• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#1
Witam Wszystkich :)

Od ładnych kilku lat przeglądam wasze forum, zarówno w części kolejowej jak i w tej mniej "burzliwej emocjonalnie" czyli waszej ;)
Jeżeli pozwolicie, to zaprezentuję wam tu swoją ciągle rozrastającą się kolekcję. Zanim to zrobię chciałem podziękować ;
Pawłowi PJ-Pauli za pomoc w zgromadzeniu tego co mam, oraz cierpliwość i wyrozumiałość wobec moich "dziwnych" planów zakupowych.
Michałowi z MK-Projekt za cuda jakie mi stworzył.
Sewerynowi z SAW-Model, za to że dzięki jego dziełom zaszczepiłem w sobie chęć do modeli z manufaktur.

Zasadniczo moją kolekcję dzielę na trzy grupy :
Autobusy z Hamburga
Autobusy w Polskich malowaniach zarówno seryjne jak i konwersje
Autobusy ciężko dostępne na naszym rynku, i takie które mi po prostu wpadły w oko.

Dzisiejsze fotki, o ile mi się uda wkleić, potraktujcie jako test, fotografii ciągle się uczę ;)
 

Załączniki

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#3
Dzięki wielkie ;)
Bliższe sercu są te starsze jako że mój pesel zaczyna się od 73, ale i nowe konstrukcje mają swój urok, ale z różnorodnością już gorzej.
Jak tylko nauczę się "poruszać " po forum, to "zagoszczę" w innych wątkach.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#4
Witamy na forum.
Odnośnie foto: Zdjęcia bardzo ładne.
Poprosimy o więcej zdjęć każdego modelu z osobna... zerknij proszę do naszych kolegów. Jeden model i przynajmniej 3 zdjęcia.
Przód, tył no i boczek.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#5
Obiecuję,
popracuję nad ostrością, i do każdego modelu krótki opis z jakiego powodu jest w kolekcji.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#8
Witam,
dzisiaj wam pokażę trzy modele które są dosyć ważne w mojej kolekcji i zasadniczo ich się nie pozbędę nigdy.
Jako początkujący fotograf dziś zacząłem trochę walczyć z ostrością, ale za to ze światłem było różnie ;)
Oto efekty chwilowego kompromisu, na pierwszy ogień idzie Mercedes Benz O 307 z brekiny, musi być jako pierwszy ponieważ
to od jego zakupu zacząłem zbierać modele autobusów ;)
CSC_7567.JPG
CSC_7570.JPG
CSC_7573.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#9
Jako drugi idzie model Ikarusa 556, jako kilkuletni dzieciak uważałem go za ósmy cud świata, zaraz za nogami mojej wychowawczyni z podstawówki.

Technologicznie to jest ojciec serii 200, do dzisiaj przetrwały trzy sztuki,w tym dwa przegubowe.
Nie był popularny w całym kraju jak jego następca, ale mieszkańcy Łodzi, Częstochowy,Górnego Śląska i Bielska-Białej powinni go pamiętać,
o ile są w wieku40+.
Model wykonany na bazie BeKi przez Michała w czasach jak jeszcze się zajmował autobusami.
CSC_7587.JPG
CSC_7589.JPG
CSC_7591.JPG
CSC_7593.JPG
CSC_7578.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#10
Na koniec dzisiejszej prezentacji model który większość z Was ma w swojej kolekcji, ale nie w tym malowaniu.
Jelcz PR110 MPK Bielsko-Biała numer taborowy 510, dlaczego Ten ?
Autobusy w młodości mnie do tego stopnia fascynowały że specjalnie wybrałem kierunek kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik,
i to jest pierwszy autobus który mi było dane zobaczyć z kanału ;)
CSC_7595.JPG
CSC_7598.JPG
CSC_7600.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#17
Fajne masz te autobusy. Zastanowiło mnie tylko jedno. Na zdjęciach rodzinnych każdy z Jelczy ma inne wymiary. Który jest prawidłowo odwzorowany i od jakiego producenta?
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#18
Fajne masz te autobusy. Zastanowiło mnie tylko jedno. Na zdjęciach rodzinnych każdy z Jelczy ma inne wymiary. Który jest prawidłowo odwzorowany i od jakiego producenta?
Wszystkie modele wyszły spod ręki Michała, i jeżeli chodzi o wymiary budy to są powtarzalne co do milimetra, natomiast katowicki ma trochę płycej
wklejone podwozie, tło w namiocie jest lekko uwypuklone w środku co potęguje wrażenie różnicy w wymiarach.
Jelcz krakowski i bielski zaliczył lot z wysokości ok, dwóch metrów wraz z wagonem fleischmanna, w jelczach powypadały szybki czołowe i tylne,
pogięły się lusterka i koniec uszkodzeń, budy nietknięte, co dobrze świadczy o żywicy z jakiej zostały odlane, a jeszcze lepiej o Michale który kazał
przysłać te modele i bezpłatnie mi je poreperował :)
Wagon zamienił się w puzzle 100 szt.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#19
Może rzeczywiście to zniekształcenie powoduje aparat fotograficzny i tło... Na zdjęciu wydają się różnej szerokości, a ten z nr 8 wygląda jakby był niżej zawieszony...
Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienia.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#20
Zasadniczo, jakby się przypatrzeć ujęciom z boku modelu z Katowic, to wiele nam wyjaśni, model prawą przednią stroną chce stanąć dęba, a lewym
tyłem przysiąść.
Zaś trza na nocce włazić do kanału i poduszki regulować !!! ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki