• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#61
Witaj..jakoś opusciłem twój temat.a tu tyle się dzieje w tak krótkim czasie..
Świetne Jelcze..Ikarus 556 to cudeńko..
Te Many SU..zawsze mi się podobały ..kiedyś także je miałem..teraz moja kolekcja poszła innym torem tematycznym..
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#62
Witaj..jakoś opusciłem twój temat.a tu tyle się dzieje w tak krótkim czasie..
Świetne Jelcze..Ikarus 556 to cudeńko..
Te Many SU..zawsze mi się podobały ..kiedyś także je miałem..teraz moja kolekcja poszła innym torem tematycznym..
Dzięki, jak każda pasja i to hobby ewoluuje, ja kiedyś zbierałem każdy model busa miejskiego,
ale to jest niebezpieczne dla portfela, i obrałem sobie kilka kryteriów którymi się kieruję przy zakupach.
Czasami jest podwójna radość jak się upoluje taki model którego się długo szukało.
A Twoja kolekcja jest imponująca ;)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#63
Dzięki, jak każda pasja i to hobby ewoluuje, ja kiedyś zbierałem każdy model busa miejskiego,
ale to jest niebezpieczne dla portfela, i obrałem sobie kilka kryteriów którymi się kieruję przy zakupach.
Czasami jest podwójna radość jak się upoluje taki model którego się długo szukało.
A Twoja kolekcja jest imponująca ;)
Dzięki..też zmienia się bardziej tematycznie..
To prawda jest radość jak szukało się modelu długo i go wreszcie masz.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#67
Kolejnym modelem no bo jak inaczej jest również Man, tym razem w starszej wersji NL 202-2, w malowaniu
Vestische Strassenbahn, bardzo mi się to malowanie podoba i zbieram modele w tej opcji, bo współczesne z tego miasta już nie jest dla mnie takie
atrakcyjne i modeli z współczesnych lat nie kupuję. Wykonanie Rietze.
CSC_7754.JPG
CSC_7756.JPG
CSC_7758.JPG
CSC_7760.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#69
Jako ostatni model w temacie Bussing/Man/Neoplan kolejny model Neoplana, tym razem Centroliner w wersji z odsłoniętym mostem,
bo tak wygląda poważniej, ale jak kiedyś dorwę tę drugą wersję w malowaniu z Hamburga to oczywiścię wam ją tu przedstawię ;)
Tym modelem się rozstajemy na jakiś czas, muszę porobić nowe fotki, może się uda coś poprawić w jakości ;)
Neoplan Centroliner Dortmunder Stadtwerke,Rietze, kupiony kiedyś w starej kolekcji, ocalał dlatego że ciężko go trafić ;)
CSC_7706.JPG
CSC_7708.JPG
CSC_7710.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#71
A możesz przybliżyć co to jest odsłonięty most? Nie za bardzo chwytam, bo na zdjęciach nie widzę...
Tylni most napędowy, można też napisać oś, chociaż wśród mechaników zwłaszcza pojazdów o większym tonażu,a w takim zawodzie pracowałem kiedyś stosowane jest to pierwsze określenie. Model centrolinera często miał obudowy na tylniej osi, co dla mnie wygląda trochę groteskowo ;)
indeks.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.398 108 2
#73
Tylni most napędowy, można też napisać oś, chociaż wśród mechaników zwłaszcza pojazdów o większym tonażu,a w takim zawodzie pracowałem kiedyś stosowane jest to pierwsze określenie. Model centrolinera często miał obudowy na tylniej osi, co dla mnie wygląda trochę groteskowo ;) Zobacz załącznik 636986
Sorry ale to o czym piszesz to zasłonięte koła , most to cały zespół na który składają się między innymi, przekładnia gówna mechanizm różnicowy, półosie, piasty , obudowa mechanizmu , na końcu piasty ( czasem jeszcze po drodze zwolnice) a na końcu elementy układu hamulcowego i powiem szczerze pracuje w branży ponad 24 lata i pierwsze słyszę żeby ktoś na osłony kół mówił że most jest zasłonięty lub jak jest brak osłon kół mówił most odsłonięty. Sorry za zaśmiecanie tematu.

Co do samych modeli to jak zwykle w ciągu kilku ostatnich dni zaskakujesz i malowaniem i rodzajem autobusów a do tego to tempo prezentacji wręcz oszałamiające.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#74
Sorry ale to o czym piszesz to zasłonięte koła , most to cały zespół na który składają się między innymi, przekładnia gówna mechanizm różnicowy, półosie, piasty , obudowa mechanizmu , na końcu piasty ( czasem jeszcze po drodze zwolnice) a na końcu elementy układu hamulcowego i powiem szczerze pracuje w branży ponad 24 lata i pierwsze słyszę żeby ktoś na osłony kół mówił że most jest zasłonięty lub jak jest brak osłon kół mówił most odsłonięty. Sorry za zaśmiecanie tematu.

Co do samych modeli to jak zwykle w ciągu kilku ostatnich dni zaskakujesz i malowaniem i rodzajem autobusów a do tego to tempo prezentacji wręcz oszałamiające.
Oczywiście masz rację, ale chcąc wyjaśnić to komuś na szybko, zastosowanie skrótowego myślenia chyba nie jest kosmicznym błędem ?;)
Jak kiedyś dorwę tego Neoplana z zasłoniętą tylnią osią, to napiszę że ma osłony kół, przysięgam :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#75
Oczywiście masz rację, ale chcąc wyjaśnić to komuś na szybko, zastosowanie skrótowego myślenia chyba nie jest kosmicznym błędem ?;)
Niestety nie masz racji. Skrótowe myślenie jest dobre dla znających temat. Dla osób, które tematu nie znają trzeba wyjaśnić prawidłowo i szczegółowo.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#76
Niestety nie masz racji. Skrótowe myślenie jest dobre dla znających temat. Dla osób, które tematu nie znają trzeba wyjaśnić prawidłowo i szczegółowo.
OK, mea culpa, następnym razem będę unikał skrótowych sformułowań, bo szczerze mówiąc samego mnie irytuje czasem jak chcąc się czegoś dowiedzieć zwłaszcza w urzędach, jest mi to tłumaczone w sposób jakbym to już tam milion razy załatwiał ;)
Na szczęście kolejne modele które będę prezentował już nie miały wariantu osłon na mo..., kołach ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#78
Gdzieś widziałem te modele autobusów w necie, ale chyba były z numerami linii o ile dobrze pamiętam.
Witaj, zasadniczo dobrze widziałeś, te również mają, tylko przy moich dotychczasowych umiejętnościach fotograficznych, i głębokości
osadzania tych numerów w obudowie modelu przez Rietze, czasem ciężko je "wyciągnąć ", przy kolejnych fotkach postaram się to pogodzić ;)
W ramach zadośćuczynienia dwie fotki maszyny ze Śląska, jeszcze ze starej sesji zdjęciowej, lekko prześwietlone :)
Ikarus 66 z Katowic Brekina/Michał ;)
CSC_7486.JPG
CSC_7488.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki