• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kapitalny model takiego starego autobusu. Jestem pod wrażeniem ilości detali, które producent włożył do tej miniaturki. o_O(y) Gratuluję zakupu i czekam na kolejne ciekawostki z Twojej zajezdni. :)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.524 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Wszyscy busiarze chwalą się ostatnio naszym rodzimym "ogórkiem", ja sobie wyhodowałem francuską odmianę,
takiego rasowego zielonego "cornichona":LOL:
Renault R 4190, model konstrukcyjnie z lat 50-tych, a modelarsko to najnowsze dziecko francuskiego producenta REE-modeles,
kto by pomyślał że naród który od nas się uczył widelcami jeść, zrobi taki model:ROFL::ROFL::ROFL:
http://www.renaultoloog.nl/bussen-francais.htm
bus_r4190.jpg
DSC_0051.jpg
DSC_0052.jpg
DSC_0053.jpg
DSC_0054.jpg
DSC_0055.jpg
DSC_0058.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Patrząc na model tego pojazdu z punktu widzenia ergonomii pracy kierowcy, to taki przód wydaje mi się co najmniej kontrowersyjny, określając to łagodnie...:)
Ciekawy model. Podobne jeździły w Poznaniu w latach 90tych. Nie miały tylko tej dolnej szyby, ale przednia szyba była też pochylona pod takim dużym kątem. Kierowcy bardzo chwalili sobie komfort pracy. Sądzę że w kierowca siedział na tyle wysoko że patrzył przez dużą szybę, a ta dolna polepszała jeszcze widoczność przed samym pojazdem.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.524 68 0
Ciekawy model. Podobne jeździły w Poznaniu w latach 90tych. Nie miały tylko tej dolnej szyby, ale przednia szyba była też pochylona pod takim dużym kątem. Kierowcy bardzo chwalili sobie komfort pracy. Sądzę że w kierowca siedział na tyle wysoko że patrzył przez dużą szybę, a ta dolna polepszała jeszcze widoczność przed samym pojazdem.
W Poznaniu , ale też i w Bielsku, w krótko istniejącym przedsiębiorstwie "CZAS" jeździł następca tego modelu czyli Daf MB 200,
w naszej skali był produkowany przez firmę Limocars i być może go tu kiedyś pokażę;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.524 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Wszyscy się chwalicie swoimi ogórkami, więc pochwalę się i ja, (bez żadnych podtekstów:ROFL::ROFL::ROFL:).
Aby nie było nudno i żeby nie zamulać serwera kolejnymi fotkami tego samego modelu, postanowiłem stworzyć jedną z ewolucji Jelcza 043,
a mianowicie Jelcz 044, seria wyprodukowana w latach 1974-75, zasadnicza różnica zewnętrzna to osie już nie na felgach trilex, a wewnątrz
zamiast "bebechów" Skody był polski silnik SW680 Mielec/Leyland oraz skrzynia biegów FPS Tczew. Koła z Liaza Sovtransavto brekina
W turystycznym natomiast dałem trilexy VK/Schwarzer zachowując ogumienie ze starmady, efekt jest znacznie lepszy, z tym że ogumienie jest troszkę
innej średnicy i trzeba je ręcznie formować, natomiast Trilexy które były w ogórku znacznie zyskały na wyglądzie po założeniu gum z VK.
Korzystając z okazji chciałem pozdrowić "inżyniera" ze stramady za "genialne" rozwiązanie żebrowania końcówek osi co znacznie "ułatwia"
demontaż kół, myślę że koleś używa papieru ściernego zamiast toaletowego i stąd te pomysły:mad:
DSC_0098.jpg
DSC_0099.jpg
DSC_0100.jpg
DSC_0102.jpg
DSC_0104.jpg
DSC_0107.jpg
DSC_0109.jpg
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Świetnie odwzorowany model elektrycznego lwa, ładnie skomponowane barwy i grafika.
W nawiązaniu jeszcze do poprzedniej prezentacji, to niby tylko kosmetyczna zmiana (zamiana kół), a tworzy to całkowicie inny obraz doskonale znanego nam wszystkim modelu. Super!!!(y)
 

Mateusz_512

Aktywny użytkownik
Reakcje
874 0 0
Bardzo ładny model, rietze się postarało jeśli chodzi o jakość nadruków i o całość oznaczeń(y). Do mnie też taki wóz przyjechał i od razu była podmiana kół na prawidłowe czyli czarne, wkrótce pokaże go u siebie:).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki