• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.765 67 1
Nie udzielam się w temacie modeli autobusów zbytnio , ale wszystkie tematy obserwuję . Bardzo podoba mi się ten temat w modelarstwie i cały czas bronię się żeby w ten dział nie wejść . Man pięknie się prezentuje , a fota grupowa jest fenomenalna .
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Ja również wrzucam swojego ikarusa w "prawie" polskim malowaniu, bo mam zamiar w nim przemalować zderzaki na pomarańczowy i trileksy na czarno, tak aby było zgodnie z bielskimi malowaniami tego akurat podtypu 280-tki.
Więc na zasadzie archiwizacji kolekcji, dwie szybkie fotki ;)
DSC_0053.jpg
DSC_0057.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Świetne obydwa. Zarówno poprzedni jak i ostatni jeździły w Łodzi. W przypadku pierwszego wystarczy dodać tylko numery taborowe i oznaczenia, i będzie idealny łódzki, natomiast w tym drugim zderzak na biało, czarne felgi i też będzie w drugim malowaniu. Piszę tu o latach 80 ubiegłego wieku.
Jest taka strona z Autobusami w Łodzi. Wrzucam tak dla chętnych do pooglądania. http://mkmlodz.webd.pl/ikarus280/strik280.htm
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Świetne obydwa. Zarówno poprzedni jak i ostatni jeździły w Łodzi. W przypadku pierwszego wystarczy dodać tylko numery taborowe i oznaczenia, i będzie idealny łódzki, natomiast w tym drugim zderzak na biało, czarne felgi i też będzie w drugim malowaniu. Piszę tu o latach 80 ubiegłego wieku.
Jest taka strona z Autobusami w Łodzi. Wrzucam tak dla chętnych do pooglądania. http://mkmlodz.webd.pl/ikarus280/strik280.htm
Tak Maćku znam tę stronę, tylko jest taki mały niuans że, wg. niej w Łodzi nie było Ikarusów 280.02, tylko znacznie popularniejszy
w Polsce bo wyprodukowany właśnie w konfiguracji tylko na nasz kraj model 280.26.
zasadniczą różnicą z zewnątrz była większa ilość otwieranych okien, oraz brak klapy za trzecią osią z lewej strony pojazdu, gdzie
było miejsce na koło zapasowe, oraz była montowana kabina kierowcy. Wersja produkowana obecnie przez Brekinę była wersją stricte na rynek NRD
ale pewna ilość trafiła do Polski, na pewno jako fabrycznie nowe były sprowadzone do Poznania, Katowic, Wrocławia, Częstochowy oraz Bielska-Białej.
W latach 90-tych duża część jako prywatny import z byłego już NRD trafiła do wielu polskich miast.
Ale na tej stronie znalazłem jedno zdjęcie które poddaje w wątpliwość stuprocentową szczegółowość informacji w niej zawartych, bo to jest
stuprocentowy 280.02 którego w Łodzi wg, autorów być nie powinno, widać na zdjęciu już zlikwidowaną klapę, nawet jest inny odcień lakieru;
ik2802390b.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Masz rację. Ale tej wersji 280.26 pewnie się nie doczekamy, także pozostaje kompromis modelarski i łatwe przerobienie brekinowego modelu, albo pełna przeróbka w stylu takim jak to robi Sławek @SD .
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Masz rację. Ale tej wersji 280.26 pewnie się nie doczekamy, także pozostaje kompromis modelarski i łatwe przerobienie brekinowego modelu, albo pełna przeróbka w stylu takim jak to robi Sławek @SD .
Brekina zapowiedziała na ten rok Ikarusa 280.08 czyli wersję na Czechosłowację, zasadniczą różnicą w stosunku do naszych są małe otwory okienne,
więc może i my się doczekamy zmodyfikowanych czyli po prostu liczniejszych otwieranych okien ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Ostatnio mój pesel obchodził kolejną rocznicę wydania, i z tej okazji moja luba przelała mi na konto kilka stówek abym sobie kupił w końcu
nową kurtkę, jako że "zima której ni ma" się kończy, a ja ze swoją ramoneską tworzymy udany związek i nie potrzebujemy żadnej nowej kurtki
spożytkowałem pieniądze na co innego, czy dobrze ?, oceńcie sami.
Rapido Trains inc. , kanadyjska firma zajmująca się produkcją mniej popularnych modeli kolejowych stworzyła model autobusu który powinien
stać w Sevres jako wzorzec dla wszystkich firm modelarskich, jak się powinno robić modele w XXI wieku.
Aby nie popełnić żadnych błędów oni po prostu taki autobus kupili aby móc w spokoju jak najwięcej detali odwzorować:eek:
GMC Fischbowl, autobus w stanach i w Kanadzie tak samo popularny jak u nas Ikarusy.
Model jest wykonywany w dwóch standardach, w obu ma skrętne koła, gablotkę z mini dioramką, kalkomanie, dodatkowy komplet części zamiennych,
wersja De luxe jest oświetlona, wewnątrz i na zewnątrz, ma odtworzone poręcze dla stojących pasażerów, oraz pomalowane wnętrze.
Tutaj pokazuję model z St.louis w wersji z klimatyzacją i świetlikami, ale są też wersje bez klimy, z dolnym oszkleniem środkowych drzwi,
z napędem CNG, oraz w układzie 2-2-0.
DSC_0006.jpg
DSC_0007.jpg
DSC_0008.jpg
DSC_0009.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0012.jpg


I ze światełkami ;)

DSC_0013.jpg
DSC_0015.jpg
DSC_0016.jpg
DSC_0020.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.332 108 2
To teraz to już przegiełeś z tą prezentacją :) :) :) Kapitalny autobus a wykonanie i detale po prostu bajka (y)(y)(y)
O Ikarusach się nie bedę rozpisywał bo są kapitalnie wykonane i jak na zwariowane ceny modeli to o Ikarusach z Brekiny możan śmiało powiedzieć że są w bardzo dobrej cenie :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kapitalny ten model, jestem pod wrażeniem. o_O :eek: (y) Tak dokładnego i w dodatku oświetlonego modelu autobusu zrobionego "masowo" to jeszcze nie widziałem. To rzeczywiście wzór do naśladowania. Tylko czy którakolwiek z firm zechce dołączyć do takiej jakości? Była ciekawa firma VK Modelle, która zbliżała się do takich wykonań, to ją inne firmy ........
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Kapitalny ten model, jestem pod wrażeniem. o_O:eek:(y) Tak dokładnego i w dodatku oświetlonego modelu autobusu zrobionego "masowo" to jeszcze nie widziałem. To rzeczywiście wzór do naśladowania. Tylko czy którakolwiek z firm zechce dołączyć do takiej jakości? Była ciekawa firma VK Modelle, która zbliżała się do takich wykonań, to ją inne firmy ........
To jest żywy przykład na to, co wyjdzie jeżeli model robi firma która żyje z modeli kolejowych, gdzie walka o każdy detal jest tam na porządku
dziennym (oprócz MTB:ROFL::ROFL::ROFL:), gdyby ROBO albo Schlesienmodelle poszli w "autka", to mieliby dodatkowe pieniądze i nie nasłuchaliby się tyle
złego o sobie co w części kolejowej ;)
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Pokazany przez Ciebie GMC Fischbowl to absolutny HIT wśród autobusów na tym forum, do tej pory nie mogę się na niego napatrzeć...:eek:
Aż strach spytać ile takie cudo kosztuje?
Ale miłe dla mojego oka były również te dwa Ikary:love:. Super, że Brekina zdecydowała się na ich produkcje w tych barwach.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Pokazany przez Ciebie GMC Fischbowl to absolutny HIT wśród autobusów na tym forum, do tej pory nie mogę się na niego napatrzeć...:eek:
Aż strach spytać ile takie cudo kosztuje?
Ale miłe dla mojego oka były również te dwa Ikary:love:. Super, że Brekina zdecydowała się na ich produkcje w tych barwach.
O ile dobrze pamiętam, to 62 Euro + KW, bez bajerów typu światła czy pomalowane wnętrze 45 Euro, cena adekwatna do jakości, a naprawdę dużo dostajemy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki