• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#81
To tu się Panowie zgadzamy ;) to są lata gdzie każdy pojazd miał charakter i swój styl i śmierdział ropą ;)
Wiem że trzeba iść z duchem czasu i ekologii, ale płacimy za to zatraceniem indywidualności i stylu, większość dzisiejszych konstrukcji
wygląda jak przeszklone sześciany z reklamami.
Jeszcze jedna fotka z czeluści dysku, z czasów świetności tej wspaniałej fabryki. Oczywiście każdy model opiszę kiedyś szczegółowiej.
CSC_7499.JPG
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#85
Przepiękna i przemyślana kolekcja autobusów a w szczególności klasyków. Jeszcze chyba nie widziałem tylu autobusów od Michała w jednej kolekcji.

Na Ikarusa 260 i 280 w sumie to jest całkiem fajna baza produkcji S.E.S./Modelltek U mnie też czekają w kolejce.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#86
Na szczęście to nie koniec Michałowych perełek, a i seryjnych jeszcze też mam dużo do pokazania.
Bardzo chętnie zobaczę Twoją adaptację modellteca ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#87
Witam wszystkich,
tradycyjnie dziękuję za wszystkie oceny i komentarze, dziś zapraszam Was na wycieczkę po ulicach współczesnego Hamburga.
Miasto to słynie z pionierskich rozwiązań w zakresie alternatywnych źródeł napędów, praktycznie wszystkie z nich są najpierw testowane
na ulicach tego miasta.
Link do ciekawego artykułu i zdjęć;
http://infobus.pl/hamburska-premiera-volvo-7900-hybrid-electric_more_38093.html
Od siebie dodam że u nas w kraju też się takie pojawiły.
Dziś Volvo 7900 hybrid plug-in z funkcją ładowania baterii na stacjach końcowych, producent Holland-Oto, model metalowy.
CSC_7764.JPG
CSC_7766.JPG
CSC_7768.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#90
Jak na metal, to się postarali, o ile go jeszcze nie masz, to nie wierzę żeby to się wkrótce nie zmieniło ;)
Może kiedyś wyjdzie w jakimś Polskim malowaniu ?
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#93
Na zakończenie dzisiejszego szarego pochmurnego i deszczowego dnia (przynajmniej w Bielsku ), coś w optymistycznych barwach.
Schnellbusy z Hamburga dwa razy MB O 305 i minibus O 309 , wszystko w wykonaniu brekiny.
Można zauważyć duże podobieństwa do serii SL200 Mana jaką tu prezentowałem wcześniej, to właśnie Hamburger Hochbahn
był pomysłodawcą unifikacji w zakresie produkcji autobusów powszechnie nazywaną standardem VOV i StULB.
Bardzo ciekawy artykuł można przeczytać w tym linku;
http://www.wikiwand.com/pl/Autobus_standardowy_VÖV
CSC_7818.JPG
CSC_7820.JPG
CSC_7822.JPG
CSC_7825.JPG
CSC_7827.JPG
CSC_7829.JPG
CSC_7831.JPG
CSC_7833.JPG
800px-HHA_6416-III.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#95
Volvo ciekawe, różowe Mercedesy też, ale Ikarusy przepiękne. Miód dla moich oczu. Jednego mam w planach, ale po Twoich fotach to jeszcze jeden mi po głowie chodzi.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#97
Volvo ciekawe, różowe Mercedesy też, ale Ikarusy przepiękne. Miód dla moich oczu. Jednego mam w planach, ale po Twoich fotach to jeszcze jeden mi po głowie chodzi.
To jeszcze nie wszystkie pokazane przynajmniej szczegółowo, ostrożnie je dawkuję :),
A mercedes Spielbank Hamburg jest od Ciebie ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#98
Ciekawe ostatnio pokazane autobusy. Różowe wyglądają bardzo ciekawie. Volvo też mi się podoba, szczególnie, że dodali do niego stację ładowania. Mały dodatek, a cieszy oko...
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#99
Witam,
tradycyjne dzięki za komentarze i docenienia, dzisiaj dalej zostajemy w Hamburgu z lat siedemdziesiątych, dalej też oglądamy 305-ki.
Zasadniczo tego modelu w malowaniach z Hamburga brekina wraz ze sklepem Stadt im Modell wypuściła chyba najwięcej, spokojnie ponad 30,
ja posiadam na razie sześć, wszystkich nie zamierzam posiadać, ale na pewno jakieś się pojawią jeszcze ;)
Dzisiejsza sesja znowu łączona z pojazdem technicznym MB 309, oraz nietypowo z modelem w skali 1/72, Magirus Deutz Saturn II typ "Hamburg",
autobus skonstruowany specjalnie dla tego miasta, w zeszłym roku zapowiedziany przez VK-Modelle, na razie nie zrealizowanym, stąd to jedyne odstępstwo od skali w tym wątku.
Link do oryginału mercedesa;
http://www.hamburger-fuhrparklisten.de/26.busbilder/4000tog/slides/42-22,TOG,SM.html

oraz w wątku zdjęcie tego samego magirusa
.
image003.jpg
CSC_7835.JPG
CSC_7837.JPG
CSC_7839.JPG
CSC_7841.JPG
CSC_7843.JPG
CSC_7846.JPG
CSC_7848.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki