• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Z ostatnich prezentacji bardzo fajnie prezentuje się Ikarus 255.72 Sovtransavto, dodałbym tylko wash i zasłonki :). Jeżeli chodzi o Ikarusa 280.02 jak dla mnie model idealny, podobny został odnowiony w moim mieście, kursuje okazjonalnie, więc u mnie na pewno również zagości. Brekina się postarała, oby więcej podobnych, a kolekcję masz pierwsza klasa !
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze :)
Dzisiaj pokażę pierwszy model autobusu znany z ulic PRL-u jaki brekina wypuściła, Ikarus 55.
Model w niewielkich ilościach był eksploatowany w Polsce i miałem szczęście nim jechać nawet na wycieczkę ;)
http://www.historia.beskidia.pl/1660_bielsko_-_biala_autobus_zakladowy_stare_zdjecie.html
Niestety posiadał inny układ drzwi niż odwzorowała brekina, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)
DSC_0056.jpg
DSC_0058.jpg
DSC_0060.jpg
DSC_0070.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Według kolejności powinien dzisiaj być Ikarus 55 w wersji ze świetlikami, ale ponieważ takiego nie posiadam, to pokażę znany już, ale u mnie
nie pokazywany Ikarus 66 doskonale znany z ulic Śląska ;)

DSC_0084.jpg
DSC_0085.jpg
DSC_0087.jpg
DSC_0088.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
Rozebrać jest łatwo. Podwozie jest zachaczone o budę o kilka "ząbków" i wystarczy ją delikatnie odgiąć na boki. Deskę trzeba oderwać albo odciąć od podłogi i podciąć żeby tak nie wystawała. Natomiast trudne są dalsze zabiegi typu odklejenie szyb żeby pomalować uszczelki w oknach np.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Rozebrać jest łatwo. Podwozie jest zachaczone o budę o kilka "ząbków" i wystarczy ją delikatnie odgiąć na boki. Deskę trzeba oderwać albo odciąć od podłogi i podciąć żeby tak nie wystawała. Natomiast trudne są dalsze zabiegi typu odklejenie szyb żeby pomalować uszczelki w oknach np.
To muszę spróbować póki są łatwo dostępne ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejny Ikarus 66, tym razem w wersji podmiejskiej, przynajmniej taki był zamysł konstruktorów Ikarusa, w Polsce był on wykorzystywany
w ruchu miejskim, i nawet w Bielsku-Białej posiadali takiego Ikarusa z numerem taborowym 82 ;)
Brekina raczej nie zrobi nam już tych Ikarusów z układem drzwi 3-0-3 lub 3-4-3, a szkoda:(

DSC_0089.jpg
DSC_0091.jpg
DSC_0093.jpg
DSC_0095.jpg
DSC_0099.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Kolejny ciekawy autobus. Choć powiem, że jakoś taki z bagażnikiem dachowym i otwieranymi automatycznymi drzwiami jakoś mi nie pasuje. Wolę jak Ikarus z bagażnikiem ma ręcznie otwierane drzwi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki