• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Świetnie wyglądają te Many."Pstrokaty" ciekawy, ale najbardziej do gustu przypadł mi ten wiedeński. Jak dla mnie to najładniejszy z tych pokazanych Manów.
Mi też zasadniczo ten, raz że to mój najświeższy zakup, a dwa że barwy, które można zaklasyfikować jako peerelowskie, lub patriotyczne,
jak kto woli ;)

Brodagaz

Znany użytkownik
Dzięki ;)
chciałbym żeby tu było i ciekawie i żartobliwie i troszkę edukacyjnie, żeby brak dioramy i średnią jakość zdjęć czymś nadrobić.
Zasadniczo chyba mogę wkleić czasem jakieś zdjęcie bądź link żeby uzupełnić prezentację ?
Oświećcie mnie Panowie.
Twój temat więc możesz tu wkleić co uważasz za stosowne ( puki nikogo nie obrażasz :) :) ), powiem tak teraz ludzie wygodni i zblazowani i wydaje im się że wszystko już widzieli, więc czym bardziej zaskakująca prezentacja tym więcej komentarzy :)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Link możesz wkleić zawsze. Ciekawe prezentacje są także, gdy wkleja się zdjęcie oryginału. Zawsze, możesz napisać parę słów o oryginale, który był pierwowzorem modelu. Wszystko w Twoich rękach. Działaj, pokazuj, pisz i przyciągaj oglądających. :)

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witam,
dziękuję za komentarze i oceny, dzisiaj kolejna porcja Manów.
Cofamy się 10 lat wstecz i oglądamy poprzednika serii SL 200, czyli Man 750 HO M11A.
Model ten był dość popularny, był również produkowany na licencji w Rumunii oraz w Jugosławii.
Starsi uczestnicy forum zapewne pamiętają bywający w PKS-ach autobus Ikarus 4vp;

http://phototrans.pl/14,12816,4.html

Jego atrapa jest, "pozostałością" po produkcji tego modelu.
Prezentowany model w wykonaniu VK-Modelle, jedynym słusznym ;)
CSC_7678.JPG
CSC_7680.JPG
CSC_7682.JPG

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Wracamy z powrotem do lat siedemdziesiątych, i ostatni jak na razie z moich Manów serii 200,
wersja podmiejska czyli Man SU 240 Herpa, model w malowaniu przewoźnika Uetersener Eisenbahn świadczącego usługi dla Hamburga.
Najstaranniejsze wykonanie herpy, jakie widziałem.
CSC_7674.JPG
CSC_7676.JPG

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Na zakończenie dzisiejszej prezentacji, skaczemy 20 lat do przodu, i następca serii 200, Man SL 202 z Hamburga produkcji rietze.
Zdjęcia wszystkich oryginałów prezentowanych tu modeli z Hamburga można znaleźć na tej stronie;

http://www.hamburger-fuhrparklisten.de/

niestety z jakiegoś powodu nie ma obecnie możliwości podlinkowania konkretnego zdjęcia, trzeba szukać w galerii samemu,
jak ktoś ma ochotę oczywiście ;)
CSC_7714.JPG
CSC_7716.JPG
CSC_7718.JPG
CSC_7720.JPG

pj-pauli

Znany użytkownik
Cześć Tomek, fajnie że zdecydowałeś się na prezentacje swoich zbiorów.

Coraz lepsze fotki :) gratuluję.
Patrzę i podziwiam, tempo prezentacji narzuciłeś bardzo duże.

Bardzo mi się podobają przede wszystkim Jelcze oraz Ikary po przeróbkach.
Z tych co pokazujesz kibicuje przede wszystkim Hamburg Hochbahn i VHH (które niedługo zapewne się zjadą w tym temacie :p)

VK i jego MAN to klasa światowa w modelach autobusów. Skrętne osie, detale, wyraźne napisy , różne typy nadwozia.
Oczywiście Man SL 202 z Rietze linia 277 też się prezentuje bardzo dobrze, jako że seria specjalna dla Stadt im Modell, to i wykonanie bardziej precyzyjne.

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Cześć Tomek, fajnie że zdecydowałeś się na prezentacje swoich zbiorów.

Coraz lepsze fotki :) gratuluję.
Patrzę i podziwiam, tempo prezentacji narzuciłeś bardzo duże.

Bardzo mi się podobają przede wszystkim Jelcze oraz Ikary po przeróbkach.
Z tych co pokazujesz kibicuje przede wszystkim Hamburg Hochbahn i VHH (które niedługo zapewne się zjadą w tym temacie :p)

VK i jego MAN to klasa światowa w modelach autobusów. Skrętne osie, detale, wyraźne napisy , różne typy nadwozia.
Oczywiście Man SL 202 z Rietze linia 277 też się prezentuje bardzo dobrze, jako że seria specjalna dla Stadt im Modell, to i wykonanie bardziej precyzyjne.
Cześć,
dzięki Tobie 80 procent modeli tu mogę pokazać ;)
Skończę z Manami to potem będzie wolniej ;), jaszcze kilka modeli tak na dwie prezentacje, potem przerywnik ikarusowy,
i z powrotem Hamburg ;)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4