0127.JPG
DSC_0128.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Pasjonatem komunikacji miejskiej nie jestem za bardzo, ale ten model podoba mi się, no może przednie lampy trochę nie za bardzo mi się podobają.
Też zasadniczo wolę serię E4,na szczęście bardzo liczną w mojej kolekcji, a zasadniczo ubolewam nad tym że modele komunikacji miejskiej
są ubogo reprezentowane w modelach, sceny skandynawskiej praktycznie nie ma po za pokazanymi przeze mnie volvo i scaniami.
Mercedes Man i Solaris ok, ale południe Europy znowu skąpo, jedynie Pegaso i metalowe Irisbusy z Noreva.
Jest jeszcze Daf i Den Oudsten, ale te trzeba sobie pomalować, reszta to żywiczna nisza. Iskierkę nadzieji dała brekina z Ikarusami i Skodami
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za odwiedziny i komentarze, dzisiaj kolejna "srebrna strzała " z VHH, też citaro 530 E4, tylko w wersji dwudrzwiowej.
Link do oryginału;
http://www.hamburger-fuhrparklisten.de/26.busbilder/5000vhh1001/slides/1024-12,VHH,TS.html
jeżeli wchodzicie na te linki , to w poprzedniej i obecnej prezentacji zauważycie że rietze idzie na łatwiznę, cechą charakterystyczną
dużej ilości citar z Hamburga jest brak przetłoczeń i znaku firmowego na przedniej ścienie, niestety w modelu nie jest to odwzorowane.

DSC_0169.JPG
DSC_0170.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0174.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Kolejny piękny model. (y)
Niestety, większość firm idzie na łatwiznę i robi tzw. przemalowanki na tych samych formach. Taki to już urok naszej skali.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie, dzięki za wpisy i oceny, zrobimy sobie przerwę od modeli z Hamburga i wrócimy do Bielska-Białej ;)
Dziś pokażę Wam Citaro po Turecku czyli;
Mercedes-Benz Conecto LF A30 #147

W moim wątku z ciężarowymi pokazałem ostatnie dzieło Michała, ten model również wyszedł z jego warsztatu, jest tu mała niezgodność w kalkomaniach, ponieważ zostały użyte kalki z logo PRL-owskiego MPK B-B zamiast współczesnego MZK, nie zmieniam tego jest to
ledwie rozpoznawalne w tej skali. Jako dawca posłużył model AWM.
DSC_0115.jpg
DSC_0117.jpg
DSC_0119.jpg
DSC_0121.jpg
DSC_0126.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki