• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Kolega @Jacek T4 w swoim wątku przedstawił fajne porównanie Ikarusów 280, oczywiście wygrała Brekina, czyli młodszy.
Ja w swoim wątku pokażę modele które dzieli ponad 20 lat, a czy wygra młodszy?, sami oceńcie..
Prezentowany już MB O 405 Rietze, kontra bliźniaczy model produkcji Kembel, nieistniejąca już firma która została wchłonięta przez również już nieistniejące VK-Modelle.
Oba modele z limitowanych edycji, oba posiadają lusterka i wycieraczki do montażu, rietze biało-czerwony, wyświetlacze i rejestracje w formie nadruku,
Kembel w formie naklejek , tu nie naklejonych.
Prezentowany tu głównie model to wóz w barwach VHH Hamburg numer 9013, jeden z najdłużej bo do 2008r. pozostający w służbie,
chociaż ostatnie lata służył jako nauka jazdy.
Link do oryginału, niestety oklejonego;
https://www.hamburger-fuhrparklisten.de/26.busbilder/5600vhh9003/slides/9013-21,VHH,LA.html
oraz zdjęcia modelu w wersji czarno-czerwonej;

Zobacz załącznik 709482 Zobacz załącznik 709483 Zobacz załącznik 709484 Zobacz załącznik 709485

Jak dla mnie z powodu większej ilości "przestrzennych drobiazgów"oraz lamp z tworzywa i malowanych, a nie drukowanych uszczelek
wygrywa starszy Kembel, rozglądam się jeszcze za identycznym modelem Wikinga w malowaniu z Hamburga, jak znajdę będzie kolejne "starcie".
Na koniec wszystkie moje pierwotne VHH, obecnie stosowany kolor to srebrny.
Zobacz załącznik 709487 Zobacz załącznik 709488
Świetna kolekcja ! Starsze MANy i Mercedesy lubię najbardziej.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.553 68 0
Reakcje
10.796 67 1
Moje komentarze w tematach o autobusach można policzyć na palcach dwóch rąk :D Podobają mi się bardzo te modele , ale nie chce się w kolejny temat modelarski wkręcić dlatego staram się je omijać . Aczkolwiek tego nie da się ominąć . W tej bieli i paskami wyśmienicie się prezentuje .
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Uroczy jest ten Solaris, takie minimalistyczne malowanie, a cieszy oko.
I trzeba przyznać, że jeśli chodzi o model, to niewiele mu brakuje (piktogramy inwalidzkie i tablice kierunkowe) aby był 1:1, jak oryginał.
Gratuluję ustrzelenia takiej okazji(y).
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.553 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj taki model który przespałem jak był w sklepach i musiałem się nieźle napocić aby go gdzieś znaleźć.
@Mateusz_512 dzięki za pomoc ;)
Vestische strasenbahn, stworzyłem sobie taką małą podkolekcję youngtimerów ze względu na malowanie które mi się bardzo podoba,
dzisiaj prezentuję mana sl200, do kompletu brakuje mi mana NG313, upoluje się ;)
Tu macie stronkę z oryginałami;
http://www.vestory.de/htm/vest_man.htm
DSC_0074.jpg
DSC_0076.jpg
DSC_0078.jpg
DSC_0082.jpg
DSC_0085.jpg
DSC_0089.jpg
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Fajny ten MAN-ik. Urzekło mnie dokładne odwzorowanie przednich świateł. A szczególnie halogenów, bo rzadko producenci modeli odwzorowują klosze tych świateł. Ale żeby nie było zbyt optymistycznie, to nie popisali się przy kierunkowskazach. Kolor nadwozia zlewa się z tymi światłami tworząc je zupełnie niewidocznymi na tle bryły autobusu.
Kto jest producentem tej miniatury?
 

Pioter234

Aktywny użytkownik
Reakcje
827 0 0
Witajcie dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj taka ciekawostka niedawno wypatrzona, i nie ukrywam bardzo dużo radochy mi dostarczyła.
Nasz poczciwy Solaris U18 zatrudniony w firmie Dahmetal która świadczy usługi przewozowe dla Hamburger Verkehrsverbund, o czym świadczy logo
na przedniej ścianie.
https://www.eisenbahnforum.de/index.php?s=2a1a9f797c1d24fb778b2f80b33a6d15&act=ST&f=39&t=11621 Zobacz załącznik 724421 Zobacz załącznik 724422 Zobacz załącznik 724423 Zobacz załącznik 724424 Zobacz załącznik 724425 Zobacz załącznik 724426
Świetny jest ten Solaris. W mojej kolekcji też go mam, aż dwie sztuki :)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.553 68 0
Fajny ten MAN-ik. Urzekło mnie dokładne odwzorowanie przednich świateł. A szczególnie halogenów, bo rzadko producenci modeli odwzorowują klosze tych świateł. Ale żeby nie było zbyt optymistycznie, to nie popisali się przy kierunkowskazach. Kolor nadwozia zlewa się z tymi światłami tworząc je zupełnie niewidocznymi na tle bryły autobusu.
Kto jest producentem tej miniatury?
Jacku, to jest model zrobiony przez rietze, jest jeszcze w ofercie herpy, tylko że herpa ma przeskalowaną długość, a klosze tylnich świateł wogóle nie są pomalowane ;)
Ale rietze tak naprawdę zrobiło babola, bo ten numer w oryginale ma front z modelu miejskiego, a w modelu jest z podmiejskiego,
usprawiedliwiam ich, bo niestety nie zrobili w modelu takiej wersji...
fotka oryginału;
www.vestory.de/pics/vest/2146.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki