• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#21
Witam,
dzisiaj dalsza część moich zbiorów, dziękuję za wszystkie oceny i zapraszam do oglądania.
Zaprezentuję wam wszystkie modele z marek Bussing Man i Neoplan, które to traktuję jako jedną firmę ze względu na wspólne korzenie.
Na pierwszy ogień idzie Bussing 12000T model Brekiny
o monstrualnych kołach i urodzie pewnej Krystyny, aczkolwiek ciut ładniejszy;)
CSC_7623.JPG
CSC_7625.JPG
CSC_7627.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#22
Jako numer dwa Bussing Su 210 Herpa, model wykonany już według nowych nowych standardów czyli; podmalowane uszczelki i tylnie lampy,
herpie często się tego nie chce robić w swoich ciężarówkach z górnej półki, dziwna polityka...
CSC_7637.JPG
CSC_7639.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#23
Jako trzeci, klasyk, również z herpy wykonany w tej lepszej opcji , Man sl200. Dzisiaj wydaje go rietze, jak się postara to potrafią zrobić fajny model,
i takie wam też pokażę, a na razie wspomniany model.
CSC_7641.JPG
CSC_7643.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#27
Przeprowadziłem małe śledztwo w sprawie różnic w wymiarach, i sprawy się mają tak;
wg.wikipedii man sl200 ma 11000mm długości, po podzieleniu przez 87 wychodzi 126, 5 w przybliżeniu, po pomiarach modeli, a nie dociskałem
mocno suwmiarki aby lakieru nie uszkodzić wyszło mi;
herpa 134,5mm.
Rietze 129mm.
średnia długość ówczesnego autobusu podmiejskiego to 11800mm co po podzieleniu przez 87 daje 135,6.
Herpa z tej formy wypuściła też modele su240 i bussinga z drugiej prezentacji, a to są modele podmiejskie,
do wersji sl200 nie chciało im się robić nowej formy, taniej wymienić wkładkę z drzwiami.
Dobry jestem ?
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#28
Przeprowadziłem małe śledztwo w sprawie różnic w wymiarach, i sprawy się mają tak;
wg.wikipedii man sl200 ma 11000mm długości, po podzieleniu przez 87 wychodzi 126, 5 w przybliżeniu, po pomiarach modeli, a nie dociskałem
mocno suwmiarki aby lakieru nie uszkodzić wyszło mi;
herpa 134,5mm.
Rietze 129mm.
średnia długość ówczesnego autobusu podmiejskiego to 11800mm co po podzieleniu przez 87 daje 135,6.
Herpa z tej formy wypuściła też modele su240 i bussinga z drugiej prezentacji, a to są modele podmiejskie,
do wersji sl200 nie chciało im się robić nowej formy, taniej wymienić wkładkę z drzwiami.
Dobry jestem ?
Brawo Ty.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#31
Będę będę... pamiętam jak byłem dzieciakiem i kilka razy człowiek był w Berlinie ... lata 80/90 .. ile tego tam jeździło, kolorowe, zachodnie... ;)
Wielka szkoda że rietze nie wypuściło wersji przegubowej, liczyłem na to, można by było warszawiaka zrobić.
Mercedesa O 305 zrobili, i stop, poszli w nowsze konstrukcje.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#34
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie i komentarze, Man serii SL 200 jak i MB O 305 były bardzo popularnymi modelami na
całym globie co udowadniają grafiki google. Podobno na poważnie była rozważana produkcja licencyjna w Polsce, wygrał Berliet,
i dzięki temu mogłem wam pokazać Jelcze od Michała, które wielu z was ma ;)
Mana ciąg dalszy, zapraszam ;)
Na początek rasowy biało-czerwony ( prawie polonik ;) ), jeden z pierwszych wypustów rietze, który przy pomocy trzech kalek na stronę
można przerobić na maszyny jeżdżące po Krakowie, a które to zostały sprowadzone z VAG Nurberg jak bohater postu.
CSC_7652.JPG
CSC_7654.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#35
Kolejny bardzo ciekawy autobus. Fajnie wygląda model, jak ma naniesione oznaczenia, zrobione światła, uszczelki w oknach itd. Podoba mi się.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#36
Jako drugi model, Man z Monachium, bardzo ładnie wykonany w limitowanej edycji dla niemieckich sklepów.
Wyróżniają go większe tylnie szyby oraz inny układ lamp z tyłu.
CSC_7656.JPG
CSC_7658.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#39
Na zakończenie dzisiejszej prezentacji
szMANcel po wiedeńsku, czyli Graf & Stift, firma z bogatymi tradycjami która robiła piękne autobusy miejskie, a potem wszystkie zaczęła
zabudowywać karoseriami z Mana i trwa to chyba do dzisiaj.
Moim zdaniem rietze odrobiło lekcje na 4+, ponieważ mogli zrobić serię 192 która ma przednią szybę załamaną go góry, oraz zrobić
wersję przegubową.
CSC_7668.JPG
CSC_7672.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#40
Świetnie wyglądają te Many."Pstrokaty" ciekawy, ale najbardziej do gustu przypadł mi ten wiedeński. Jak dla mnie to najładniejszy z tych pokazanych Manów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki