• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Taki pierwszy lepszy z brzegu artykuł, na którego podstawie skłoniłem się do refleksji nad tą całą ekologią;
https://www.dw.com/pl/samochody-ele...jazne-dla-środowiska-jak-się-uważa/a-40000331
O ile naprawdę jestem zwolennikiem czystego transportu publicznego, o tyle bardzo sceptycznie podchodzę do świata w którym wszystko
co ma cztery koła popyla na prąd i nie ma problemu problemu z wytworzeniem a potem zutylizowaniem tych ogniw.
Jakkolwiek byśmy się tutaj w Europie nad tym nie "spuszczali", to Chińczycy i jankesi i tak to będą mieli w d...ie, i będą dalej smrodzić,
chociaż Ci pierwsi być może się tym kiedyś szybciej przejmą.

Rozumiem, że aluminiowe karoserie aut spalinowych są OK, zużyte płyny eksploatacyjne są eko i można w sumie wszystko wymienić, mogę tylko dodać jeszcze na korzyść el. brak hałasu. Mam styczność z elektrykami na co dzień i wcale nie jest to takie zło jak przedstawia lobby paliwowe. Korporacje muszą tylko odblokować możliwości baterii. Osobiście odpowiadał mi jeszcze wodór do momentu jak stacja niedaleko mnie wyleciała częściowo w powietrze. Dyskusja na pewno nie na teraz i nie w tym temacie (bo jest fajny). Na dzień dzisiejszy to tak jak byśmy rozmawiali o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Co racja, to racja, ale jako żem gospodarz tego wątku to pozwolę sobie na ostatnie słowo ;), bez względu na rodzaj napędu, każdy samochód
ma jakąś karoserię, a te z tworzyw sztucznych na pewno nie są bardziej eko od metalowych, wiem bo pracuję miedzy innymi i przy tym, ilość
odpadu często przekracza wagowo produkt i nie jest ponownie przetwarzalna w przeciwieństwie do metali.
Amen
Za 10 minut podziwiamy kolejnego Solariska, bez żadnego napędu, stworzonego z trzech prętów, kawałka gumy i kilku gram plastiku ;)

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie, dzięki za oceny , komentarze oraz ciekawą dyskusję ;)
Dzisiaj ostatni jak na razie polonik, chociaż kiedyś miałem tego więcej.
Na deser solaris w ojczystym bo poznańskim malowaniu, przyznam szczerze że w temacie malowań pojazdów komunikacji miejskiej jestem
ortodoksyjnym konserwatystą i uważam że każde malowanie jest piękne pod warunkiem że składa się z kombinacji trzech kolorów;
czerwień, żółć i biel ;), ale malowanie poznańskie jest wyjątkiem i naprawdę mi się podoba, i to do tego stopnia że rozważałem
kiedyś zrobić sobie takie coś, z uwagi na to że dawca jest dostępny w H0;
http://www.mpk.poznan.pl/o-mpk/tabor/128-autobusy-historyczne/95-daf-mb-200
daf-mb200-s.jpg

jako ciekawostkę można traktować ten model;
https://www.naumann-online.de/shop/artikeldet.php?proid=4768&sid=78fa88888e2d9c9296290b21314df96d
wumm10151a.jpg
No a dzięki Pawłowi możemy się cieszyć tym;

DSC_0002.jpg
DSC_0003.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0009.jpg

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Ciekawy model, chyba wszystkie jamniki są ładne. W trosce o budżet, nadal pozostaję tylko podglądaczem.
Szkoda że ten nasz jamniczek musi teraz nosić sombrero:mad:, bo pomimo zarzutów że to zachodni składak uważam że to był nasz produkt.
Biorąc tok myślowy moich przeciwników wychodzi na to że Polska miała trzy konstrukcje; star 52, parę typów sana, i wczesny model
Autosana H-9, bo z chwilą jak zaczęli montować do nich licencyjne leylandy dołączył do rodziny składaków, razem z ogórkiem i peerkami:LOL:

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Można krytykować Rietze za jakość modeli, rysy na szybach , niewyraźny tampodruk, czy też odstępstwa malowań od zgodności
z oryginałem. Ale jedno im muszę przyznać i bić duże brawa jako miłośnik konstrukcji sprzed lat. W ciągu ostatnich pięciu lat wprowadzili na rynek dużo nowych konstrukcji VoV I oraz II, przez co przybyło nam dawców na konwersje z naszego podwórka, a nawet możemy sobie zrobić
Jelcza M 121/181 MB (y)(y)(y)
Jednym z takich modeli jest trzydrzwiowy Man NL 222, dotychczas trzeba było kombinować ze starym wikingiem aby taką wersję uzyskać.
Model w oryginalnym malowaniu jakiegoś niemieckiego przewoźnika, ale wcześniej link do jego następnego wcielenia ;)
http://phototrans.pl/14,701719,0,MAN_NL222_080.html

DSC_0023.jpg
DSC_0026.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0034.jpg

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Oglądam tą Twoją kolekcję autobusów z Hamburga i jestem pod wrażeniem. :eek: I to podwójnym. :eek: Jedno, że tyle różnych autobusów udało Ci się zdobyć do kolekcji, a drugie to, że Herpa wydała tyle modeli z jednego miasta. o_O Gratuluję uzbierania takiej pięknej kolekcji autobusów. (y)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4