• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy - piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#1
Nabyłem ostatnio Jelcza PR110. Chyba jeszcze nikt go nie pakazywał więc wrzuce tutaj gdzie będą prezentowane busy z mojej kolekcji.
PR110 to nowy model żywiczny oferowany przez wytwórce od pewnego czasu na Allegro. Moim zdaniem model jest bardzo dobrze wykonany. Odlew pudła bez zarzutów, oddane wszystkie szczegóły nadwozia. Czarne ramki okien, szyby czołowe idelanie dopasowane, bardzo dobre proporcje. Brakuje jedynie ramek odsuwanych szyb bocznych. Malowanie bardzo dobre, jednym słowem piękny model. Producent ma w planach PR100 i 080, PR110 trolejbus też już się pojawiał. Na koniec fotka moich miejskich busów od Somua do Solarisa.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
A gdzie to można kupić, czy poza Allegro też jest dostępny? Sam byłbym chętny - rozumiem, że to H0. A ten Jelcz "ogórek" też jest gdzieś dostępny?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#3
Tak H0, poza Alle nie spotkałem nigdzie tego modelu. Ogórki też pokazują się na aukcjach, to są produkty RA.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#5
Trzeba przyznać że z pokazywanych na forum wykończeń tego jelcza Twój zdecydowanie najlepiej się prezentuje . Świetnie wygląda .
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#6
Odlew pudła bez zarzutów
Model ładny, zwłaszcza że modeli autobusów z tamtych czasów na rynku jak na lekarstwo. Też się przyglądałem temu modelowi na allegro, mam tylko jedno pytanie do Piotra - jaka gruba jest ściana boczna, a właściwie słupki okienne i jak głęboko płaszczyzna szyb bocznych jest schowana w stosunku do ściany nadwozia - tak szacunkowo chociaż, bo ciężko to wypatrzyć ze zdjęć.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#7
Jelcz od Michała jest rewelacyjny(y) i potwierdzam, że są to chyba jedyne dostępne obecnie modele tego autobusu w takiej jakości wykonania. Ja nabyłem sobie kit i wiadomo jak to z tym składaniem bywa/czas/:( może też się swoim niebawem pochwalę. Gratuluję fajnej pod kolekcji autobusów(y)